scurgere bizara

scurgere bizara | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

buna-ziua si scuze pentru postarea mesajului la "panica" insa chiar sunt in panica!

s-o iau cu inceputul ca sa pot primi si niste pareri in cunostinta de cauza a problemei.

am nascut pe 26.01.2012 prin cezariana.lohiile de dupa cezariana nu au fost abundente.si nici nu au tinut mult.vreo trei sapt.in ultimele zile..o zi curgea, alte doua nu, apoi iar sangeram.

in a 34 zi de lehuzie am avut o sangerare.m-am speriat rau si am fost la ginecolog.nu a stiut sa-mi precizeze daca sangerearea era menstra sau tot lohii de dupa nastere.asta se intampla pe 29.02.2012.


pe 01.04. am avut niste crampe exact ca la menstra.apoi s-au linistit.

ieri am depistat pe chilot o pata maronie si cand m-am sters am observat un lichid maroniu 98% si rosu inchis 2%.

de ieri ma tot doare in zona ovarelor.sangerare au alte scurgeri nu au mai fost.atat.lichidul acela.


in perioada asta beau ceai de chimen+fenicul+anason, pentru stimularea lactatiei.caci de joia trecuta am eliminat completarea cu lp si acum ii dau fetitei doar lapte matern.


precizez ca de cand am scos completarea(caci o vomita jet in ultimul timp) am pus-o mai des la san, cam din ora in ora.si o alaptam si cate o ora, iar noaptea de doua ori!


nu as vrea sa ma duc iar la ginecolog degeaba...si sa creada ca am paranoia si nici nu as da iar 150 lei pe apa sambetei, caci in vremurile astea...chiar sunt stransa rau la curea, fara nicio gluma.

multumesc pentru parerile voastre.


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna. din ceea ce spui tu my_lady mie imi suna a ciclu menstrual. e posibil sa vina chiar daca alaptezi. chestia cu " daca alaptezi nu-ti vine cm -ul sau nu ramai insarcinata" nu e general valabila. deci nu vad motiv sa intri in panica.
Ar trebui sa gasesti un ginecolog amabil care sa-ti explice un pic la ce te poti astepta, la ce nu ...etc Caci atunci cand nu ai experienta si nu stii ce ti se intampla e usor sa intri in panica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

pai nu mi-a mai venit nimic... doar ma dor ovarele!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu zic ca ar fi bine sa mergi totusi la doctor.
Din ce spui e posibil sa nu fi eliminat inca tot...
eu as merge la maternitatea unde ai nascut, la urgente si as cere un control de specialitate. Ar trebui sa fie gratis si binevenit.
As cere si o ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Lady mie mi-a venit cm la 6 saptamani la ambele sarcini. La primul am alaptat fix 2 saptamani, la a doua 13 luni... Primul ciclu e oricum ciudat si se poate sa nu ai nimic inca vreo cateva zile si apoi sa se picure putin sau sa vina navala... nu stii niciodata... mai ales cand alaptezi.. eu zic ca nu e nimic extraordinar si nu e cazul sa intri in panica Spor la alaptat

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NUUSSAA_ spune:

bun sfat "spor la alaptat", ca in rest probleme se pare ca nu sunt asa majore din ce pov u, dar totusi ar tre sa te vada un med, e normal sa fie un pic mai ciudat primul cm..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NUUSSAA_ spune:

de cand ai oprit lp nu mai varsa?
eu am avut probleme k bb cand a facut 6 luni, a venit si cm.. de attunci andrei nu a mai vrut san varsa tot in jet...asa k grija mare ca se schimba gustul la lapte pe perioada cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nu.nu mai vomita jet de cand am oprit LP.Ii dadeam TOPFER-Lactana PRE.

Multumesc pt.sfaturi.eu sunt de fel mai panicoasa.am si un istoric de peripetii in spate!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatru spune:

La fel am fost si eu dupa nastere, m-am panicat ca si tine. Stai linistita, din cauza hormonilor, se petrec o gramada de schimbari-surpriza. Daca ai hemoragie mai mult de 4 zile, fugi la doctor, altfel nu te panica, cel putin asa m-a sfatuit dr. mea.
Sanatate multa si spor la alaptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

nici azi nu mi-a curs nimic.ma ma doare un pic ovarul stang!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ReginaMaria spune:

Citat:
My_Lady0091 Posted - 07/05/2012 : 16:29:56 buna-ziua si scuze pentru postarea mesajului la "panica" insa chiar sunt in panica!

s-o iau cu inceputul ca sa pot primi si niste pareri in cunostinta de cauza a problemei.

am nascut pe 26.01.2012 prin cezariana.lohiile de dupa cezariana nu au fost abundente.si nici nu au tinut mult.vreo trei sapt.in ultimele zile..o zi curgea, alte doua nu, apoi iar sangeram.

in a 34 zi de lehuzie am avut o sangerare.m-am speriat rau si am fost la ginecolog.nu a stiut sa-mi precizeze daca sangerearea era menstra sau tot lohii de dupa nastere.asta se intampla pe 29.02.2012.


pe 01.04. am avut niste crampe exact ca la menstra.apoi s-au linistit.

ieri am depistat pe chilot o pata maronie si cand m-am sters am observat un lichid maroniu 98% si rosu inchis 2%.

de ieri ma tot doare in zona ovarelor.sangerare au alte scurgeri nu au mai fost.atat.lichidul acela.


in perioada asta beau ceai de chimen+fenicul+anason, pentru stimularea lactatiei.caci de joia trecuta am eliminat completarea cu lp si acum ii dau fetitei doar lapte matern.


precizez ca de cand am scos completarea(caci o vomita jet in ultimul timp) am pus-o mai des la san, cam din ora in ora.si o alaptam si cate o ora, iar noaptea de doua ori!


nu as vrea sa ma duc iar la ginecolog degeaba...si sa creada ca am paranoia si nici nu as da iar 150 lei pe apa sambetei, caci in vremurile astea...chiar sunt stransa rau la curea, fara nicio gluma.


Buna ziua,

Recomandarea noastra este sa mergeti la un consult si sa faceti o ecografie

Mergi la inceput