Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danna28hd spune:

sunt mamica a unui baietel de 3 luni si altul de9 ani,deja am inceput lucru ca asa ma obliga situatia cate4-5 ore pe zi.daca se poate doresc si eu pt bebe meu un patut cel de tip tarc ca nu ocupa mult loc,un carucior si hainute ca nu am.banutii care ii castig ii dau pe pampersuri si lapte praf.am o poveste mai treista.ca sotul a plecat in italia cu gandul sa isi gaseasca de lucru dar si-a gasit o ''fata''si ma lasat cand eram gravida in 4 luni.si de atnci ma chinui sa pot oferi ceea ce trebuie copiilor mei.daca sunt persoane care au si ma pot ajuta eu va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Buna dimineata!Fetelor,cine ma poate ajuta cu niste fustite sau sarafane pentru primavara?Giulia are nevoie la gradi si eu pentru vremea asta capricioasa de nordul Moldovei nu am.Pntru vara am destule dar pentru primavara nu.

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)


Am pus azi coletul cu 2 rochite,sper sa va vina si sa va placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Anca,am ridicat azi dimineata coletelul.Multumim mult.Rochitele sunt foarte frumoase dar Giulia le va purta mai incolo ca-i sunt mari.Multumim mult pentru efort,esti o scumpa.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Buna dimineata!Fetelor,cine ma poate ajuta cu niste fustite sau sarafane pentru primavara?Giulia are nevoie la gradi si eu pentru vremea asta capricioasa de nordul Moldovei nu am.Pntru vara am destule dar pentru primavara nu.

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)


Buna,
Ce dimensiuni are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Buna,o masor cand vine de la gradi.Are cu siguranta 16kg dar la inaltime nu vreau sa dau gres.Ultima data avea 96cm .E maruntica dar are o gura.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Buna,o masor cand vine de la gradi.Are cu siguranta 16kg dar la inaltime nu vreau sa dau gres.Ultima data avea 96cm .E maruntica dar are o gura.....

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)


Chiar ca-i maruntica Giulia ta,astea sunt dimensiunile Iarinei acum si are doar 2 ani si o luna,ieri a implinit 25 de luni.
In alta ordine de idei,sunt varza,mi-a sarit luni ulei incins din cratita pe toata mana dreapta pana la cot,putin pe mana stanga si tot putin pe fata si pe gat,urlau maimutzele de nerabdare sa le fac gogosi,fiind atenta la ele sa nu sara cumva ulei pe ele ca tot ma bazaiau in bucatarie,a sarit pe mine,am niste dureri si usturimi de-mi vine sa vars mereu si tremur continuu la orice miscare a mainii drepte,care e de fapt mana mea principala,iar cand ma mai lovesc si fetele,e dezastru,ma ia cu lesin,dupa ce ca doar mainile le mai aveam si eu bune,acum nici cu asta nu ma mai pot lauda,offf,si am atata treaba zilnic,e un chin,dar lasa,trece si asta,cum au trecut toate,se va vindeca si vor trece durerile si usturimile.
Ne puteti ajuta si pe noi,va rog,cine are si nu-i mai trebuie cu 2 costumatii de printese?Una pentru Iarina si una pentru Anastasia,au serbare de zilele orasului si au rol de printese, nu am niciun fel de astfel de costumatie si ,sincer,nici nu-mi vine sa cheltui o gramada de bani pe astfel de costumatii,care sunt foarte scumpe si nici nu le poarta mereu,unde nu mai pun ca nici finantele nu-s roze deloc sa fac o astfel de investitie .
Va multumim tare mult,va pupam , bye,o zi frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Ahh,am uitat ,Anastasia are acum 3 ani si 8 luni,107 cm si 18,5 kg,Iarina ,am scris inainte,are 2 ani si 1 luna,16 kg si 96 cm.Multumiri din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Am masurat-o! Mi se parea mie ca a mai crescut putin.Are 103cm.La kg e bine ,are 16kg.

Neli,sa dea Domnul sa-ti treaca manutele!Giulia nu a fost decat fulg de nea si lalea la serbari.Pe cand iti trebuie ?Poate improvizez ceva pentru Iarina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giuliaelena

Am masurat-o! Mi se parea mie ca a mai crescut putin.Are 103cm.La kg e bine ,are 16kg.

Neli,sa dea Domnul sa-ti treaca manutele!Giulia nu a fost decat fulg de nea si lalea la serbari.Pe cand iti trebuie ?Poate improvizez ceva pentru Iarina.

irina , mami de Vlad-Andrei (07-09-2003) si de Giulia-Elena(20-12-2007)


Asa mai da,103 cm,bravo Giulia,sa cresti si mai mare,sanatoasa,desteapta si cuminte,ca frumoasa esti sigur!Orice costumatie o fi,Irina,numai sa fie ceva mai deosebit,au inceput pregatirile deja,dar serbarea va fi in cca. 2 saptamani.Multumim mult,apreciem enorm ajutorul,multumesc si pentru grija fata de bravurile mele,capul face,mainile trag,nu?Daca eram mai atenta,nu se intampla,oricum ,e bine ca fetele nu au fost afectate.Mai devreme mi-am desfacut pansamentele si am lasat liber sa se usuce mai repede,sa nu spun ce chinuri,se lipisera pansamentele parca as fi pus superglue,norocul meu ca eram in baie la chiuveta,m-am bagat repede cu toata fata sub apa rece,lesinasem la propriu.Pup fetele,pa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Buna ziua Ma scuzati ca indraznesc as indrazni sa va rog poate ma poate ajuta cineva cu ceva hainute mai subtirele pt primavara Stefan se plange ca sunt mici la maneci si nu mai vrea sal imbrac cu ele Baietelul meu are 5 ani in iulie Daca fetele sunt de acord pot sa scriu si marimile. Iar de tatal lui nu mai stiu nimic de mai mult de jumatate de an El crede ca poate fi tata azi si maine nu iar poimane iar asta a fost asa pe scurt ca sa intelegeti .

Mergi la inceput