Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, nu.
patul (care este un pat dublu sau matrimonial, cum s-o numii, de 2m/1.80m) are in interior un cadru metalic cu 4 picioare, peste care vine o blana de lemn pe care sta salteaua. sub doua din picioarele cadrului metalic (partea dinspre exterior, unde vin picioarele cand dormim), sotul a pus progresiv niste bucati de lemn (a inceput de la 5 cm si a ajuns la 20) si in felul asta cadrul metalic al patului a devenit inclinat si implicit si blana de lemn de sub saltea si salteaua s-au inlclinat, asa incat picioarele imi sunt mai sus decat capul, bazinul mai sus decat trunchiul iar presiunea de pe col se diminueaza.
nu stiu daca s-a inteles. ideea este ca doua din picioarele cadrului metalic al patului sunt mai sus cu 20 cm decat celelalte doua (imagineaza-ti un unghi de 20 de grade: latura de sus a unghiului (cea inclinata) este defapt pozitia saltelei pe care stau, iar capul meu sta spre varful unghiului).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, da, ne-am decis la per perego duette:
http://us.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/Duette+SW+
pe voi ce va tenteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

merci balanta. e bine de stiu pentru mai tarziu desi sunt din ce in ce mai sigura ca o sa trec si eu prin ce treceti voi, ca doar nu sunt eu mai deosebita. Am sa-i explic sotului ce mi-ai spus tu si chiar daca patul nostru nu este structurat ca al tau (al meu are 2 placaje sustinute de 9 picioare iar peste placajul respectiv este salteaua) cu siguranta se poate improviza astfel incat rezultatul sa fie la fel. Cu afli gradul de inclinare? Compasul?
Merci frumos

+ 16 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Si inca o intrebare balanta. Stai toata ziua in patul inclinat sau doar noaptea? Eu in dormitor nu am TV .... aaa dar imi pot lua laptopul si cartile cu mine

+ 16 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, am analizat si noi acest carucior, insa ma gandesc sa nu ma incomodeze volanul. se manevreaza doar din volan. in rest, am inteles ca nici nu mai e nevoie de landouri pt k scaunul se inclina ff mult.

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

uite englezoaica de care ziceam ca a stat inclinata la 45 de grade:
http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/insarcinata/o-britanica-a-stat-10-saptamani-pe-un-pat-inclinat-vezi-de-ce-1140985

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Nici eu nu stiu cum sa fac cu patul, are jos o lada de depozitare plina cu de toate.
La carucioare ma tenteaza Abc design zoom, tot trenulet, si ma intereseaza f mult parerea fetelor care au/ au avut acest carucior. Imi place ca e modular si tot asa ca peg perego pot fi asezati bebeii în mai multe pozitii



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, gradul de inclinare a patului meu nu il stiu. dar lemnele puse sub fiecare picior insumeaza 20 cm.
stau non stop pe el - ma ridic doar cand merg la baie. iar sotul, in semn de solidaritate, tine mortis sa doarma si el inclinat (bine, cred ca el spera sa ridicam patul si mai mult daca ma acomodez cu cei 20 cm)

nici eu nu stiu ce as fi facut daca nu puteam inclina patul. probabil am fi luat un alt cadru metlic sau un alt pat care sa se poata inclina cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

brigit, mmamarutza si anna au abc design zoom si sunt ff incantate de el. in capitolul anterior si-au spus parerea despre acest carucior. abc si peg perego sunt printre optiunile noastre pe primele locuri.

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

salexa, cum te simti?

28 &

Mergi la inceput