Clubul "babelor" FIV-oase 26

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

numai pastilele albe de la cycloproginova
sa fie cu mult noroc!!!

si atentie la doza: progynova mite mi se pare ca are 1 mg si cycloproginova parca are 2mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

fetele si multumesc pt sustinere, sunteti de un optimism molipsitor, nu ai cum sa nu observi asta.Samira, esti prin zona? Vreau sa-mi "impresionez" sotul cu o iahnie de fasole de post sau ceva fasole scazuta. Poate ma ajuti putin cu o reteta buna.
Ei, ei, poate nu te prezinti anul viitor la master chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ralu revin eu cu o intrebare: ce fel de magneziu ai luat? poti sa-mi spui denumirea medicamentului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_alex555 spune:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Din ce am mai cautat si eu pe net, tot la cyclo-progynova (pastilele albe) ma oprisem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

o ptr fiecare babutza,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


hello girls and boys

roxa...iahnie de fasole:las peste noapte in apa fasolea in apa.
a2a zi o fierb si cand clocoteste...arunc prima apa...pun iar cu apa curata la fiert si lasa pana se fiebe bobul.
toc ceapa marunt,rad morcov si telina pe razatoarea mica.
le calesc 3-4 minute in 3-4 linguri de ulei de masline...apoi adaug boabele de fasole scurse.
acopar iar cu apa si cu rosii proaspete sau de la stical si mai las in 2-3 clocote.
dupa ce sting focu adaug marar tocat.
potrivesc de sare si de piper.

alex,progynova mitte are alta concentratie fata de progynova normala.
stiu ca se gaseste la orice farmacie normala progynova simpla...dar daca nu gasesti...am 2 cutii de Estrofem cu care te pot ajuta pana faci tu rost...ca inteleg ca e urgent la voi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Samira , am pus fasolea in apa si maine o s-o fac. Te tin la curent, sper sa-mi iasa. Nu-s eu o mare gospodina, dar ma straduiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

roxa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

daca ai parte de o fasole incapatanata poti adauga la fierbere o lingura de bicarbonat de sodiu alimentar.
se inmoaie imediat.
samira m-am uitat de 2 ori la reteta: maltratezi fasolea aia la sfarsit nu? mixer/ robot ceva nu?

LE: m-am uitat acum pe net dupa reteta. eu spuneam iahnie la fasolea batuta si fasole prajita la fasolea normala.
scuze pentru bagarea in seama:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

5ab1na, aia mixata e altfel, aia e fasole batuta . La iahnie trebuie sa ramana bobul intreg sau aproape intreg, eu asa stiu.

Mergi la inceput