ce gimnastica ati facut dupa nastere?

ce gimnastica ati facut dupa nastere? | Autor: bobi

Link direct la acest mesaj

buna fetelor!
am nascut de 5 luni, si parca ma ingras pe zi ce trece! vreau sa fac exercitii si nu stiu de care: aerobic sau finess? voi ce ati facut, care v-au ajutat mai bine?

multumiri,
bobi si bb andi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu nu am facut nimic, in sensul de fitness sau aerobic. Am mers pe jos mult de tot, cel putin o ora pe zi, dar si mai mult, timp de 6 luni. Si am tinut regim de slabire. Am slabit 15 kg pana acum (dupa un an si 9 luni de la nastere!!!), dar nu am tinut continuu, ci "hai mai slabim 4kg acum", mai o pauza de cateva luni, fara ingrasare insa, apoi inca 3-4kg si tot asa. Acum sunt intr-o luuungaa pauza, dar o sa vina si momentul ala in care incep din nou. Am ajuns la greutatea de dinainte de sarcina, dar mai am de dat jos inca 10kg ca sa fiu eu multumita.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

Eu am incercat si aerobic si fitness. Aerobicul iti da mai mult mobilitate, pentru slabit, fitness-ul e mult mai eficient. Cel putin la mine asa a fost. Plus ca la aerobic trebuie sa faci in rand cu restul lumii, la fitness faci in ritmul tau. Cu putin regim ( eu nu am mancat deloc dulciuri), in 2-3 luni se vede mai ales pe haine, la cantar mai putin , pentru ca la fitness castigi masa musculara si pierzi grasime.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kara spune:

Bobi, te felicit ca ai ambitia sa te duci la sala....ar cam trebui si eu sa ma gandesc la asa ceva, dar mai stau putin, parca inca nu mi-am revenit complet dupa nastere...si plus cu noptile nedormite din cauza lui bb, as lua-o razna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobi spune:

da... m-am hotarat sa ma duc la fitness, pentru inceput. am gasit o sala foarte aproape, si insusi antrenorul de acolo mi-a recomandat fitness (se face si aerobic acolo). sper sa iasa ceva!
va pup,
bobi si bb andi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Poti folosi o bicicleta ergonomica, la tine acasa daca timpul nu-ti permite sa pleci de acasa. Mie mi se pare cea mai usoara varianta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

In afara de leganat bebe, nici o gimnastica. Am scapat de kilogramele in plus cam dupa 3 luni jumatate cand m-am intors la serviciu. In paralel am continuat alaptatul si avea bebe colici...Doamne ce greu a fost! Ajunsesem sa traiesc cu biscuiti populari si ceai de anason,tone de ceai...ca sa dea vaca lapte gras si bun :))
Dar uite ca a trecut.
Pupici,
Nadina si carina-mandarina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput