Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, eu zic ça e f bine ca ai avut doar tuguieli de burta, nu si dureri gen ciclu. mie contractiile alea cu dureri gen ciclu mi se par mai periculoase decat tuguielile de burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, stii de ce mi-e frica? de faptul ca de acum inainte nr lor va creste si vor aparea dureri de simfiza pubiana (nu stiu alea cum or mai fi), caci asa am citit la fetele cu sarcini mai inaintate. si atunci sa vad ce oi mai face si ce pastile oi mai lua.

29 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

eu am deja dureri de simfiza, dar doar uneori cand ma ridic din pat. sunt nasoale ...
deh, daca la mine bb1 e pozitionat f jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

voi mai trageti cate un pui de somn dupa -amiaza? mie imi e ciuda ca nu pot sa dorm, mi-ar trece si mie timpul mai repede... noroc cu internetul asta, caci altfel o luam pe aratura.

29 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

nici eu nu pot dormi dupamasa. deloc. la fel, si eu mor de ciuda pt asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

probabil k voi experimenta si durerile alea, sper sa nu ma panichez si de la ele. pana acum, parca nu le-am identificat nu stiu cum sa fac cu consumul lichidelor k imi vin inapoi stand intinsa in pat.

29 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

salexa, da-ne un semn. cum te mai simti?

29 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, din pacate nu prea ai ce face cu venitul apei inapoi pe gat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Balanta nu stiu ce sa zic cu anestezia parca o colega mi a spus ca ea a nascut cu anestezie in vena a dormit si s-a trezit dupa ce nascuse, mi se pare mai usor de suportat.

Nici eu nu dorm in cursul zilei am crezut ca eu sunt ciudata dar vad ca suntem la fel, cred ca suntem prea odihnite.

Mai iau gynipral dar nu tot timpul...depinde de zi sincer m am saturat de cate pastile iau si fierul ala rau...asta e mai am 3 luni ce putin!!!!

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Nu ar ajuta apa luata in inghitituri mici? Zic si eu! De dat jos din pat cum va dati? Dintr-o singura miscare sunteti in fund?

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput