Ioana Tufaru Calugareanu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ioana s-a nascut in '77. Parintii au divortat cand avea 1 an si ceva iar fara mama a ramas la aproape 15 ani. A spus ca a avut de mica probleme cu tiroida.

Evident ca amenzile au fost prea mici, dar macar s-au sesizat, puteau sa n-o faca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

Cristina_c cum adica puteau sa n-o faca? Apoi de ce sunt platiti din banii nostrii? In plus nu s-au autosesizat si au primit nus tiu cate sesizari..dupa 2 saptamani de emisiuni de gen..s-ar fi autosesizat dupa doar 2-3 zile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

CorinaDani, Dan Tufaru si Anda Calugareanu au fost casatoriti, apoi au divortat. Ioana a fost copil dorit, dar s-a nascut cu aceste problemele de sanatate. Din pacate, mama ei a murit cand ea era inca copil.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


am inteles, multumesc.
v-am spus de ce m-am gandit la acea varianta, povestea colegei mamei mele m-a dus cu gandul la aceasta posibilitate...stiu, nu-i frumos ca m-am gandit la asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ma asteptam la orice, de asta am zis. Parerea mea este ca ar fi trebuit sa fie sesizati sau sa se autosesizeze de mai multa vreme. Mie nu mi se parea ok nici la inceput, in perioada de proba la joburile acelea cand o chema Maruta ca sa demonstreze cat este de lenesa si mincinoasa. Tin minte un titlu din timpul emisiunii: "Ioana Tufar este lenea intruchipata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Maruta nu mai e vizionat de mine de ft mult timp, nici Gherghe samd...Imi aduc aminte ca, la fel a procedat si in cazul Danei Marijuana
Dc vreau barfe, citesc online si gata.
Ce am prins la tv, a fost cred, pe Kanal D, nu stiu ce emisiune-stiri? cu salariile unor "vedete", printre care si Maruta, 15000 de euro!!! asa ca...nu cred ca mai e ceva de comentat, pt ce o face. Gherghe-12000, Madalin 10000 de euro! man! ce scoruri! normal ca dna Anda s-a plictisit in aceste conditii de vacantele din San Tropez...
cat despre Ioana Tufaru, nu sunt de specialitate, nu dau diagnostice, de la o varsta cred ca mai iti dai si seama daca este bine ce faci, ori preferi sa te complaci. Mi-a placut comentariul lui Alin Galatescu vis-a-vis de ea, si da, credeti ca e o diferenta intre IT si celalalte "tipese" care apar la tv, in emisiuni de genul? Ori intre ea si altii in genere, care apar in diverse troace tv,cu tot felul de drame ori mizerii din vietile lor private, si care primesc bani/isi fac reclama prin aceste aparitii?
Insa cea vizata, cred ca este mama ei...care nici macar prin faptul ca nu mai este printre noi, unora nu le impune respect ca amintire...ok, intr-o lume de oameni normali, probabil ca Ioana nu ar fi interesat publicul, inteleg ca face rating acolo unde apare. Si pe la americani sunt emisiuni cu si despre copiii unora, da' aia vor sa fie vedete la randul lor, pe bune, fac ceva mai mult sau mai putin reusit in domeniul unde parintii lor au fost staruri. La noi prinde treaba cu, Uite mei, ce a ajuns copilul X-lescului, hahahaha!indiferent dc copilul respectiv vinde gogosi, face altceva decat ce faceau parintii lui...a se vedea cazul copilului lui Busuioc, ca se drogheaza, blablabla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Hai ca eu sunt tata si m-am uitat la majoritatea aparitiilor.

Si mie mi se pare ca IT e bolnava, dar mai aproape de sociopatie. Minte, manipuleaza. nu are sentimentul rusinii, are un simt extraordinar cand vine vorba de slabiciunile unui om exploatabil.

Dintr-un punct de vedere e si explicabil, a mostenit cabotinismul de la partiti, labilitatea psihica de la mama ei, care se pare ca suferea de episoade acute de depresie, la care s-a adaugat si o copilarie dificila, in timpul careia i-a fost interzisa comunicarea cu tatal.

Cred ca au fost si niste probleme din sarcina, nu prea inteleg cum un copil prematur se poate naste la 7 luni cu o greutate de 4,9 kg.

IT e clar un om cu probleme, dar nu cred ca ea e victima in toata povestea asta (nu ma refer la relatia ei cu televiziunile ci cu cei care i-au donat bani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Imi pare rau, dar eu nu pot s-o vad pe IT ca pe o victima ... Am auzit-o in prea multe interviuri si emisiuni ca sa nu mi se para perfect constienta de ceea ce zice si ce face, si foarte bine pregatita pt a stoarce bani din mila publica, folosindu-se de numele parintilor sai. A dezvoltat o adevarata arta in a-si gasi scuze si justificari ... este totusi un om matur, iar principiile dupa care ar trebui sa-si traiasca viata ar fi trebuit sa le aiba dezvoltate in cei "7 ani de-acasa", pe care evident nu-i are ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nu stiu cum am ajuns sa urmaresc emisiunile in care ioana tufaru a aparut ( m-am apucat de curatenie si in loc de muzica mi-a placut sa aud vorbe ). ioana tufaru , nu IT, zau ca nu pricep cat de greu e sa scrii un nume intr-o conversatie in care pomenesti persoana respectiva doar o data!

si am prins o emisiune ( ma uit pe you tube ) in care actorii povesteau despre parintii ioanei. mi se pare normal ca nimeni sa nu conteste actul actoricesc al andei calugareanu si al lui dan tufaru, ca actori, dar sa contesti faptul ca ioana tufaru e asa cum e pentru ca e bolnava psihic mi se pare anormal.
ce legatura are una cu alta? adica daca esti un mare actor presupune de la sine ca esti si un bun parinte?! se pare ca realitatea ne arata altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

nu stiu cum am ajuns sa urmaresc emisiunile in care ioana tufaru a aparut ( m-am apucat de curatenie si in loc de muzica mi-a placut sa aud vorbe ). ioana tufaru , nu IT, zau ca nu pricep cat de greu e sa scrii un nume intr-o conversatie in care pomenesti persoana respectiva doar o data!si am prins o emisiune ( ma uit pe you tube ) in care actorii povesteau despre parintii ioanei. mi se pare normal ca nimeni sa nu conteste actul actoricesc al andei calugareanu si al lui dan tufaru, ca actori, dar sa contesti faptul ca ioana tufaru e asa cum e pentru ca e bolnava psihic mi se pare anormal.
ce legatura are una cu alta? adica daca esti un mare actor presupune de la sine ca esti si un bun parinte?! se pare ca realitatea ne arata altceva.

alina





Ai dreptate, dar daca tot mergem in profunzimi (desi stiam ca regulamentul nu prea permite) hai sa scriem numele de persoane cu majuscula.
Altfel, fata imi provoaca doar o mila nesfarsita, iar televiziunile care intra in astfel de mocirle- un sentiment de regresie a civilizatiei. Inteleg adaptarea la publicul target, dar publicul poate si trebuie educat, nu invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Poate stiti ce s-a intamplat in ultima vreme la Acces Direct. La Happy Hour a fost nimic pe langa asta. O luare de pozitie a actorului Alexandru Arsinel care merita toate felicitarile: http://stiri.ele.ro/Scandalul-zilei/Alexandru-Arsinel-da-de-pamant-cu-Simona-Gherghe-Face-un-lucru-inuman-_--a1128.html

Mergi la inceput