complex carol park

complex carol park | Autor: eunice78

Link direct la acest mesaj

A vizitat cineva acest complex? Ceva pareri? M-ar ajuta niste sfaturi..sunt in cautarea unui apartament situat central si nu prea stiu la ce sa fiu atenta la blocurile astea noi, la cele vechi stiam.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

In primul rand cartea tehnica a constructiei, sa nu ai vreo surpriza la cutremur. Actele (intabulare in CF) sa fie pe numele proprietarului. Sunt atat de multe...

Am gasit un ghid, nu e complet, dar macar te ajuta un pic:

www.vivacity.ro/files/Ghid_pentru_cumpararea_unui_apartament.pdf" target="_blank">http://www.vivacity.ro/files/Ghid_pentru_cumpararea_unui_apartament.pdf



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Mie mi-au parut bucatariile micute ...inguste, la noile complexe. F multe sunt open space.
este bine sa mergi sa vezi ca depinde de fiecare ce isi doreste.
camerele de zi sunt ok. spatioase. dormitoarele...cam stas peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Multumesc mult pentru imput. Am vizitat complexul, arata bine, destul de scump insa si finisajele nu pareau chiar ff stralucite. La ce am vazut eu bucataria era ok. Cu documentele cladirii..inca nu am ajuns pana acolo. Speram sa mai fi vizitat cineva complexul si sa fie mai informat ca mine, mai avansat in cercetari. Mi-a placut ca apartamentele au suprafete mari, e adevarat ca am si vazut doar duplexuri. Dar vreau sa mai vizitez si ale ansambluri rezidentiale,, centrale, pana sa iau o decizie. Vreo sugestie in acest sens?

Mergi la inceput