Recomandari consilier alaptare

Recomandari consilier alaptare | Autor: AnaisG

Link direct la acest mesaj

Buna tutoror,

Am nascut acum 4 zile, prin cezariana, un baietel sanatos. Spre marea mea frustrare insa, nici laptele (sau macar colostrul) nu se grabeste sa apara, nici sanii mei nu par a fi pregatiti pentru alaptare. Beau ceai cu anason si chimen, folosesc o pompa de sani, de ieri am inceput sa iau granule Galactogil. Pentru ca tot sper ca imi scapa mie ceva important si ca nu e o problema medicala, as dori sa cunosc si parerea unui consultant in lactatie. In acest sens, le rog pe cele care au mai apelat la acestia sa ma ajute cu recomdandari.

Orice sfat e binevenit. Multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Eu am apelat la serviciile dnei Georgeta Musat, vine acasa. Dupa umila mea parere, au fost banii investiti cel mai cu cap de cand s-a nascut copilul..

www.attct.ro/content/view/7/" target="_blank">http://www.attct.ro/content/view/7/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Multumesc din suflet pentru raspuns! Abia astept sa vina ziua de luni, pentru a o putea contacta. Poti sa imi mai spui, orientativ, care a fost tariful perceput de dna Musat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

200 RON.

Doar ca noi, stand departe rau, s-a dus sotul si a luat-o cu masina (pe vremea aia strada nu era asfaltata, asa ca un taximetrist cel mai probabil ar fi lasat-o balta), pompa aia electrica de san (dubla) pe care a adus-o cu dansa e groaznic de grea...

Cred ca o poti suna si azi, e sambata. Din ce stiu, dansa lucreaza si la Elias, asa ca e obisnuita cu orarul haotic al medicilor.

Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Multumesc mult pentru informatii! Atunci imi voi incerca norocul si o voi suna astazi. Pretul e foarte rezonabil, mai ales daca punem in balanta castigul potential.

Sper sa iasa bine si sa reusesc pana la urma sa-l alaptez pe bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

O sa iasa, stai linistita. Eu am apelat la dansa dupa 3 saptamani si mi-a zis ca oricum, primele 2 luni sunt critice.

Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

o cunosc personal pe dna Musat

a fost omul care mi-a dat incredere si care m-a incurajat cu mare pricepere in primele ore dupa nastere
(lucreaza in Elias)

o recomand si eu din tot sufletul

in plus este o persoana speciala, ne intalnim cu mare drag si acum



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Revin pentru a spune ca am avut deja o intalnire cu dna Musat, in urma careia s-a rezolvat problema. Bine, mai sunt puncte unde trebuie sa lucrez singurica, dar rezultatele intalnirii au fost nesperat de bune. Multumesc inca o data pentru recomandare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:



Paste linistit sa aveti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Asa sa fie! La fel si voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

si pe mine m-a sfatuit dna musat! mi-a fost de mare ajutor dupa ce l-am nascut pe andrei!

Mergi la inceput