Clubul "babelor" FIV-oase 35

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

noi abia ce ne-am intors acasa.
a aranjat sotiorul cu prietenii de la Ploiesti sa vedem meciul impreuna la finii nostri de acolo...la videoproeictor in curte si cu un gratar alaturi.
asa ca bine infasurati in paturi am stat si ne-am uitat la meci dupa ce am papat gratar bun.

mi-e somn de mor...cu un ochi am condus si cu celalalt am dormit tot drumul spre casa asa ca ma duc sa dorm cu amandoi acum.

nu stiu cum s-a vazut la televizor...da' va rog sa ma cresdeti ca a fost ingrozitor de aglomerat pe lanaga National Arena astazi...noi stam la prima strada principala fata de stadion si nu ne-a fosst prea bine cu aglomeratia azi....abia astept sa plece astia ca in mod normal la noi in zona e multa liniste.

somn usor





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Lara, iti doresc ca azi sa fii fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatza,
intru acum rapid, pt ca azi am o zi infernala la job, avem audit..brrrr..de dimi, am stat in mana cu un pipi-test si intrebarea shakespeare-iana "sa fac, sa nu fac", dar n-am timp azi de boceli, tre sa fiu ultra-focus la munca..asa ca am renuntat..
de ieri, am oprit estrogenii si m-am trezit de dimi cu o jena vaga de ovare..ma rog, inca nixam pete in kilotzen..dar, estrogenii nu prea lasa endometrul sa se elimine (exceptie Ari), deci nu m-a luat valul sperantei..sunt linistita, o sa incerc sa iau lucrurile asa cum sunt..oricum, n-am de ales
ne auzim, pe mai incolo..
va pup tare si multumesc frumos de tot

p.s.: ana, pus link-ul de ieri deja (la asta ma refeream cu your wish is my command) l-ai vazut?..ma gandeam sa modificam si numele Adinei (mami de A&I), care apare acum Adi, pentru ca vine imediat randul lui Ady pe listuta, si sa nu fie confuzii..o zi faina tare


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lara, draga mea, am intrat sa te intreb cum de ai rezistat sa nu faci un pipi test si cand colo vad mesajul tau, ok nu ai facut, dar cata tarie, eu daca nu veneau rusii faceam unul pe ora, in functie de cat de concentrata mi se parea urina . Da estrogenii de ce i-ai oprit? Eu am avut recomandarea abia prin sapt.11-12 sa incep diminuarea (1tb.la 5 zile)

O zi linistita va doresc doamnelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, Lara, am vazut de ieri, tks... Sper sa fie totul ok azi la tine. Din pacate, ai dreptate – cum va fi, va fi; nu putem influenta cu nimic noi restul povestii. Eu iti tin pumnii si sper din suflet sa fie macar la tine cu norc.


Sabina, ma refeream la „calcium ionophore” si era un comentariu in tandem cu al Larei.


Samira, tu in ce stadiu esti cu sprancenele?! Ai facut corectia parca, nu? Arata bine? Urmeaza buzele?


Va doresc o zi frumoasa tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

tot eu
many, am vazut ca fetele care au "oficial" estrogeni, au pana la beta (ari, ralu, adek la turci..parca si balanta, la Viena) nu l-am mai luat pe cel de aseara


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Neata fetele,

Adysa fie intr-un ceas bun!
Lara, eu de dimineata, in fata unei zile incarcate la birou, ma gandeam la tine: o fi facut Lara un pi test, n-o fi facut, Doamne sa fie pozitiv.
Azi te asteptam cu o veste roz, pozitiva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Lara nici eu nu as opri estrogeni pina nu vezi beta diseara, ce mai conteaza o zi.... hai ziceai de audit??/ brrr , cah, cah....
Samira ce seara frumoasa ai avut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata babute din tot sufletul sunt cu gind si cu toata increderea ca DD azi va aduce o mare bucurie pt Lara,asa cum si mie mi-a adus dupa 10 ani de incercariLara din suflet iti doresc ca azi sa fie ceea mai norocoasa zi din viata ta
O zi buna babutelor

Looana
+13


Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:


auditul vine la 10.30!!
azi, m-am tot gandit, apoi am mai luat si estrogenul de dimi (deci ieri si azi, am luat 2mg/zi; pana ieri, de la ET, au fost 4mg/zi); m-am gandit ca daca iese negativ, opresc tot, dc iese pozitiv, se cheama ca, opresc treptat..; progesteronul e neschimbat;
va dati seama ca sunt on my own, nu pot sa-l intreb pe PK btw, what about the estrogens? should I stop them?? cred ca, ar face direct stop cardio de shoc..

azi, fiind o zi "speciala", ma rasfatz cu french breakfast: mi-am "permis" un french croissant (aburind), grande cafe au lait (e decaf!!) si bonus, o mana de capsuni mari si dulci


to be continued..

Mergi la inceput