Asteapta-te pe tine insati

Asteapta-te pe tine insati | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

Stiu. Unii sunt plecati. Altii sunt acasa. Unii sunt singuri. Altii nu sunt singuri. Iar altii cred ca sunt singuri.
Acest mesaj pe care il las se adreseaza tuturor, in egala masura. Va fi un mesaj simplu, fara cuvinte grele.
Poate este si datorat momentului ce bate peste cateva clipe. Poate ca acest moment bate defapt in orice clipa. Atata doar ca uneori nu stim. Sau poate stim, dar nu ne lasam ragaz sa il acceptam. Sau cine stie, poate il acceptam, dar nu credem in el. Sau, poate credem in el, dar nu-l lasam sa se vada in noi.
Este totusi un moment in care ar trebui, zic eu sa stam, o clipa. Sau poate doua. Si doar sa ne dam voie, noua, sufletului nostru, sa respire linistit. Sa respire din clipa care ne invaluie daca ii permitem sa o faca. Acum nu trebuie sa facem nimic special. Doar sa ne oprim cateva momente, sa ne tragem sufletul, sa respiram si sa ne dam voie sa ne odihnim. Cateva clipe doar. Pentru ca o vom lua din nou si din nou de la capat dupa aceea. Si maine va veni si poimaine la fel, si toate zilele una dupa alta. Si iar vom alerga. Asa incat acum, sa stam un pic. Cateva clipe de ragaz pentru noi insine.
Un pic. O clipa.
Respira. Stai.

Asteapta-te pe tine insati.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:



giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai Marius.....tu esti sigur ca nu ai puteri telepatice?

Eu trec prin schimbare(a mea,a modului cum gandesc si cum actionez).....aseara nu am putut merge la inviere,dar am fost azi la slujba de a doua inviere.Paradoxal,am intrat in biserica(eu am mers la biserica cand m-am maritat si cand mi-am botezat fata si doar de vreo doua ori,dar cred in Dumnezeu.)plina de ganduri furioase,care de mult nu m-au mai incercat.Imi venea sa-l rog pe Cel de Sus sa pedepseasca...apoi mi-am adus aminte ceva"la ura nu raspunde cu ura" si am zis.iarta-i Doamne pe cei care m-au facut sa sufar ca nu stiu ce fac.Si brusc m-am linistit si chiar am putut sa ascult o ora slujba9mai mult de 10 minute nu am avut rabdare niciodata).

Cred ca am stat sa ma ascult...si mi-am dat seama ca universul,Forta Divina sau ceva-ul ala care este,fara indoiala,ne da inapoi ce-i dam.Dam lumina si impacare,asta ne da,dam ura si rautate ura ne da.

Ciudat cum ai deschis subiectul asta ...mai nimerit nu se putea.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Marius, "pe tine insati"...adica acest mesaj e doar pt. noi, femeile?

Oricum, frumos spus si adevarat.Multumesc pentru mesaj.E pe sufletul meu!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:



Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput