Fiv cu Dr. Dragos Albu 58

Fiv cu Dr. Dragos Albu 58 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe acare o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami de Razvan si Robert - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.
lumimar - 20 iunie,ora 9:45, a nascut-o pe Maria Irina, ce cantareste 3,100 kg si a obtinut nota 9, fiv reusit cu dr Albu
babyblue 29 de ani,mami de Iustin Andrei, 18 iul 2011, 2640g, sarcian obtinuta natural cu un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit
corry_28 mami de Iustin, 2750 gr si 48 cm si de Matei 2900 gr si 49 cm (cunoscuti si sub numele de Mugurel si Strugurel)- 29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit
camercam mami de Isabela, 2000gr, Filip 2100 gr si Rares 2200 gr, 12.09.2011 - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in sapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit cu tripleti.
inna08 mami de pici dupa 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi, FIV 1 reusit.
anna mami de o fetita de 1,500 kg si fetita de 2,500 Kg, IA nereusite, la ML cu Deliana Predoi, 1 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit; cauza infertilitatii masculina(oligoteratozoospermie si anticorpi antispermatici)
maruscha80 mami de Rares Daniel, 3530g si apgar 9, FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit
altesa mami de Rafael Ioan, 3800 g
Anastasia_7, 29 ani, mami cu , FIV 1 cu ICSI reusit cu Dr Albu Dragos, Medlife, dosar : cauza infertilitatii- masculina (oligoastenoteratospermie severa + anticorpi antispermatici prezenti 98 %)

Gravidutele noastre :

tinuta78 - 33 ani,(4 ani de investigatii- anticorpi antispermatici, endometrioza, tiroidita autoimuna, MTHFR 677 heterozigot, PAI 844 homozigot). 4 IA nereusite, FIV 1 martie 2011 dr.Albu, reusit, dar sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani, in pregatirea FIV 2, am ramas natural, acum o burtica de 13 saptamani
alilumi 35 ani, laparoscopie chist pe ovarul drept (2001), salpingectomie bilaterala (2005), injectii permeabilizare trompe si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe obturate complet (histerosonografie 2010); MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; histeroscopie debridare sinechie uterina; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit
miruna1980....31 de ani... 17 sapt(14.02.2012) cu doi bebici....sarcina obtinuta prin FIV 1 la dr Albu,pe 01.11.2011; Cauza infertilitatii: menstra dereglata, hidrosalpinx pe trompa dreapta netratat la timp ce a generat o sarcina extrauterina,urmata de pierderea trompei respective, iar trompa stanga nefunctionala.Sotul perfect sanatos.
maripet 34 ani, trompe infundate, sorul oligoastenoteratozoospermie, incercam din 2003, am facut 6 histerosalpingografii, o laparoscopie, FIV in iunie 2011 nereusit, transfer de embrioni congelati in decembrie 2011 reusit cu gemeni, acum insarcinata in 18 saptamani.


Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica-28 ani: 2 FIV-uri si un FET nereusite, endometrioza, trombofilie, sotul cu OATS severa. Urmeaza FIV 3 cu Dr. Albu Dragos, in august-septembrie
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 - 1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.
angelica28 - 30 de ani- MUTATIA 677- in stare homozigota,MUTATIA 844-in stare heterozigota,2 inseminari nereusite la GIULESTI,o sarcina obtinuta natural in iunie 2010 oprita din evolutie la 13 saptamini, inseminare rausita cu dr Albu in iunie, din pacate sarcina s a oprit in evolutie la 8 saptamani
vreau_bebel - 29 ani eu,deocamdata fara probleme medicale, 31 ani sotul, azoospermie obstructiva - lipsa ductelor ejaculatorii si a canalelor deferente,martie 2012 punctie testiculara dignostica - sa vedem daca avem gigei la purtator si in caz pozitiv in aprilie sper sa incep schema pt fiv + icsi la Medlife dr. Albu
liza79 - 33 ani, trompe infundate, mutatiile MTHFR si PAI heterozigote, Graves-Basedow; dosar acceptat la Medlife in februarie 2012


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV


medicamente:
amacuba: 200 de Puregon
dragoste777: Ofer Progesteron injectabil 25o, 3 fiole, si 7 Crinone gel, tot progesterone


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Fetelor,sa aveti un capitol plin de multeeeee reusite!


Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

angi, iubita, ceea ce a scris alilumi este intradevar minunat. Am trecut toate prin durerea pe care o simti tu acum, cand parca totul se sfarseste..., off m-a bufnit si-s la servici, nici nu vreau sa-mi aduc aminte. pentru tine sa-ti dea Dumnezeu putere

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mult succes in capitolul nou!sa ne ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Doamne Ajuta-ne fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fetelor poate ma ajutati si pe mine cu un sfat. Cand am fost la dr. Albu mi-a spus sa vin in ziua 10-12 pt monitorizare ovulatie, insa azi cand am sunat sa-mi fac programare (ar trebui sa ma vada pe 26-28 martie) mi-au spus cele de la receptie ca este in concediu chiar in saptamana aia. Mi s-a propus sa fac consultatia cu alt dr. de la Medlife, dar parca nu-mi vine sa fac un drum de Bucuresti, eu fiind din provincie, pt o consultatie la nu stiu cine.
Ma gandeam sa merg la un dr. de la mine din oras si sa-i duc apoi rez. lui Albu. L-o lua de bun?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vreau_bebel daca stii un ecografist bun, sa iti masoare bine ovarele, foliculii, endometrul si sa iti dea si poze eu zic ca e ok.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Buna dragele mele,

Revin si eu pe aici, cu semnatura de data asta. Am reusit sa ma linistesc la cap, asa sunt eu, mai nelinistita.

Bebe e bine, avem 209 grame...
Lumi Alilumi si pup toate fetele, mergeti mai departe cu speranta, vedeti si la semnatura mea ca se poate

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit
FIV 2 reusit
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

Bravo honeys, colega de suferinta si bucurie

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

toate doamnele!
vreau bebel, arabella, velvet, pentru voi toate!!!
honeys, minunat!
tinuta!
qiao,big, big hug!!!


23 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

vreau bebel cred ca dr.-ului Albu ii tine locul dr. Lara Andronescu, intreaba la receptie MMF.
Si la monitorizarile pt FIV ii tine locul chiar daca dr. Albu este in spital dar este prins cu altceva.
Daca iti este greu sa ajungi in Bucuresti cred ca poti face monitorizarea la un dr. de la tine din oras dar daca as fi in locul tau as cere parerea Dr. Albu sau sun-o pe Vaduva......sigur iti va spune ce sa faci.

la toate doamnele

Mergi la inceput