Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Multumesc mult, Anabel Bine v-am gasit !
Tot cautam pe net sa vad ce gasesc pe tema asta si asa e, am gasit si un studiu care spunea ca ar scadea erorile dc se face testul de sange mai devreme in jur de 10 sapt, fata de metoda cu testul de sange in aceasi zi cu eco ... dar astea sunt doar asa, texte :) Vroiam si parerea cuiva care a trecut prin ele ... ca si asa e cam stresant ... o sa vad ce o sa fac daca il mai repet si in alta parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

balanta, ce faci? cum te simti?

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

anne, sunt ok, multumesc .
de cateva zile am inceput sa mananc f f mult si nu inteleg de ce .
ti s-au desumflat mainile? ca am citit in urma si am vazut ca ai avut problema asta.

ralu, bine ai venit!

fetelor, ce faceti? e cam liniste pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu prin preajma, luptandu-ma cu siroaiele de transpiratie. ma bucur ca s-a mai racorit un pic si visez la zapada.
balanta_tm, zici ca mananci mult? hmm.. chiar vb dimineata cu sotul despre timpul care mi-ar fi necesar pt a slabi . l-am instiintat ca nu voi lasa tot ce am acumulat in atata timp in spital... sa fie pregatit omu '

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

balanta, ma bucur ca esti bine. Cum nu dai semne 2 zile, cum ma gandesc la ce e mai rau. Mi s-au desumflat mainile la 20 de min dupa ce am ajuns acasa, dar am tras o sperietura. Ti-a crescut apetitul? Poate nu e un lucru rau. Te apropi de trim 3 si poate e normal.

of irip si eu am inceput sa transpir. Am inceput cu talpile si acum imi iese prin toti pori. Cred ca am vrut sa fiu solitara cu voi

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Sunt si eu pe aici... Va citesc si ma bucur ca sunteti bine (doar Salexa am vazut ca a disparut, ce-o fi cu ea?)

La capitolul neplaceri sunt campioana deja Am niste zile ingrozitoare, acum 2 zile m-au tampit contractiile (stand in pat), cu al 4 lea no spa plus un scobutil am reusit sa ma calmez (la 9 seara). Ieri m-au scutit cat de cat, dar deja seara daca mananc nu mai pot sa stau pe nicio parte, zici ca-s cimpoi...
Si dupa ce ca eram asa umflata, colac peste pupaza m-au apucat durerile de masele, ca, am uitat sa va spun, fiind a doua sarcina, mi-au cazut toate plombele si mi s-au stricat jumatate din masele... Partea proasta este ca nu se baga nimeni la reparat maselele mele cu doza 0.8 Clexane si gravida Ma intreb ce pot oare sa fac?!!? M-as droga cu ceva, dar nici asta nu pot

Gata cu vaietele, da' zau uneori sunt la capatul puterilor...Strang din dinti (putinii ramasi) si zic ca mai am putin....

Vestea buna e ca azi am schimbat prefixul....

Va , sa aveti o duminica placuta.....

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

amary nu inteleg ce este cu clexanul si valoarea lui dar eu am fost la dentist saptamana trecuta pentru un control preventiv si mi-a spus ca am 2 puncte pe care ar putea lucra dar prefera sa mai astepte. A spus ca a pune plombe pe timpul sarcinii nu este nicio problema si ca am unda verde si de la el si de la ginecolog. Daca e nevoie de anestezie ca sa lucreze pe canale atunci nu stiu ce sa spun, dar pt indepartat o plomba si inlocuit cu alta noua...asta ai voie sa faci. Paracetamol pt durere nu te ajuta?

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Anne Mary, cu cat dozele de anticoagulant sunt mai mari cu atat hemoragia se opreste mai greu la orice interventie chirurgicala sau chiar banala taietura (chiar imi zicea dr. sa am grija sa nu ma tai din greseala)...La ce daramate sunt maselele mele, fara anestezie, as naste instant de dureri

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

amary, ai schimbat saptamana!!! super!! cand ma uit la semnatura ta prind curaj! am bagat la cap ca voi continua sa am contractii (asta ca sa nu ma panichez mai mult decat sunt). cand mai mergi la control?

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, stai linistita, sunt sigura ca o sa ajungeti toate, dar sa stii ca dupa 30s am vazut prematuri care au fost sanatosi, ce-i drept mai sensibili, dar sanatosi...Din pacate, nici la 30, nici la 34, nici la 38 nu ne garanteaza nimeni ce se intampla sau cum vor fi bebeii...
Cu contractiile, ele sunt normale (unele), cand se inmultesc sau devin dureroase si regulate nu e f. bine, dar si atunci cu medicatie se opresc... Mie mi s-a explicat ca la dimensiunile astea ale uterului, nu ai cum sa scapi de ele, important e sa nu-ti scurteze colul si sa se deschida brusc....Marti am eco, mai vedem, fata s-a cam lenevit....Mi-o semana

Balanta, ce ai azi in meniu? Stai linistita, si eu sunt la fel de fomista....Doar in ultimele 2 luni am luat 8 kg din 17 in total, poti sa pui acum si aproape 1kg pe sapt....

Amary 34+ de +

Mergi la inceput