Cel putin 10 kg jos (6)

Cel putin 10 kg jos (6) | Autor: Esthera2011

Link direct la acest mesaj


A venit primavara si avem mai multa ambitie sa slabim de kg in plus.
Zi de raport: marti

Combatantele:

Iris 2002 - citiva cm, Zumba Queen
Laura25 1.60m, 68kg - tinta 58 kg, -3kg

Dulcetica 1.58m,65 kg tinta sub 46kg, -1kg ,- 2 kg

Roxanaz, target -8kg, -0.7kg , - 1 kg

Mari78 1.68 cm si 76 kg, target -10 (1.05.2012), -1kg, asteptam raport

Gusta, 1.65, 71.5kg, target 61 kg (-10kg), -6kg regina saptamanii, - 0.5 kg
adinag 164cm -64,7kg tinta 59kg, -1.7 kg, asteptam raport

pitzinuca, 1.62, 89.9kg, target 1 -10kg, (pt fiecare 5kg slabite, omuletul iti va zambi), -2.5 kg, stationar

gabyv, (undisclosed measurements ), target -10 kg, -0.5kg, stationar

Boticelina, 1.68m, greutate (12.01.2012) - 70.5 kg, target 1 - 66kg, target 2 - 62kg, -0.7kg

anamariame 1,61 m, start 16.01.2012 de la 62,1 kg, target no 1 58 kg, target no 2 55 kg, - 0,7 kg

Esthera2011, 1.73, 82.5 kg, sport: aerobic/cardio+mers pe jos, -4kg (in total),- 1.1kg

Androix, 85 kg, target -10kg, -0.5kg, - 0,5 kg

Ellinia, 64 kg, target -5kg, -1.5kg

Cl, 1.64m, target 1 -10 kg, -1.5kg, stationar, asteptam raport

Lulu77, 70,5 kg, target 60 kg sau macar -8kg, -1.4kg, stationar

Happiness_4_us 1,67 m, 72 Kg, tinta sub 60kg, -2.4kg, asteptam raport

Cornelia, 67,5kg, target 60 kg, -0.7, asteptam raport

Bpaula, 1.69m, 80.5 kg, target 1: 70 kg, target 2: 65 kg, -1kg ,- 0,3 kg

Petaluda, 1,55m, 57 kg, target 50 kg, asteptam raport

Bonsai, 1.70m, 79 kg, target -12kg, -3 kg

Simimarina72, 1.68m, 68,7kg, +0.2kg

Ancadragoman, 1,63m, 88 kg

Ralcat, 1,60m, 70 kg, target 58 kg

Zubi, 1,57m, 72 kg, target 57 kg

In cursa cu premii pt primele -5kg suntem: (start la 24.01)
1. Gusta, GI: 69kg, GA: 65.5kg, -2.5kg
2. Ellinia, GI: 64kg, GA: 62.2kg, -1.5kg
3. Lulu77, GI: 70.5kg, GA: 69.1kg, -1.4kg, stationar
4. Dulcetica, GI: 64kg, GA: 64 kg, -1kg,
5. Pitzinuca, GI: 88kg, GA: 87.5 kg, -0.5kg stationar
6. Androix, GI: 85kg, GA: 84.5kg, -0.5kg stationar
7. Boticelina, GI: 69kg, GA: 69.8kg, +0.8kg,
si cine mai vrea

Asteptam vesti de la urmatoarele fete "missing in action"
cleo 78, AdrianaSM, Matildasep, Danutza26,
RLK 2012, 60.5 kg, target -5kg, -0.5kg

Tools:
Calculator calorii exhaustiv , Ideal weight calculator (inclusiv People's choice si medical reccomendation)

Facem si sport:
Iris recomanda Zumba (1), Zumba (2), Zumba (3), Zumba (4)
Pitzinuca si Boticelina ii tin isonul lui Leslie Sansone Walk-aerobic
Laura si anamariame fac Pilates
Esthera face aerobic/cardio work-out
Dulcetica face Tae Bo cu Billy Blanks si cardio
Ele (our coach & supporter) ne recomanda aerobic cu Iulia

Ne autopremiem la atingerea targetului!

De aici am plecat: (1), (2), (3) , cap.5



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata doamnelor


O zi superba va doresc, o saptamana linistita.

Lulu..merita s-o iei de "ciuf" pe doamna educatoare. Urat comportament are cu Luca si stau sa ma gandesc daca nu cumva ea are pofte....inaintea copiilor!
Androix nu da mama cu biciu in mine.....cum fac sa atasez si capitolele vechi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:


Neata! Ma duc la sala!

Esthera nu dau cu biciul ca nu sunt kinky
E mult de povestit, incerc dupa ce ma intorc azi, dar am mult de umblat. Poate mai stie cineva si iti scrie pana revin eu.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mneatza,

desteptareaaaaa!

o saptamana usoara va doresc

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
65kg arata cantarul meu azi dimineata. Eu zic ca am iesit ok din we. Ieri nu am fost in stare sa pedalez ca inca ma dureau toate dupa munca de sambata. Dar am facut o plimbare pe jos si am mancat rezolnabil (a se vedea ca nu am mai scazut spectaculos in we, dar m-am mentinut ok).

Ioana, oscilez intre 2 variante de tinuta. Se va intampla totul ziua, deci nu ma imbrac in tinuta de seara. Depinde si cat de frig va fi in ziua aia. Oricum, promit ca pun poze.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza si de la mine!
Si o saptamana cat mai buna tuturor!
Laura, felicitari! Tine-o tot asa si saptamana asta!
Lulu, ti-am dat add pe fb. Ti-am vazut si poza, arati foarte bine!
Valabil si pentru gusta! Felicitari!

Eu ma laud cu pedalatul. Cu regimul merge si nu prea, nu se vede la cantar, in schimb se vede la colacei, s-au mai diminuat . In fond, asta ma si intereseaza, de la talie in jos. Am sa incerc si eu Supliformul? Chiar ziceti ca e bun? Eu am avut o experienta ciudata cu o crema anticelulitica de la Elmiplant de era sa chem salvarea. Supliformul are ardei sau ceva de genul asta prin ea?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

ellinia, eu am folosit Supliform acum ceva ani buni, si tare mult mi-a placut si m-am simtit tare bine cu el. nu situ cat a diminuat celulita, dar pielea era excelenta. se mai gaseste? unde? in plafar?
ca ma gandesc sa imi cumpar ptr la masaj.
m-am hotarat. ma duc la masaj, macar inca 2 luni.am gasit o oferta tare buna, la 125 lei /5 masaje anticelulitice de 50 minute. e ff fbine la ce preturi sunt in oras.
iti dau acc pe FB de acasa, pe seara, ca aici nu am voie sa imi fac d ecap pe FB si alte chetsii.multam ptr complimente, dar se poate sa arat si mai bine

aseara nu am pedalat, dar am stat ieri pe plaja in doua randuri cate 3-4 ore, si am jucat fotbal in 3, am sarit, alergat, sapat, etc. deci se pune.

azi ma mancat la MD branza dulce amestecata cu marar( in vremurile "bune" o amestecam si cu smantana sau unt ) si un castravete.(si un pahar mic de coliva, nu am putut refuza colega)
la pranz am mozarella cu masline.
gustari-fructe.
cina - porbabil niste cas de capra cu o rosie.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor
hai ca ma bag si eu cu voi in lupta asta

dar mai intai sa ma prezint, Ana, 34 ani, 167 cm si 67 kg, am 2 fetite de aproape 4 luni; as vrea sa am max 60 kg, nu mai zic de 57-58 ca deja as arata prea bine..hahaha
nu reusesc sa dau jos deloc, chiar dc mananc putin, eu am inceput munca, dar problema e ca lucrez de acasa, deci miscare zero

am cautat un regim si am gasit ceva cu 9 kg in 14 zile, cam infometare, dar sa incercam, nu am tinut in viata mea regim ca pana acum 6 ani cand mi-am cunoscut sotul incercam sa ma ingras, atunci aveam 53 si eram cam slaba, dar incet incet am pus cate 1-2 kg in fiecare an pana am ajuns la 63 inainte de sarcina. Acum am 67 si o burta de toata frumusetea, oare or mai fi uitat un bebe pe acolo???

asa ar incepe regimul meu, sa vad cat rezist
am facut si 20 min de Pilates dimineata, m-as duce si la sala, macar pt 10 min de mrs pe banda si un pic de bicicleta,dar singura mi-e cam lene; as merge macar la sauna, sa vedem cand ajunge sotul azi poate merg cu el

aa, si mai merg la masaj 40 min si vacum 15 min; am facut 4 sedinte, dar eu nu prea cred in astea, la masaj merg mai mult pt umeri/spate ca ma dor de la pozitia aplecat de la hranit fetele (nu mai alaptez)

v-am citit de cateva sapt si am zis sa incerc si eu, poate cu ceva sustinere reusesc; si sper sa nu mai vina sotul cu baclava si chestii, ca mereu cumpara cate ceva


