Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

vad ca zsolt zice ca a ajuns pana in luna a 9-a: http://www.acasatv.ro/tripletii-de-acasa/nicoleta-luciu-a-nascut.html

eu mi-o amintesc ça pe finale sarcinii mergea doar cu carucior cu rotile; nu se mai putea deplasa. asa ca si eu cred ca i-a dus aproape de termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

am mai gasit ceva http://agenda.ro/news/news/47235/nicoleta-luciu-a-nascut-tripleti.html

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Irip, si eu ma incurajez tot la fel
Balanta, da, s-a internat la polizu cu vreo luna inainte de a naste si a stat numai sub observatie. Am gasit un art acum de zice ca a nascut cu o luna inainte de termen. Probabil era prin saptamana 36 daca zolt zice ca era în luna a noua. Ceea ce pt o sarcina cu tripleti e remarcabil.



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

daca la gemeni, sarcina la termen inseamna 37 saptamani, clar la tripleti e mai putin....eu sunt convinsa ca nu a ajuns la 36 de saptamani...

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

http://www.replicaonline.ro/nicoleta-luciu-are-93-de-kg-voi-ajunge-la-o-suta-pana-cand-voi-naste-32155/. daca pe15 sept avea 32 sapt si ea a nascut pe 1oct inseamna ca i-a dus la termenul potrivit pt o sarcina cu tripleti..

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

M-am gândit la asta, dar dac#259; zolt zice ca era în luna a 9 a...cam asa ar iesi. În plus si greutatile copiilor..deci eu as paria pe 36. Vorba aia: cine da mai mult ?



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Brigit, ce stiu barbatii? eu in literatura de specialitate, am gasit informatii ca la termen pt tripleti se considera 34 sapt.

27 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Adevarat si asta
Da 30 de saptamani sigur nu avea ca prea erau bebeii babani.
Nici pe astia cu presa nu poti sa ii crezi. Am g#259;sit un art din mai, zicea ca are 4 luni, iar altul din septembrie de zicea ca are 7 luni atunci. Pai mie imi ieseau 8 daca informatia din mai era corecta. Din aceasta dilema nu putem iesi



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

34 sau 36, pt tripleti e beton
asa ca noi, gemenistele trebuie sa prindem un 36.

sotului meu i se pare ca mananc prea putin si vad ca de azi are o fixatie cu asta. mi-a zis de 4 ori pana la ora asta si s-a dus la kartoffel sa imi ia unul original, ca: "stiu eu ca asta iti place si sigur il mananci". pai imi place, dar daca nu mi-i foame la ora asta???
cica: "tu nu iti dai seama ca sunteti trei si ca trebuie sa mananci mai mult?"
mie mi se pare ca mananc destul, mai ales ca am luat-o pe aratura si cu poftele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Balanta, super rationament cu mancatul.
Eu am perioade. Am pus 3 kg deja si am si zile cand as manca cat 3.
Noroc ca rar am pofte de junk, de obicei sunt cu ridichi cu brânza, ceapa cu branza, mamaliga cu branza. Tot ce e cu branza e bun.
Iar al meu sot e la polul opus. Aseara stateam pe canapea si imi tinea picioarele im brate. Îl vad eu ca tot imi cuprindea glezna si îl întreb ce e. Cica: glezna e la fel de subtire, da de la pulpe în sus se vede ca te-ai ingrasat. I-am zis sa aibe grija ce zice ca nu se stie cum dau din picior. La care el cica sta linistit ca dupa cerclaj nu ma apuc eu sa fac miscari bruste. Ce sa zic, baiat bun în rest dar nu prea gust glumele legate de kile



Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput