Imi plac foarte mult sanii lasati; problema?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Daca asta e preferinta ta, care e problema? Ca nu se potriveste cu ce zice Hollywood ca trebuie sa ne placa? Da, majoritatea sint inconstient influentati de idelalul de frumusete din ziua de azi dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa ne luam dupa el. Unora le plac femeile slabe, altora mai grase, sini mici, mari etc sint tot felul de gusturi. Nu este vorba de o deviatie sexuala, deci nu ai de ce sa-ti faci probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Iti faci probleme numai pentru ca nu esti "in standard". Dar standardul nu e chiar asa fix cum pare. Pot sa-ti spun ca un coleg de-al meu de servici a marturisit public ca lui ii plac femeile cu par pe picioare, chiar s-a exprimat ca asta "il excita" (aici ar fi pana si o explicatie stiintifica, fiind vorba de un exces de testosteron ar putea fi mai...focoase)

Dar, cu siguranta, dintre standardele actuale, cel care in practica este cel mai putin urmat este cel al siluetei. Adica, cu toate modelele, fotomodele super-slabe (scuzati, perfecte) care apar in poze si la TV, multi barbati prefera femeile mai plinute. Chiar eram cu un amic la Paris, pe o strada "de specialitate", multe "dudui" in fata usilor si eu am remarcat "Da' sunt cam grase!" si amicul meu mi-a raspuns "Asa sunt mai bine cotate."

Revenind la problema ta: nu trebuie sa ai fix gusturile majoritatii. (Tot vorbind de gusturi, eu nu inteleg de ce se mai fabrica alt fel de inghetata cand exista cea de ciocolata!). Nu e nimic cu adevarat ciudat sa-ti placa ceva ce altora nu le place.

Presupun ca iti vei gasi intr-o zi femeia visata. Ei, poate de la un prieten sau doi vei avea parte de ceva "misto"-uri, dar pana la urma asa sunt barbatii, nu?! Adica ai putea sa auzi (dar si sa faci) "misto"-uri ca e blonda, ca nu are glezne fine sau cate si mai cate (presupun ca le cunosti mai bine decat mine).

Stai, omule, linistit, cine iti place, iti place si gata, nu trebuie sa dai socoteala nimanui, pentru tine conteaza ce simti tu, nu ce cred altii.

Si, un ultim sfat, de "baba": la 28 de ani ai putea sa incepi sa te gandesti la o relatie serioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

De aceea suntem diferiti ca si gusturile sunt diferite. Cu siguranta si aceste femei isi cauta jumatatea care sa le iubeasca si sa le adore asa cum sunt.Nu este absolut nicio problema sa-ti placa, sa iubesti o persoana care nu se incadraza intr-un anumit tipar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

nici io nu inteleg unde e problema. iti plac sanii lasati.
da' te-ai afisha cu ei? ai avea o relatie stabila si de viitor cu ei?
sau ii preferi doar pe furis? te excita si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erikvanderty


Nu am spus nimanui decat sub anonimitatea internetului de preferinta asta a mea, care speram sa treaca dar uite ca au trecut anii si nu a trecut.



de ce?


incearca sa iti depasesti intai tu barierele (propriile tale bariere!!) si poate vei fi surprins sa gasesti oameni in jur care sa te accepte, inteleaga asa cum esti






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erikvanderty

, simt o dorinta, poate nu incontrolabila dar aproape incontrolabila



adica?
ne definesti ce inseamna incontrolabila?
presupun ca nu sari pe femeie...decat in cazul in care contextul e favorabil si dra/doamna e pe aceeasi lungime de unda cu tine...!?

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erikvanderty spune:

De aia am zis aproape incontrolabila, ca imi cam vine sa sar pe ea dar totusi ma abtin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si daca ai sari, ce anume ai face? In ce sens iti vine sa sari?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99

nici io nu inteleg unde e problema. iti plac sanii lasati.
da' te-ai afisha cu ei? ai avea o relatie stabila si de viitor cu ei?
sau ii preferi doar pe furis? te excita si atat.


Cred ca aici e defapt problema lui Erikvanderty.
Nu s-ar afisa cu ei pentru ca el cand spune ´´sani lasati´´ spune ´´femeie mai in varsta decat mine´´. In primul mesaj a scris ´´o doamna matura´´
A scris apoi ca ´´avut experiente cu doamne care au sanii asa´´ si ele credeau ca el urmareste banii lor. Evident este vorba de doamne de o anumita varsta.

Si probabil din aceasta cauza se simte neinteles si simte nevoia sa se ascunda, s-a lovit de judecata celorlalti in ceea ce priveste cuplurile formate dintr-un el tanar si o ea mai in varsta. Sau, de propria lui prejudecata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hmmm, nu reiese clar, intr-adevar, daca-i plac sanii lasati sau femeile mai mature; titlul topicului e clar, totusi.
Erik, poate nici tu nu esti prea lamurit?...Deci:
- iti plac sanii lasati indiferent daca posesoarea e tanara sau mai "trecuta"?(sunt si fete de 17-18 ani cu sanii lasati la greu daca au avut mari si rapide fluctuatii de greutate, sunt profa la liceu, stiu ce vorbesc:)))
- iti plac sanii lasati doar cand flutura in vant/zalog de legamant pe pieptul unei femei de 35+ ani?
- doamnele de 40-50 ani dar cu sanii rotunzi si dragalasi iti plac sau n-au farmec fara sani lasati?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput