experiente mistice - (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Multumesc Amonar. Ma bucur ca nu-s singura studenta mai..apusa.

Stiti cum e..eu n-am vrut sa mai merg la scoala. Chiar vorbeam cu o colega acu' vreo juma' de an. Si-i spuneam ca mie mi-a ajuns cata scoala am facut, ca oricum sunt bine in jobul meu, bla, bla, bla. Plus ca eu mi-am iubit jobul intotdeauna, a fost ca o manusa pentru mine ai de zile. O binecuvantare de la Dumnezeu. Eu lucrez la un muzeu. Apoi incet, incet am inceput sa nu mai rezonez la fel de bine cu ce faceam. Desi ce fac nu-mi displace deloc, pot sa fac asta pana la pensie fara probleme. Pana cand cu cateva luni in urma am ajuns la concluzia ca vreau sa ma implic mai mult in lucrul cu oamenii, in special cu oamenii care au nevoie de ajutor. Si dintr-o data a aparut ca din senin programul asta la un colegiu si m-am hotarat pe loc sa merg sa-l fac.Programul asta si nu altul, la colegiul asta si nu la altul. Am aplicat tarziu, nici nu mai credeam ca prind vre-un loc.

Am stiut de la bun inceput ca asta trebuie sa fac. E sentimentul ala de care vorbeste 3x3, ca esti pe calea ta si in concordanta cu voia Domnului. Interesant este ca oamenii nu prea inteleg de ce vrei sa renunti la ceva considerat "superior" pentru ceva "inferior". De bunavoie. De ce vrei sa mergi in "jos" cand poti sa mergi in "sus". Iaca asta vreau.

Concluzia e sa ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Iris, felicitari pt ca iti urmezi chemarea inimii
Si eu tot la fel am lasat job bine platit cu siguranta de pensie grasa la adevaratele batraneti, tot pt 'lucru cu oamenii' care au nevoie de ajutor...fara certitudinea unui venit...de pensie ce sa mai zic.....visuri---la pensie voi fi 'nebuna satului' care 'vindeca' oamenii pentru o bucata de paine, asa cum maestrilor batrani chinezi le statea bine (glumesc)....


Off topic, apropo, observ un curent puternic de dezvoltare in domeniul acupuncturii pentru animale. Chiar chinezu, profu meu, o aplica la caini. O colega de-a mea care este asistenta medicala, are calul ei cu care merge la curse (si castiga bani grasi, ultimul 'race' 40mii euro) aplica singura acupunctura pe calul ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Vreau sa va povestesc o intamplare interesanta, ce s-a petrecut cu ceva timp in urma si care m-a “atins” in mod deosebit.
Nu imi mai vazusem copilul de vreo 10 zile, eram plecata in delegatie. Desi vorbeam aproape zilnic, contactul fizic, imi lipsea foarte mult, vroiam sa-l iau in brate, sa-l smotecesc, sa-l pup, faptul ca vorbeam cu el nu imi era suficient.Intr-o zi, intr-o doara mi-a trecut prin cap ca as vrea sa il vad, si ce ar fi, daca l-as vizita, asa in vis, ce ar fi sa ma duc sa il vad.
Apoi dupa vreo doua zile dupa ce m-am tot foit noaptea si in sfarsit am adormit, la un moment dat m-am “trezit” in camera unde doarme piticul meu. Il vedeam cumva de sus, aveam senzatia ca nu il vad bine, asa ca m-am apropiat de el; dormea pe spate, in pijamaua lui alba cu verde, am vazut clar si lenjeria de pat. Apoi m-am speriat, m-a strafulgerat ideea ca eu sunt acolo si nu la mine in pat. Atunci s-a facut intuneric, am simtit o vibratie putenica in zona pieptului, mai mult parca in zona inimii si am auzit un zogomot, parca un barait. Au trecut cateva secunde pana ce am putut deschide ochii, iar senzatia de durere m-a mai tinut ceva vreme.
A fost o experienta ciudata, poate ca mi-am dorit sa imi vad copilul atat de mult incat chiar am fost sa il vad.

Va doresc sa aveti o saptamana senina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

mandyksch, frumoasa relatare! Se poate sa fi fost o 'iesire din corp'. Esti o norocoasa ca poti asta asa de usor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Multumesc inca o data Amonar. Jobul meu actual este Ok, nu deosebit de bine platit, dar cu un plan de pensii bun, asa e. Si dupa colegiu probabil ca imi voi gasi un job tot pe acolo. Dumnezeu are grija si de "nebunii satului", eu una nu-mi prea bat capul cu ce o sa fie. O sa fie ce trebuie sa fie.

Si eu tot asa spun Mandyksch ca ai plecat in "vizita".. Durerea vine de multe ori in cauza schimbarilor de vibratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandyksch

Vreau sa va povestesc o intamplare interesanta, ce s-a petrecut cu ceva timp in urma si care m-a “atins” in mod deosebit.
Nu imi mai vazusem copilul de vreo 10 zile, eram plecata in delegatie. Desi vorbeam aproape zilnic, contactul fizic, imi lipsea foarte mult, vroiam sa-l iau in brate, sa-l smotecesc, sa-l pup, faptul ca vorbeam cu el nu imi era suficient.Intr-o zi, intr-o doara mi-a trecut prin cap ca as vrea sa il vad, si ce ar fi, daca l-as vizita, asa in vis, ce ar fi sa ma duc sa il vad.
Apoi dupa vreo doua zile dupa ce m-am tot foit noaptea si in sfarsit am adormit, la un moment dat m-am “trezit” in camera unde doarme piticul meu. Il vedeam cumva de sus, aveam senzatia ca nu il vad bine, asa ca m-am apropiat de el; dormea pe spate, in pijamaua lui alba cu verde, am vazut clar si lenjeria de pat. Apoi m-am speriat, m-a strafulgerat ideea ca eu sunt acolo si nu la mine in pat. Atunci s-a facut intuneric, am simtit o vibratie putenica in zona pieptului, mai mult parca in zona inimii si am auzit un zogomot, parca un barait. Au trecut cateva secunde pana ce am putut deschide ochii, iar senzatia de durere m-a mai tinut ceva vreme.
A fost o experienta ciudata, poate ca mi-am dorit sa imi vad copilul atat de mult incat chiar am fost sa il vad.

Va doresc sa aveti o saptamana senina!

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"


mandyksch, uite cum faci o calatorie in afara corpului, daca unesti planurile prin emotie-dorinta-vointa. ceea ce ai descris aici, este doar o tehnica (din mai multe posibile) de iesire din corp.

prelungesti cat poti de mult, starea de constienta in timpul adormirii. sau altfel spus, incerci sa "adormi" constient. pe tine te-a tinut "treaza" dorinta de a iti vedea copilul! bineinteles, nu ai simtit iesirea din corp la adormire, insa ai preluat direct, imaginea care te interesa.

exact ca in vis. trecerea de la o scena la alta se face pe nisa emotionala. imaginile apar una dupa alta aparent fara sens logic,de fapt legatura emotionala, este singura legatura dintre scene.

emotia-informatia pe care te focalizezi este cea care se va manifesta.pana la un anumit punct. cand esti in "controlul" propiului univers subtil, mentalul exista doar in stare de "receptie", tot ceea ce capteaza, va fi universul mental-subtil al celor care trimit ganduri-emotii-mesaje psi. la acest nivel ajung cei care stapanesc deja controlul mental-psi.

ai dorit sa iti vezi copilul si l-ai vazut, fara insa sa constientizezi cum ai ajuns acolo.
cand iesirea din corp, adormirea se face prin intermediul unei legaturi emotionale puternice, sau mentale, starea de constienta, dintre planuri este asigurata de emotie. atunci poti vedea toate straturile din jurul tau si in special din zona unde locuiesti.
tin minte, ca eu ieseam la "plimbare" pe langa casa, in sus si in josul soselei principale,zburam nu prea mul deasupra cablurilor de electricitate, apoi ma intorceam in corp cu dorinta doar de a dormi normal, fara sa stiu nimic.

frica pe care ai simtit-o te-a trimis inapoi, este emotia care te-a proiectat instantaneu in corpul fizic, locul cel mai bine cunoscut, stapanit si constientizat.revenirea in corp a avut loc pe neasteptate, pe deasupra, nu s-a facut in mod armonic .

corpul de lumina calatoreste instantaneu. corpul fizic nu a fost pregatit pentru primirea corpului de lumina din vis fara o pregatire in acest sens. palniile energetice functioneaza ca porti de trecere dintre planurile fizic si de lumina transcedentala. cand corpul de lumina intra in corpul fizic, se face trecerea de la o vibratie comparabila cu cea a vitezei luminii, la nivelul de vibratie al " materiei".
in ultimul link amintit in paginile anterioare, se vorbeste despre o modalitate de "fotografiere" . si sincer, daca as avea posibilitatea financiara, as face aceasta fotografiere pe parcursul "sedintei de somn", ca sa se vada intrarea si iesirea din corp...eh...

revenind la ce ai simtit spre sfarsit, dupa emotia de frica, vibratia si durerea, explica tocmai ajustarea centrilor energetici pentru primirea corpului de lumina in corpul fizic, cand de fapt chakrele erau pregatite pentru starea de sustinere a corpului de lumina in afara corpului fizic. palniile energetice, au o miscare pulsatorie. cand corpul de lumina intra in corpul fizic, palnia energetica se "deschide" ca floarea de lotus...lasa corpul sa se strecoare pe "poarta" in corpul fizic. cand corpul de lumina sta in corpul fizic, floarea de lotus se "inchide".

(cand se face trezirea florilor de lotus, chakrelor, in starea normala, constienta, apare o conexiune permanenta cu planul mistic, si se traieste nirvana, extazul mistic...are loc initierea, ridicarea corpului fizic cu calitatile lui la nivelul corpului de lumina. Isus a aratat prin exemplul LUI, CALEA, TRAIREA IN DUMNEZEU, UNIREA CU DUMNEZEU, RIDICAREA LA DUMNEZEU, chiar si a trupului fizic).

numai bine,mandyksch, si la mai multe iesiri din corp constientizate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

La Multi Ani 3X3

Sanatate, lumina, si binecuvantari iti doresc alaturi de puiul tau si de cei ce te indragesc...sa traiesti ani frumosi, multi si buni!
Iti multumesc si pe aceasta cale ptr ajutorul tau , ptr tot ce ai facut pentru mine

well...sa mananci si ptr mine tortul ala minunat pe care l-ai facut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lywh spune:

3 x 3, O viata implinita si plina de iubire, bucurii, fericire, sananate, pace, abundenta infinita si noblete sufleteasca! Implinirea celor mai tainice dorinte ale sufletului intru inaltare, innobilare si frumusete spirituala!

La multi multi ani frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

La Multi Ani 3X3!
Iti doresc o viata frumoasa si sa ai parte de tot ceea ce ai nevoie. Sa fii fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

va multumesc.
imi pare rau nikole, nu am avut tort! am facut doar creamsnit(schitzel cu crema de vanilie).nu am avut lumanari...ar fi fost prea multe, mi s-ar fi topit crema, si nu am avut invitati...sufletele mele dragi sunt tare departe. sa descopar mesajul vostru, chiar si dupa cateva zile, ma umple de bucurie.
tuturor,si

Mergi la inceput