Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici dragi,
de cand ati scris ca-i lasati pe pui sa manince si ei cu lingurita, si in plus pt ca flacaul meu si-a manifestat dorinta sa-l las si pe el cu lingurita in castron, am inceput sa-l las. Tre sa spun ca -mi vine sa trag un gat de tuica inainte de fiecare masa alor, ca sa nu-mi mai cresca tensiunea. E jale pe devale,baga maini, baga lingurita, baga coada de lingurita...si-mi zic in gand mereu ca in Seinfeld: serenity now, serenity now....insanity later.
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Asea eee! purcificare maxima!
Si eu uneori nu le mai pun lor in castronele, ca zic sa termen mai repede si mai curat! as, ce pot de ele? odata obiceiul creat, vor mereu sa pape si singure

las ca asa invata. Imi e o gruaza cand vine vremea stersului pe jos pe scaune..


Citat:
citat din mesajul lui Monas


Mamici dragi,
de cand ati scris ca-i lasati pe pui sa manince si ei cu lingurita, si in plus pt ca flacaul meu si-a manifestat dorinta sa-l las si pe el cu lingurita in castron, am inceput sa-l las. Tre sa spun ca -mi vine sa trag un gat de tuica inainte de fiecare masa alor, ca sa nu-mi mai cresca tensiunea. E jale pe devale,baga maini, baga lingurita, baga coada de lingurita...si-mi zic in gand mereu ca in Seinfeld: serenity now, serenity now....insanity later.
va pup!

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyyna spune:

Bine v-am regasit mamici si viitoare mamici. Multe dintre voi poate nu va mai aduceti aminte de mine. Acum cateva luni bune va scriam ca urmeaza sa avem si noi doi bebei, o fetita si un baietel. Si minunea s-a produs, pe 10 dec au venit pe lume buburuzele noastre scumpe. Din pacate am nascut la 35 de saptamani, bebeii fiind destul de micuti 1650 fetita si 1850 baietelul, a trebuit sa stam in spital o luna ca sa ia in greutate. A fost destul de greu dar a trecut si in 10 ian am ajuns si noi acasa atunci incepand adevarata aventura. Fiind obisnuiti sa pape cu tetina nu au supt foarte bine dar eram multumita. Intr-o zi cu soare totusi s-au hotarat amandoi ca nu vor sa mai suga si asa eu tre sa dau la pompa una una. Ma bucur totusi ca ii hranesc deocamdata exclusiv, deci merita tot efortul. Sunt destul de cumimti iubitii nostri, au o singura masa pe noapte si dorm pana la 10 dimineata . Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. Pentru viitoarele mamici, chiar daca vi se pare greu acum si la inceput de drum, sa siti ca merita tot efortul pentru comorile voastre.
Am scris destul pentru moment, o zi minunata sa aveti in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rammy_79 spune:

Buna la toata lumea, imi cer scuze ca indraznesc, dar din cele care asteapta 2 bebei, in cazul in care nu si-au procurat carucior si doresc unul, eu il vand pe al meu.
E aproape nou nout, luat din Germania.
Din pacate noi nascandu-ne la sf de august si fiind si prematuri nu prea am reusit sa iesim din casa.
Acum ne-am marit si nu mai stam in el deloc, piticii mei vor sa mearga sau sa stea in brate, asa ca este aprope nou nout cu tot cu accesorii. Este foarte usor de manevrat si foarte confortabil.
Va dau si link-ul ca sa vedeti exact cum arata. Este cel rosu din figura nr.6. Daca doriti mai multe amanunte ca sa nu plictisim fetele de aici va rog sa-mi scrieti pe adresa mea de mail: rammy_79@yahoo.co.uk
http://www.ebay.de/itm/Luxus-Zwillingskinderwagen-DUO-mit-Schwenkrader/360304873055
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

dyyna eheee sunteti mari acu, aveti 4lunite! super tare! si felicitari ca reusesti sa le dai LM exclusiv, chiar si muls e cel mai bun!

Puficele mele au incepu sa manifeste gelozisme una pe alta! Azi era Ilinca pe mine la iubire, si vine sor-sa, aproape ca o da la o parte, o impinge, ca sa stea ea! Si nu vor sa stea IMPREUNA, ci sa fiu numa cu una! Evident incepe tragedia tragica, aia care e data la o parte plange tragic, ailanta la fel ca nu reuseste sa o dea la o parte. Si eu sunt doar una E si amuzant si trist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

DYYNA, sa-ti traiasca picimea, cu sanatate si sa-ti aduca multe bucurii!!!

SUGUBINA, parca le vad pe pufice...sar pe tine, se trag una pe alta... Nu cred ca mai e mult si incepe si la noi perioada aia...deja dau semne picii .

MONAS, pentru binele nervilor mei , am hotarat sa-i las sa se "desfasoare" intre castroane, a se citi "sa incerce sa manance singuri" , cand va fi un pic mai cald . Ii voi "planta" pe terasa si acolo n-au decat sa murdareasca pentru ca se spala mai usor. Altminteri, cred ca nici 1 litru de tuica "before" n-ar avea niciun efect la mine .

RAMMY 79, 2 APPLES, cu unul e floare la ureche, sunt sigura de asta. De asemenea, sunt sigura de faptul ca mamicilor de tripleti li s-ar parea super usor cu gemeni. Totul e chestie de obisnuinta! Dar, spre deosebire de mamicile cu un singur pici, la noi SIGUR satisfactia e dubla . Rabdare ne trebuie mai multa.

SALEXA, o sa vezi ce implinita te vei simti cand ii vei vedea pe amandoi picii in bratele tale . Nu cred ca pot fi comparate cu nimic primele momente petrecute impreuna.

Fetelor, imi amintesc ca de Florii, anul trecut, la 19.30, au venit pe lume buburuzele mele. A fost cel mai frumos cadou de ziua mea ever . Ieri, fetita mea a tinut sa "marcheze" din nou Floriile, facand primii pasi singura . A fost atat de incantata...Piciul nu da insa niciun semn ca ar dori sa-si vada de drum, cred ca ii este putin teama...Dar, vorba aia, toate la timpul lor!

Chiar cu intarziere, doresc tuturor celor care si-au serbat ieri ziua onomastica LA MULTI ANI! , iar celor care au sarbatorit Pastele, HRISTOS A INVIAT!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Buna fetelor,

Mi se umple inima de bucurie cand citesc ce sentimente minunate pot genera cele 2 comori ale fiecareia dintre voi. Descriile voastre imi dau si mie aripi, sperante ca va fi bine.
Cam de la cate saptamani ati inceput sa luati una, alta pentru marea intalnirea cu cei mici?

24 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Fetelor, eu va recomand sa va lasati puii sa incerce sa manance singuri, mizerie, mai devreme sau mai tarziu tot va fi :P

Noi procedam in urmatorul fel, le pun lor in castronele cateva linguri de mancare, le dau linguritele si le las sa se desfasoare, din cand in cand, dc e cazul le mai var si eu cate o lingurita. Uneori, masa e mai distractiva asa.
Au dimineti in care mananca singure iaurul cu biscuiti, iar daca au piure de cartofi cu peste sau ou, au mare viteza :).
Imi place cand capata un anume grad de independenta, si lor de asemenea, Mara e tare mandra cand isi pune centura de la scaunul de masa si ne atrage atentia ca vrea Singuica :))

Cam asa mancau fetele mele la 1 an si 7 luni :):

http://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/video/?action=view¤t=05012012005.mp4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Daca intereseaza vreo mamica, am de vanzare 2 scoici Bertoni Bodyguard si carucior cu landouri si scaune sport de la Firstwheels
http://www.firstwheels.nl/en/twin-functies.php Detalii pe pm.

O zi faina si o saptamana cat mai usoara!!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna mamici si burtici,

Cu cat trece timpul si va citesc pataniile devin mai nerabdatoare sa imi tin piticutele in brate, desi ma gandesc ca o sa imi fie dor si sa le simt in burta.

Irip eu am inceput sa cumpar de la 23 de saptamani, biberoane, scutece, costumase, pompa de muls, camasi pt spital, creme etc. La mine este prima sarcina si nu credeam ca exista asemea sentimente cand pleci la cumparaturi pt piticii ce urmeaza sa iti umple viata. Si mai ales cand spui in magazine ca vrei la dublu

Lumi nu pot vedea landourile si carutul. As vrea sa le pot vedea.

Fetelor m-am ales cu o raceala de ma tine la pat, febra si durere in gat, durere de gat. Nu mai stiu ce sa mai iau in afara de ceai cu lamaie.



FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
30 saptamani+2

Mergi la inceput