Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

ce gimnastica ati facut dupa nastere?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

bobi
bobi
membru incepator

Romania
bucuresti

348 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 20/11/2003 :  22:23:21 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite bobi un Mesaj Privat

ce gimnastica ati facut dupa nastere?

buna fetelor!
am nascut de 5 luni, si parca ma ingras pe zi ce trece! vreau sa fac exercitii si nu stiu de care: aerobic sau finess? voi ce ati facut, care v-au ajutat mai bine?

multumiri,
bobi si bb andi
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
ruxij
ruxij
membru de baza

Donator desprecopii.com
 USA, West-Lafayette
8145 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 20/11/2003 :  22:34:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ruxij un Mesaj Privat
Eu nu am facut nimic, in sensul de fitness sau aerobic. Am mers pe jos mult de tot, cel putin o ora pe zi, dar si mai mult, timp de 6 luni. Si am tinut regim de slabire. Am slabit 15 kg pana acum (dupa un an si 9 luni de la nastere!!!), dar nu am tinut continuu, ci "hai mai slabim 4kg acum", mai o pauza de cateva luni, fara ingrasare insa, apoi inca 3-4kg si tot asa. Acum sunt intr-o luuungaa pauza, dar o sa vina si momentul ala in care incep din nou. Am ajuns la greutatea de dinainte de sarcina, dar mai am de dat jos inca 10kg ca sa fiu eu multumita.

ruxij

Editat de - ruxij on 20/11/2003 22:37:03
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
oanaesn
oanaesn
membru incepator

Romania, Bucuresti
472 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/11/2003 :  09:13:11 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanaesn un Mesaj Privat
Eu am incercat si aerobic si fitness. Aerobicul iti da mai mult mobilitate, pentru slabit, fitness-ul e mult mai eficient. Cel putin la mine asa a fost. Plus ca la aerobic trebuie sa faci in rand cu restul lumii, la fitness faci in ritmul tau. Cu putin regim ( eu nu am mancat deloc dulciuri), in 2-3 luni se vede mai ales pe haine, la cantar mai putin , pentru ca la fitness castigi masa musculara si pierzi grasime.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Kara
Kara
membru incepator

Romania, Craiova
120 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/11/2003 :  19:30:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kara un Mesaj Privat
Bobi, te felicit ca ai ambitia sa te duci la sala....ar cam trebui si eu sa ma gandesc la asa ceva, dar mai stau putin, parca inca nu mi-am revenit complet dupa nastere...si plus cu noptile nedormite din cauza lui bb, as lua-o razna!!
bobi
bobi
membru incepator

Romania, bucuresti
348 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/11/2003 :  22:56:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bobi un Mesaj Privat
da... m-am hotarat sa ma duc la fitness, pentru inceput. am gasit o sala foarte aproape, si insusi antrenorul de acolo mi-a recomandat fitness (se face si aerobic acolo). sper sa iasa ceva!
va pup,
bobi si bb andi

ADINUTZA
mama lor

Donator Bazar, Caseta cu bijuterii
 Romania, Constanta
757 Mesaje
23 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2003 :  00:58:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiADINUTZA Adauga semn de carte la raspuns Trimite ADINUTZA un Mesaj Privat
Poti folosi o bicicleta ergonomica, la tine acasa daca timpul nu-ti permite sa pleci de acasa. Mie mi se pare cea mai usoara varianta!
nadina
nadina
membru junior

Romania, Bucuresti
1467 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2003 :  10:56:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinadina Adauga semn de carte la raspuns Trimite nadina un Mesaj Privat
In afara de leganat bebe, nici o gimnastica. Am scapat de kilogramele in plus cam dupa 3 luni jumatate cand m-am intors la serviciu. In paralel am continuat alaptatul si avea bebe colici...Doamne ce greu a fost! Ajunsesem sa traiesc cu biscuiti populari si ceai de anason,tone de ceai...ca sa dea vaca lapte gras si bun :))
Dar uite ca a trecut.
Pupici,
Nadina si carina-mandarina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com