te rog ajuta-l pe Vladi sa traiasca! sms la 848

te rog ajuta-l pe Vladi sa traiasca! sms la 848 | Autor: ina33

Link direct la acest mesaj

El e Vladimir, Vladut, pentru noi toti! Si se lupta cu durerea zi si noapte! Peste doua luni va implini 4 ani! In ultimele 6 luni a experimentat toate pragurile durerii, de la durerea suportabila, la cea crunta, atroce, ostoita doar de picaturile de morfina, pe perioade scurte."
Vladimir Tudor Stefan, un ingeras de numai 3 ani si 10 luni sufera de o boala foarte rara histiocitoza HLH (un fel de cancer al sangelui).
Situatia este dramatica, disperata. Copilul are nevoie de noi ACUM! Stiu ca este o suma imensa – 85.000 eur, dar haideti sa batem recordurile pentru el. Cu cat suntem mai multi, cu atat sansa la viata a lui Vladimir creste. Te rog, nu ramane indiferent! Doneaza si spune si prietenilor tai sa o faca!

Daca vreti sa il ajutatipe Vladut o puteti face cu un SMS la 848 pentru a dona 2 euro sau cu o donatie in conturile deschise de parintii lui:
cont în LEI: RO09 INGB 0000 9999 0290 4735
cont în EUR: RO46 INGB 0000 9999 0290 4748 (deschise pe numele Stefan Gabriel Corneliu, tat#259;l lui Vladimir, la ING Bank).

Povestea lui Vladimir o puteti gasi pe pagina lui: http://www.lumealuivladimir.ro/.

Cu ajutorul nostru Vladut se poate face bine! Impreuna ii putem reda copilaria fericita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Povestea lui Vladimir m-a miscat si sper ca va misca si inimile voastre!
Multumesc Inei pentru toata documentatia trimisa si ii doresc mult succes in campania pentru a-l ajuta pe Vladimir.



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Ina, te rog scrie in mesajul tau toate metodele pentru donatii, in pagina lui Vladimir este si varianta PayPal. Ar fi mai simplu daca ar fi adunate toate metodele la un loc. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pana la ce data este valabil SMS-ul?


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Avem poze in concurs dca1 si dca2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=12" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaciu1977 spune:

Am depus un mic ajutor in contul de ING. Ne rugam pentru baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina33 spune:

Numarul de sms este valabil pana vineri 27 aprilie! Este important sa fie cat mai popularizat...prieteni, cunostinte, facebook...orice
Chiar daca pare putin 2 eur, au fost cazuri cand s-au strans si 70.000 eur intr-o saptamana...deci se poate, oameni inimosi exista, trebuie doar sa afle de situatia in care se afla copilasul.
Eu stiu de disperarea parintilor si mi se rupe inima...as vrea sa transmit mai departe acest strigat disperat de ajutor! Mai ales ca am si eu un copil, ma uit la fetita mea si multumesc cerului pentru ea si pentru ca este sanatoasa, pentru acest dar nepretuit
"Gabi Stefan: "... este vorba despre copilul meu... toti cei care ma cunosc, sunt rugati sa distribuie cat mai multor prieteni sau cunostinte, aceasta informatie... va rog ajutati-l pe Vladimir sa traiasca... un mic gest din partea voastra, poate insemna o sansa la viata pentru un copil nevinovat, care sufera pe un pat de spital..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina33 spune:

Dona#355;ii prin SMS

Cea mai simpl#259; form#259; de dona#355;ie din partea oamenilor simpli o constituie dona#355;iile prin trimiterea unui mesaj scris la un num#259;r scurt alocat special unor cazuri umanitare. Companiile de telefonie mobil#259; aloc#259; gratuit astfel de numere doar ONG-urilor care promoveaz#259; astfel de apeluri umanitare. Cum bolnavi sunt mul#355;i iar numere pu#355;ine, un om beneficiaz#259; de acel num#259;r pentru o perioad#259; de 7 zile.

În perioada 21-27 aprilie 2012, pute#355;i dona 2 euro pentru Vladimir trimi#355;ând SMS la num#259;rul 848, pus la dispozi#355;ie gratuit de companiile Orange, Vodafone, Cosmote. Nu se percepe TVA.

Dona#355;ii prin apel telefonie fix#259;

Pentru abona#355;ii Romtelecom, cea mai simpl#259; form#259; de a dona este apelarea unui num#259;r dedicat unui caz umanitar, la finalul lunii urmând s#259; apar#259; pe factur#259; suma aferent#259; apelului. Nici în acest caz nu se percepe TVA.

În perioada 21-27 aprilie 2012 pute#355;i dona prin apel la numerele de mai jos, valabil doar pentru abona#355;ii Romtelecom. Nu se percepe TVA.

0 900 900 303 – 3 euro/apel
0 900 900 305 – 5 euro/apel
0 900 900 301 – 10 euro/apel

Ce poate fi mai simplu decât a dona de oriunde te-ai afla, folosind telefonul?

Aten#355;ie îns#259;, perioada de care o persoan#259; beneficiaz#259; de aceste numere este limitat#259; la o anumit#259; perioad#259;, ulterior num#259;rul urmând a fi alocat altei persoane!

Dona#355;ii în cont bancar

Cum mult#259; lume folose#351;te un cont bancar pentru a primi drepturile b#259;ne#351;ti, iat#259; #351;i cea mai frecvent întâlnit#259; metod#259; folosit#259; pentru dona#355;ii. Dac#259; ave#355;i un cont bancar, pute#355;i efectua un virament la sucursala b#259;ncii dvs, sau online dac#259; folosi#355;i o aplica#355;ie de internet banking.

Puteti dona în cont bancar chiar #351;i dac#259; nu ave#355;i dvs cont… mergând la o sucursal#259; ING care are Casierie, #351;i depunând suma dorit#259; în contul men#355;ionat mai jos.

Conturile bancare în care se pot depune bani pentru Vladimir sunt deschise pe numele #350;TEFAN Gabriel Corneliu, tat#259;l lui Vladimir, la INGBANK, Sucursala Brâncoveanu, cod swift INGBROBU.

cont în LEI: RO09 INGB 0000 9999 0290 4735

cont în EUR: RO46 INGB 0000 9999 0290 4748

Dona#355;ii pe internet

Pute#355;i dona pl#259;tind direct cu cardul (clic aici), linie ob#355;inut#259; cu sprijinul Asocia#355;iei P.A.V.E.L. #351;i companiei Netopia.

Dac#259; ave#355;i un cont PayPal, pute#355;i transfera bani foarte simplu #351;i direct în contul PayPal. Dac#259; nu #351;tia#355;i, PayPal este unul dintre cele mai populare #351;i mai sigure servicii de plat#259; pe internet din lume. Dezavantaj la sume mari: comisionul de aprox 3.5%, comisioane de conversie la anumite valute. Marele avantaj: confortul de a dona în doar câteva momente prin câteva clicuri din fa#355;a calculatorului. Bani pe card s#259; fie, ca destina#355;ii se g#259;sesc u#351;or!

Pute#355;i dona pentru Vladimir #351;i folosind serviciul PayPal donând în contul: gabistefanvecinu@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

F trist .......Doamne ajuta sa treaca cu bine peste acest episod.Suntem alaturi de micut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

suntem alaturi de voi
mult succes in strangerea banutilor

ingerashul pazitor sa fie alaturi de micutz



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bunul Dumnezeul sa-i dea sanatate lui Vladimir, putere parintilor!

Am trimis si eu cativa banuti prin paypal.

Hristos a Inviat!
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina33 spune:

Alina Vasea (colega mea - voluntar Salveaza Vieti)
In saptamana dinaintea Sfintelor Pasti am fost la Bonn cu treaba. Stiam ca Vladimir este internat in spitalul din Bonn. Am vrut sa l vad, sa i duc o jucarie. Mai vazusem copii bolnavi de cancer, dar niciodata nu mi s a intamplat sa simt ca nu mai pot continua, simteam ca nu mai pot continua. A fost crunt. Sa vezi un baietel de 4 ani chinuindu se de dureri, urme de ace pe tot corpul lui vânat, abia avea putere sa si miste capul, ochisorii lui ar#259;tau multa suferinta…
Doamne ajuta l pe Vladi! Ajuta familia lui Vladi!

SMS 848 & SHARE (21-27 aprilie 2012).

Mergi la inceput