LUNI
Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva
La pranz: 2 oua fierte tari si spanac fiert (cu putina sare) - cat vrei (exclus paine) = voi inlocui spanacul cu o salata verde
Seara: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si telina - cat vrei (exclus paine)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Anna, bine ai venit! Si spor la slabit! Avand in vedere ca ai fetitele asa mici nu cred ca e bine sa te infometezei - nu ai dat detalii prea multe despre regimul pe care vrei sa-l respecti. Si eu tot cand avea Stefan patru luni am inceput regimul si aveam 70 de kg la 1,68. Eu am slabit cu Montignac 16 kg din mai pana prin decembrie. Si mancam destul de mult - si acum am problema asta eu zic ca e din cauza lipsei de fainoase si carbohidrati. Dupa ce am slabit si am intrat in faza a doua faceam si dulciuri Monti - facusem o pasiune stateam acasa si imi cautam ocupatie.
Si pentru tine ar fi de preferat sa-ti alegi ceva cu bataie lunga, ai nevoie de energie pentru copilasi. Oricum corpul tau isi revine in timp, asa ca rabdare iti trebuie tie!

Desi, citind ce ai scris ca mananzi azi, nu mi se pare chiar infometare - poate doar la micul dejun, doar cafea e prea putin, macar niste fructe ceva.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Te-am prins! Asta seamana cu dieta daneza. Parerea mea sincera e ca ar mai sanatos sa decalezi mesele in felul urmator: mananci dimineata ce mananci la pranz, la pranz ce ai planuit pentru cina, iar la cina ce ai planuit pentru dimineata. Cand am vrut eu ultima data sa tin daneza asa imi propusesem sa fac. hmmm ce idee buna.

Fetelor! Am fost la sala dupa doua luni de absenta. Ma asteptam sa lesin si sa ma contopesc cu podeaua. Ma tin bine inca. Se cunoaste ca nu am reusit sa tin pasul asa cum ar trebui dar oricum ma prezint mult mai bine decat m-am asteptat.
Dar ca o bleaga am uitat sa-mi manac banana si sa-mi beau L carnitina, asa ca am baut-o acum cand am venit de la sala. Lulu, ce zici e ok sau dau in altele?

Esthera, linkurile sunt asa: cand compui un mesaj ai in partea de sus niste iconite, una din ele e un glob pamantesc albastru cu doua zale de legatura in partea de jos. E langa un plic cu doua sageti. Apesi pe simbolul acela, daca stai cu mousul pe el iti scrie ce inseamna fiecare, ce ne intereseaza pe noi e "introdu hiperlink". Cand apesi pe el iti apare scris ceva de genul asta [url ][/url] dar legat, fara spatiu intre paranteze. Te duci acolo unde am dat eu spatiu si scrii ="", intre ghilimele pui adresa capitolului anterior, iar intre cele doua perechi de paranteze patrate scrii cum vrei sa se citeasca, de exemplu CAPITOLUL 5. Totul trebuie sa fie legat, fara spatii. Daca ti-a reusit ar trebui sa vezi cum trebuie linkul in fereastra de vizualizare care se deschide apasand vizualizeaza de langa trimite un raspuns. Daca e OK apesi trimite un raspuns si esti gata Iar la deschiderea unui capitol nou ca sa nu muncesti inca o data te duci la primul post, dai reply with quote, iei cu copy/paste ce e intre parantezele de quote si transferi in noul mesaj de inceput de capitol. Mai adaugi linkul la capitolul pe care tocmai l-am terminat si gata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Androix, nu patesti nimik.

eu mai luam L-Carnitina la birou, cu gandul ca peste juma' de ora cand se termina programul reuseam sa ajung la sala, dar nu mai ajungeam...ori se prelungea programul ori intervenea ceva ..si singurul efect al L-Carnitinei era rezistenta mea la alergat cu treburi prin oras, sau de stresat pe altii

anna, bine ai venit.

si eu zic la fel...nu te infometa si alege un plan pe termen lung. e mai sanatos si slabesti si mai frumos.
cele doua minuni au nevoie de tine fresh, in forma si cu puteri supranaturale

Laura?

Cornelia, ne-ai parasit? si restul....asteptati ziua de raport, sa ne umiliti......

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput