FIV 301

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HakunaMatata spune:

Castelana, multumesc

iti doresc si eu tie unda verde si sper sa iti iasa din prima (ca data trecuta), daca nu ma insel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui castelanaC

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Castelana cand dai startul?


Many...nu stiu sigur, abia mi-am revenit cu fusul orar...trebuie sa sun la clinica si sa vedem ce zice d-na dr......sper sa imi dea unda verde...

Ce face Vlad, baiat frumos?
Tu? esti bine?

castelana mami fericita

"Sa nu faci niciodata pentru un copil ceea ce poate face singur."

(Maria Montessori)



Castelanii de peste mari si tari.

Noi suntem bine, cu obraznicii si in plin proces de chilotaraie. Eu la birou, nu in cea mai buna forma si perioada a mea, insa astept vacanta sa ne incarcam bateriile.
Tu ai teminat cu "reparatiile"? Mult mai calatoriti si voi si bag seama ca si lui Castelanul cel mic ii place
Va pupam si asteptam multe vesti si mai ales bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Nu am mai scris demult dar v-am citit constant.
Eu nu am noutati sunt in asteptarea CM dar mi-a intarziat f mult sunt in a 42-a zi a CM.
Dar nu-mi fac iluzii pt ca am vazut ca Angelicai parca i-a intarziat si mai mult probabil m-a dereglat iar doar ce reusisem sa am si un ciclu regulat cat de cat 32-35 zile.
fetele

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi, Clexane
04,mg /zi
FIV1 in desfasurare la Giulesti ,trat Gonal 150ui /zi, Diphereline 01,mg/zi
in 2012 o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HakunaMatata spune:

Buna dimineata tuturor

vroiam doar sa va spun ca azi, Z12 de la ET am semne de CM. Am sunat la doctor si pentru ca maine este liber aici, am reusit sa imi fac o programare pt testul de sarcina azi (abia le-am convins pe doamnele de acolo)...nu cred ca sunt sanse sa fie pozitiv, dar trebuie facut sa fiu linistita. nu mai puteam astepta pana vineri. oare credeti ca sunt sanse sa nu iasa rezultat concludent din sange in Z12? din pacate nu cred ca o sa pot vb cu doctorul (cred ca e in concediu), deci o sa am numai rezultatul..negativ sau pozitiv...va anunt dupa-masa

va doresc tutror multa bafta si rabdare, pana la urma sunt sigura ca o sa reusiti, eu in schimb cred ca o sa ma opresc aici. of of...mama ei de infertilitate!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui HakunaMatata

Buna dimineata tuturor

vroiam doar sa va spun ca azi, Z12 de la ET am semne de CM. Am sunat la doctor si pentru ca maine este liber aici, am reusit sa imi fac o programare pt testul de sarcina azi (abia le-am convins pe doamnele de acolo)...nu cred ca sunt sanse sa fie pozitiv, dar trebuie facut sa fiu linistita. nu mai puteam astepta pana vineri. oare credeti ca sunt sanse sa nu iasa rezultat concludent din sange in Z12? din pacate nu cred ca o sa pot vb cu doctorul (cred ca e in concediu), deci o sa am numai rezultatul..negativ sau pozitiv...va anunt dupa-masa

va doresc tutror multa bafta si rabdare, pana la urma sunt sigura ca o sa reusiti, eu in schimb cred ca o sa ma opresc aici. of of...mama ei de infertilitate!!!



Hakuna


Da, in z 12 de la ET este concludent rezultatul si nu te speria de semnele de cm. Aproape tot trimestrul I, sunt dureri, framantari de burta asemanatoare cu cele de cm. Bafta multa

Maura , poate nu este vorba de dereglare, zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HakunaMatata spune:

rezultatul negativ a fost confirmat...din pacate inca o incercare esuata, inca 5 saptamani de sperante desarte, ganduri si vise...asta este viata, nu avem ce face, ne scuturam si mergem inainte.

Multumesc pentru incurajari si va doresc tutror sa aveti parte de reusite si sa va vedeti visele implinite cat mai repede.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameline spune:

Buna fetelor ! Eu nu am mai scris de mult timp , dar v-am citit.Ieri am facut ET la FIV 4, din 3 embrioni au ramas doi buni de 8 celule.Ce am patit la fiv-ul asta nu am mai patit. M-a durut toata manevra de ET si de ieri ma doare burta tot timpul, parca trage cineva de trompele uterine pe care nu le mai am. Asta e senzatia ca se trage de uterul meu.Endometrul nu a fost grozav, a avut doar 8 mm, dar sper ca e de calitate.Povestea mea e scrisa cu luni in urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui HakunaMatata

rezultatul negativ a fost confirmat...din pacate inca o incercare esuata, inca 5 saptamani de sperante desarte, ganduri si vise...asta este viata, nu avem ce face, ne scuturam si mergem inainte.

Multumesc pentru incurajari si va doresc tutror sa aveti parte de reusite si sa va vedeti visele implinite cat mai repede.



Hakuna


Imi pare tare rau, cuvintele sunt goale in aceste momente....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui cameline

Buna fetelor ! Eu nu am mai scris de mult timp , dar v-am citit.Ieri am facut ET la FIV 4, din 3 embrioni au ramas doi buni de 8 celule.Ce am patit la fiv-ul asta nu am mai patit. M-a durut toata manevra de ET si de ieri ma doare burta tot timpul, parca trage cineva de trompele uterine pe care nu le mai am. Asta e senzatia ca se trage de uterul meu.Endometrul nu a fost grozav, a avut doar 8 mm, dar sper ca e de calitate.Povestea mea e scrisa cu luni in urma.


Te asteptam cu un beta mare sa spargi gheata pe aici ca este prea multa tristete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Ce liniste este, pe unde sunteti fetelor?

Castelana cand dai startul?

O saptamana faina

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!


eu sunt aici, gata vacanta,frumoasa dar din pacate s-a terminat,ma intorc la vechile obiceiuri
Hakuna imi pare rau.
Castelana,chiar asa,cind dai startul?
Brunico io bag sama ca tu chiulesti cam mult
Cameline tin pumnii sa fie bine,sa fie fiv-ul norocos.Imi aduc aminte ca la primul meu fiv am avut si eu dureri cumplite in timpul et,am colul cumva inchis,mi s-a spus de mai multe ori,nu stiu sa ma exprim corect,si cred ca mai tine si de dr. care face transferul,cum stie sa introduca cateterull acela.Sa speram ca embrionasii sint la locul lor si isi fac culcus
Aruam,Mariuca

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput