Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Eu sunt cam vorbareata de fel dar imi dau astia net cu portia, imi ia cateva minute sa incarc o pagina
De cand cu vremea asta nasoala ma smiorcai intr-una, cred ca sunt meteodependenta. In plus am mancat niste capsuni aseara si am avut arsuri toata noaptea si senzatia ca imi vin inapoi pe gat, groaznic. Si parca ma dor salele si i-am zis husbandului care mi-a replicat ca atara vreme cat nu sint sigura inseamna ca nu ma diare nimic, de kmi venea sa il bat, norocul lui ca vorbeam la telefon.

Astea sunt grijile mele curente, de-aia nu prea scriu ca mi-e ca ma luati la 3 pazeste ca ma vaicaresc, dar eu de fapt nu ma plang, doar zic si eu ca nu am cui, ce sa fac daca doar de-astea am. dar vine ea vremea buna, sa vedeti change in the mood


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Brigit, de obicei si eu sunt meteosensibila, dar deja de doua saptamani e prea mult, asa ca m-au apucat iar insomniile, sunt destul de plina de energie, dar de la 3-4 nu mai dorm neam , desi m-am culact la 00. Dar eu inca nu am de ce ma plange ... cand o veni ziua aia... ma muta al meu la mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, pentru arsuri bea lapte rece, daca iti place si poti. eu de cateva zile asa le combat. sotul meu crede ca sunt cea mai plangacioasa insarcinata

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

apropos de somn, m-am trezit din ora in ora sa merg la baie. sunt treaza de la 5. chiar eram bucuroasa acum 2 sapt k dorm si eu mai bine, dar...tzeapa. o sa mai dorm peste 2 ani

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta promit sa ti tin companie, mai ales ca suntem apropiate ca termen.O intrebare tu cum faci cu dexa ce ti ai propus?vad ca majoritatea fetelor au facut o la 28-29 sapt, eu ma gandesc poate nu e nevoie.stiu ca nu e indicat sa faci dupa 34 sapta....

Irip si eu sunt o gravida plangacioasa numai ca fiind singura in camera cam toata ziua, spre seara cu sotu incerc uneori sa nu ii mai spun....mai ales ca el a avut colege gravide care au mers la munca pana in ultima clipa....

Eu in schimb am un somn de vis de la 22 pana la 7-9 dim....cu treziri la intoarceri, eu nu pot sta doar pe stanga....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, plangeti-va aici daca va vine, nu tineti in voi!

wow, yasmin, tu mergi si la job, si gatesti. esti curajoasa!

anabel, deocamdata nu a fost nevoie sa fac injectiile pt maturarea plamanilor si nici nu am stabilit ceva concret in sensul asta. vedem de la o eco la alta cum evoluam si in fct de asta stabilim.

ati decis ce carucioare luati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, piersicile erau tari/seci sau ok? dar caisele? bune?
si mie imi plac fructele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, caisele au fost fara gust, dar piersicile f aromate. O bunatate!!!
referitor la carucior, sotului meu i s-a pus pata pe peg perego, numai ca s-a scumpif fata de acum 2 luni cand a fost targul de copii. a ajuns la 3290 pe siteurile de profil. la targ e acum, cu reducere, 2900, iar in martie era 2600.

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

haha, va dadeam sfaturi sa beti lapte pt arsuri si greturi.... na, ca m-au luat niste fraturi si niste arsuri ca pot sa beau o tona de lapte si nu mai trece parca acum as fi ramas insarcinata
amary, pe unde umbli?

32 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

si noi tot la peg perego am ramas.

patuturi de care luati? dublu? sau 2 separate?

Mergi la inceput