Geometrie: Cat de repede va merge mintea

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Nici eu nu am creion, desi e aici, langa mine si creion si hartie, da's io mai lenesa Deci, foarte posibil sa gresesc.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

desenul e facut "la misto" - scrie sub el .




Nu, Cora. Scrie ca diagrama nu este desenata la scara. Nicidecum ca e la misto.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui corap

desenul e facut "la misto" - scrie sub el .




Nu, Cora. Scrie ca diagrama nu este desenata la scara. Nicidecum ca e la misto.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia


E vorba de marimea unghiurilor, care in figura nu e cea buna. In realitate unghiul C e mai ascutit.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Of, ce greu imi e sa explic, dar mai incerc o data:
Deci, latura DB se intinde in dreapta in prelungirea laturii AB; Laturile AE si ED se intind in stanga in prelungirea laturii AB; astfel, s eobtine o linie dreapta de 180 de grade. Din 180 de grade se scad toate valorile cunoscute si ne da rezultatul: 20 de grade.


eu nu am inteles ce ai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Of, ce greu imi e sa explic, dar mai incerc o data:
Deci, latura DB se intinde in dreapta in prelungirea laturii AB; Laturile AE si ED se intind in stanga in prelungirea laturii AB; astfel, s eobtine o linie dreapta de 180 de grade. Din 180 de grade se scad toate valorile cunoscute si ne da rezultatul: 20 de grade.


eu nu am inteles ce ai facut.



Imi cer scuze, chiar nu stiu cum altfel sa explic... poate incearca altcineva care a inteles?!

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Mie mi-au iesit 35 de grade, facut dupa metoda baba oarba fara creion :)! Ce-i drept, nu am mai facut geometrie de mult!

Sunt curioasa care este raspunsul!

Lumea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Pana la urma am inteles ca x are 20 de grade, am inteles si de ce dar rezolvarea cu siguranta nu se incadreaza la capitolul "cat de repede va merge mintea". Cand am vazut titlul am crezut ca este o problema cu "schepsis" dar de fapt este o problema care se rezolva cu constructii ajutatoare, multe tringhiuri congruente,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Cine a gasit raspunsul va rog sa-l scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Si, totusi, Admin, dupa 6 luni, ne dai si raspunsul? Stii, mie tare-mi plac subiectele astea de la stiinta, dar cand deschizi un subiect, poate acorzi un pic de timp sa-l si intretii. A intrebat o gramada de lume "Totusi, care e raspunsul" si nu a raspuns nimeni. Eu presupun ca daca ai deschis subiectul, tu stii raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Of, ce greu imi e sa explic, dar mai incerc o data:
Deci, latura DB se intinde in dreapta in prelungirea laturii AB; Laturile AE si ED se intind in stanga in prelungirea laturii AB; astfel, s eobtine o linie dreapta de 180 de grade. Din 180 de grade se scad toate valorile cunoscute si ne da rezultatul: 20 de grade.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


www.facebook.com/pages/Acute-Lymphoblastic-Leukemia/178051842277685" target="_blank">Acute Lymphoblastic Leukemia


le-ai rotit ...nu intins...dar nu obti nimic facand asta...parerea mea

Mergi la inceput