Clubul "babelor" FIV-oase 36

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele
sabina imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sabina...stai ca io sunt blonda:

vrei sa spui ca tu ai facut FIV???si daca da...am inteles corect ca din 8 embrioni nu ai transferat nici macar unul???...sper totusi si fi inteles eu gresit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sabina si eu tot blonda. dar ceva tot am inteles, ca rezultatul a fost negativ.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

am transferat in ziua 5 o morula intarziata si fragmentata
era cam pe jumatate blasto...restul era punctulete din alea
monitorizarile si punctia cu obruca. a fost ok doctorul. transferul cu altul kieneman sau ceva de genul.
nu l-am vazut pe sthromi dar nu-mi pare rau pt asta. acolo...stiau toti ce e cu tine care e treaba. nu a fost lipsa lui sthromi problema fivului meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Sabi
daca fetele astea se prefac blonde, eu sunt pe bune, naturala :-)
si ce e KW?

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sabina inutil sa intreb de ce i-a lasat pe toti pana in z5. ei ce explicatii ti-au dat ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aveam 7 embrioni in ziua 3 de 8 celule.
si cumva s-au pierdut pe drum.
nici nu m-au intrebat de transfer de ziua 3. mie din prima zi de dupa punctie mi s-a transmis ziua transferului drept ziua 5!
balanta mi-am masurat singura estradiolul si progesteronul de 2 ori inainte de a pleca din tara. era 1,putin deja din zilele 1-2-3 de stimulare. mi-au zis ca nu este absolut nici o problema.
eu am presupus ca a fost de la DHEA. am citit, am gasit eu niste studii si se pare ca numai un subtle rise ar fi o problema. am gasit si ca pe DHEA progesteronul e mai mare dar ca asta nu ar influenta si am plecat la drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Doamna doctor Lara,
ajuta-ma te rog si pe mine un pic. Mi-au iesit analizele cam ciudat. HEmoglobina/ hematocritul si eritrocitele (RBC)si limfocite un pic sub limita minima si leucocite si granulocite, peste limita maxima. Nu cu mult dar de ajuns cat sa iasa din schema normala. Fierul in schimb, e ok.
Ai vreo idee?
MErci si sa ma scuze fetele de off topic.


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

KW sunt goldenes kreuz austria ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

aaa si nu se uita la embrioni decat in ziua 1, 3 si 5. eu i-am innebunit in ziua 2 si pana la urma m-au sunat derutati si mi-au spus ca nu se uita la ei decat abia maine (adica ziua 3). am inteles data transferului?

Mergi la inceput