Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (67)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, cand implinesti 36 sapt? m-ai amuzat cu faza cu sotul. si la mine va fi in curand la fel. cand mergi la dr.?
brigit, pt a creste tensiunea cred ca poti bea si o cafeluta, daca iti place. durerile in lateral pot fi determinate si de pozitia ta. la schimbarea pozitiei nu te lasa?

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Brigit, nu seamana a contractii, alea nu inteapa, mai degraba ti se largeste uterul....Si eu am tensiunea mica, dar si stau mai mereu in pat...

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, duminica schimb, tu cand faci 32?

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, hai ca nu ai exagerat cu ingrasatul. suntem in grafic tu la ce spital nasti?
si eu am tensiunea mica. cel mai nasol e cand ma ridic din pat.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Amary, ce tare esti ! esti super eroina. 36 sapt e un termen f bun. eu fac vineri 32 sapt.

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, tu de cate sapt stai in pat?

31 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, eu cam toata sarcina am lalait-o in pat, dar de pe la 26-28 nu prea am mai iesit decat la controale, eu si acum ma plimb 5 min in gradina, ma ridic sa-mi pun de mancare, sa beau apa, dar nu mai pot acum sa stau in picioare de spate. Nasc la municipal, au sectie buna de neonato si acolo. Eu sper totusi sa nu aiba bebeii nevoie de incubator, dar vedem, Dumnezeu cu mila....
Am inceput sa am contractii dureroase, cred ca m-apropii de final... Sper doar sa implinim 36....dar deja ma astept oricand....

Amary 35+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Intepaturi scurte si intense, nu persistente, ingrijoratoare mai mult pt ca sunt destul de puternice. Nu tineau decat o secunda sau doua. Dimineata au disparut ca prin minune.si eu stau numai in pat, mananc tot la orizontala.
Amary, deci asa cu sotul. M-ai amuzat teribil. Al meu are suta in cap, deci sper eu ca nu am sanse sa il ajung. Al meu ma enerveaza teribil ca face misto de kilele puse de mine, dar mereu ii zic ca peste un an eu voi fi din nou la kilele mele pe cand el tot la suta ramane. Are noroc ca are o constitutie atleticam eu ma pufosesc, ce e drept.


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ia uitati, fetelor, capra de capra: http://athenahospital.ro/index.php/page/display/ginecologie
m-am suit si eu o data pe ea, nici nu se compara cu alea clasice; practic, nu depui nici un efort.

amary esti deja mai mare ca sotul! eu mai am pana il ajung, ca al meu are 100 kg (bine, e si inalt: 1.92 m), asa ca am de cine sa ma agat .
si la mine este greu de masurat bb1, din cauza pozitiei. ce le-o fi placand asa mult sa stea cu capul pe col?!?!?! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Amary, incubatorul ii ajuta sa respire? Eu stiam ca la 35 de saptamani bb respira singurei. Sau incurc datele? Ma gandesc ca tu mai ai putin si faci 36 si chiar daca un baietel e in urma cu o saptamana, tot are 35 de saptamani. Iar injectii pentru maturarea plamanilor (eu inca nu sunt familiarizata cu denumirile medicamentelor pe care le-am tot auzit la voi) ai facut?
Hai ca stau cu sufletul la gura si-ti tin pumnii sa fiti bine si sa nu intampini probleme.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput