Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Brigit, vineri la un fel de morfologie de trim III (ca am inteles ca de fapt morfologie se numeste doar cea de trim. II).
Cu dr. tau ai 100% dreptate, nota 10, dar ea nu naste decat la RM si cei de acolo se cam feresc de prematuri, stiu multe cazuri cand i-au facut pachet, trimis spital stat, iar costurile sa-i tii acolo, la RM... De asta sfatul meu, pt. bebei gandeste-te si la o varianta spital de stat (Polizu sau Universitar). La RM am vazut neonatologi de la Universitar, iar ca aparatura la Universitar sunt f. OK si au in general locuri pt. prematuri (iti spun ce am vazut si trait), despre Polizu stiu doar din auzite... Din pacate si la 34, 35s sunt tot prematuri si pot ajunge la sectia prematuri, asta e motivul pentru care eu nu am incredere in spitalele private, care nu fac fata decat prematurilor mari, cu fara prea multe complicatii... Parerea mea doar, nu aruncati cu rosii...

Amary 31+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Amary, faza e ca mai nou tehnic au cum face fata, se deschide īn iunie noul spital cāte inteleg ca va fi ultradotata, or sa poata prelua prematuri de la 26 sapt. Dar tu ai dreptate si ne trebuie si planul B. O sa merg tot pe mana dr sa vad daca imi recomanda pe cineva, intre timp citesc si eu de polizu, ma gandesc ca daca luciu a n#259;scut tripleti acolo a comparat ea mau multe sectii de neonato.
Pe tine cine te urmareste si unde nasti?
Iti dai seama ca sunt cu ochii pe voi , absorb informatiile



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Fetelor despre aparatura si conditii pentru prematuri am auzit aici ca giulesti sta cel mai bine, urmat de Polizu, la fel si in cazul neonatologilor.. Pe mine ma bucura ca toate eco pe care mi le-au facut aici pana acum au fost 4d si dr se poarta foarte frumos cu pacientele. Salonul este foarte curat, internet, toaleta si dus in salon, totul este ok.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Salexa, cu cine vei naste?
E f bine ca esti multumita de conditii, e important.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

O sa nasc cu Dna Dr Oprescu. Este foarte atenta cu pacientele. Am in salon 3 fete care sunt pacientele Dr Munteanu si am vazut ca si dansa este foarte atenta cu fetele.


FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Citat:
citat din mesajul lui salexa

Multumesc mult.

Tot sunt internata la Polizu o sa incerc sa aflu la cate saptamani a nascut Luciu

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2



Eu stiam ca a nascut la 35 de sapt.

Sunt si pe DC 2 mamici (de care stiu eu) care au nascut tripleti tot la 35 de sapt si de peste 2 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

amary, tu ai ajuns la aproape 32 sapt cu contractii rezonabile, tratate doar cu nospa si magneziu, asa ca nu cred ca e cazul sa te sperii de "tuguieli" .
eu tocmai am avut o tuguiala de burta. observ deja un pattern: in jur de ora 9 seara si cand indraznesc sa stau culcata pe dreapta . bine, lasa ca o sa stau doar pe stanga, ca pe spate nu pot iar pe dreapta oricum ma apuca refluxul gastro-esofagian. am luat si jumate de gynipral, in caz ca ar mai vrea tuguiala sa revina in seara asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, tzuguielile tale se sincronizeaza cu intepaturile din colul meu.
Īn fiecare seara au cate o reprezentatie, ca sa nu uit de interventie. Si zilele astea am stat doar la pat, deci nu sunt rezultatul unui efort de peste zi. Remediu nu le-am gasit, inca e devreme dupa cerclaj, īncerc sa ma gandesc ca or sa treaca de la sine cu timpul.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Fetelor o barfa noua. A venit o asistenta acum si zicea ca ea stia ca Luciu a nascut la 39 de saptamani cu dorectorul spitalului.
Mie pe langa diazepam, scobutil si nospa la perfuzie mai iau si gynipral din 6 im 6 ore.
Este destul de bun pentru contractii.



FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Salexa mai sapa
Ca scria la ziar ca a nascut cu o luna mai devreme, sapt 39 e Wooow. Eu tot la 36 raman la casa de pariuri.
Ma bucur ca precizia lucreaza bine



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput