Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Buna fetelor,eu imi fac probleme cu Giulia ca la 4 ani e micuta.Are15 kg si 97 cm.
Neli cred ca-si va reveni odata ce creste si tu faci tot posibilul sa respecte orele de masa .Mancarea mai putin sarate,fara bauturi acidulate .E mai greu ca la cresa nu depinde de tine ce mananca si e copil mic si vede la ceilalti.V-am spus ai mei sunt foatre slabuti,Vlad e chiar numai oase ,la aproape 9 ani(ii face in septembrie) are 24 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Alex_andra,multumim pentru pachet,il asteptam cu drag.Anastasia are program riguros de masa acasa,deloc mezeluri,deloc rontaieli,poate rar cateva sticks-uri,dulciuri,cum am zis,spre deloc,mai nou are orice acces interzis acasa la dulciuri,fiind pedepsita,dar ce ma fac eu cu ea ca refuza fructele si legumele,in orice varianta,foarte rar si foarte putin mar si portocala,iar la legume,nu vrea decat morcov si cartof din supa,in rest,nimic,plus ca asa cum am zis,nu pot tine sub control ceea ce primeste la cresa,am vazut ca le dau si crenwursti,pate,numai pulpe de pui in ceea ce priveste carnea,care pulpe de pui sunt din alea artificiale din magazine,plus ca nu stiu cum gatesc ei,cu prajeli sau fara,acasa nu se face niciun fel de prajeala,totul fiert,innabusit,copt sau gratar,nu fac nici chiftele prajite sau snitele prajite in ulei,nici cartofi prajiti,niciun fel de carne prajita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

Mica mea e slabanoaga si mai mica. Adica poarta hainute de 92, max 98 si la piciorus poarta 25.
Multumesc anticipat pentru tot.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

of, o sa regandesc hainutele atunci, pentru ca pregatisem hainute mult mai mari, dar nu-i bani, ca am si mai mici.
Cat priveste incaltamintea, am doua perechi, nr 25, una pt ducky si una pt giuliaelena. sunt pentru joaca, mai mult, ca-s destul de purtate.

Va anunt cand trimit pachetele, astept fetele cu adresa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna dimineata,
Am ridicat ieri de la posta coletul de la Ducky,in care am gasit body-uri,palariuta,pullovere,bluze maneca lunga,tricouri,pantaloni,sarafan blugi,pantofi(2).Multumim tare mult,pup,sa aveti o zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Am primit coletul de la Ducky cu incaltari pentru Vladut.Multumim foarte mult!Azi a plecat la scoala cu adidasii primiti.Era foarte mandru!
Am pregatit si eu coletul pentru Ducky si astept un banut sa-l pot trimite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Salut si sper ca sunteti bine. Sambata vine nenea de la BT sa reinstaleze linia de net si telefon fix si sper ca saptamana viitoare sa am net si acasa, nu numai prin "vecini". Mai aveti putina rabdare, va rog si revin cu forte noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Laura, cand revii printre noi, cu net propriu, sa nu uiti, te rog, de mine, cu cele 3 adrese.
Multumesc:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

N-am uitat numai ca totul e in calcul de acasa sau in laptoapa sotului si fara internet nu pot face nimic acolo. Saptamana viitoare am inteles ca vor rezolva ori ii strang de gat. Deja stau de 2 sapt fara net si trebuie sa-mi termin temele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Buna ziua!
Cine poate sa ma ajute si pe mine cu o pompa de muls si un carucior pt bebelus! Trebuie sa nasc in mai putin de o luna si as avea mare, mare nevoie!
Nu stiu cum trebuie sa procedez, si cui as putea sa ma adresez, de aceea v-am cerut voua ajutorul...
Multumesc frumos!

Mergi la inceput