Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Neli, pentru tuse incearca si Extract din muguri de coacaz negru- de la PlantExtrakt. Este homeopat (cred, nu bag mana in foc, mi-a fost recomandat de doctorul nostru de familie care e si homeopat si care ne recomanda diverse produse homeopate). Este ff bun. L-am folosit si eu, cu rezultate f bune, fara sa folosesc nimic altceva.

O sa incerc cat de curand sa fac si eu un pachet pentru fetele tale. Te anunt inainte de a-l trimite.
Cred ca am si cateva haine pentru tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:


Am si eu hainute 0-6 luni(in stare foarte buna),cosmetice bebe(ulei de masaj, pudra de talc, crema de iritatii), 2 sutiene de alaptare, tampoane pentru sani, centura postnatala, un landou Chicco( din pacate fara husa interioara,care se poate folosi ca patut la bebe mic) si as vrea sa le donez unei persoane nevoiase. Si noi am primit multe lucrusoare, cand aveam mare nevoie si ne descurcam greu cu banii,si mi se pare firesc sa pot dona aceste lucrusoare unei persoane in nevoie.
Ma puteti ajuta in acest sens? nu am timp sa le pozez si sa le introduc la bazarul umanitar...poate daca cunoasteti pe cineva care doreste sa le primeasca, sa le fac colet sau sa le duc personal la Piatra Neamt sau in Bucuresti si in vecinatatea capitalei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adde2510 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1


Am si eu hainute 0-6 luni(in stare foarte buna),cosmetice bebe(ulei de masaj, pudra de talc, crema de iritatii), 2 sutiene de alaptare, tampoane pentru sani, centura postnatala, un landou Chicco( din pacate fara husa interioara,care se poate folosi ca patut la bebe mic) si as vrea sa le donez unei persoane nevoiase. Si noi am primit multe lucrusoare, cand aveam mare nevoie si ne descurcam greu cu banii,si mi se pare firesc sa pot dona aceste lucrusoare unei persoane in nevoie.
Ma puteti ajuta in acest sens? nu am timp sa le pozez si sa le introduc la bazarul umanitar...poate daca cunoasteti pe cineva care doreste sa le primeasca, sa le fac colet sau sa le duc personal la Piatra Neamt sau in Bucuresti si in vecinatatea capitalei.



I am responsible for what I say. I am not responsible for what you understand.


O sa am eu nevoie de ele (nu stiu daca si de landou). Am mai scris o data la sectiunea asta unei alte doamne, dar nu am primit raspuns. Pe scurt, sunt o gravida singura, in luna a 5-a si deja sunt cam disperata ca nu am de niciunele pentru copil. Salariul meu e minim pe economie. Parintii mei sunt in provincie, pensionari, deci cu greu ma vor putea ajuta si oricum nu suntem in relatii bune datorita acestui bebe nedorit de nimeni in afara de mine. Deci cam asta. As aprecia orice ajutor. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vor veni Laura sau Daniela si vor lamuri problemele



Neli, multa sanatate fetelor si si tie, of, prin cate treci :( Imi pare tare rau, sper sa reusesti sa dai de capat problemei pe care o ai, ca sa poti avea grija de fetele tale



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Adde, iarta-ma dar nu am primit nimic. Trimite-mi adresa si numele si ce scrie pe prima pagina si eu o trimit mai departe.
Dragelor, mi-am schimbat rasnita de calculator cu alta rasnita si nu mai gasesc adresele asa ca o rog pe Dani daca imi poate retrimite listuta. Sau voi adresele voastre pe pm. Xxxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Multumim mult pentru sfaturi si incurajari,Alex_andra,am incercat ceea ce mi-ai zis deja,e un gemoderivat,l-am avut sub forma de fiole buvabile,l-am incercat in combinatie cu alte 3 sau 4 gemoderivate,parea ceva mai bine,nu a mai racit asa rau,fata mea cea mare imi da de cap pur si simplu,de aseara are iar febra(39,2 zi-dimineata,36,2 acum 1 ora dupa nurofenul administrat pe la 10),desi pana sa aiba febra era ok,n-avea nimic sa o doara sau sa o deranjeze,v-am zis,doar ceva urme de tuse foarte rar,poate 1-2 /zi,mai vorbim , fug acum sa le culc pe amandoua,sunt acasa maraite,Asti cu febra,Iari urla de masele,a inceput tura nr. 2 de masele si ne face simfonii toata ziulica.Va pupam, incerc sa intru mai tarziu daca pot si am timp,daca nu,cu prima ocazie cand sunt putin mai libera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Neli_ra spune:

Buna fetele,
Am o mica pauza acum,fetele inca dorm ,iar eu am intrerupt orice alta activitate ca sa stau putin cu voi sa va zic de analizele mele.In principiu,rezultatele nu-s o catastrofa generala,o mica lipsa de calciu si magneziu,insa problema mare este pacatoasa de infectie urinara la care mi-a venit rezultatul , mi-a iesit o klebsiella spp.,peste 100000germeni,care , stupoare,prezinta sensibilitate doar la colistin injectabil,restul,doar rezistent sau intemediar(care e considerat ca si rezistent).Am fost la dr meu de fam si mi-a zis ca nu se compenseaza deloc acest colistin,ca este foarte greu de gasit ,probabil numai la comanda poate fi adus,in general nu se gaseste in farmacii la vanzare pentru ca este foarte scump si nu e cautat.Asadar,ce ma fac eu?Lista de antibiotice de pe antibiograma este mare,am vazut ca sunt incluse si antibiotice mai putin sau deloc cunoscute uzului larg,deci inteleg ca au incercat sa testeze pe multe antibiotice doar-doar or gasi sensibilitate la vreunul,insa,spre ghinionul meu,la unul singur si acela scump si greu de gasit.Am inteles ca la o asa infectie grava,rezistenta la antibiotice trebuie lucrat putin mai mult , in sensul ca durata tratamentului va fi de 14 zile , cu administrare de 3 doze a cate 1 000 000 u.i./doza,ceea ce inseamna ca am nevoie in total de 42 de flacoane,iar costul se ridica undeva la 800-900 lei,ceea ce e enorm,in niciun caz nu pot face asemenea tratament,in veci n-as rupe de la gura fetelor si sa ma si indatorez pe deasupra,iar de chinuit sa chinuie tot ele,nici de-ar fi sa fie asta ultima mea sansa.Partea proasta este ca a inceput sa devina din ce in ce mai mult simptomatica,nu pot sa urinez,retin apa in corp,am picioarele mereu umflate ,cu edeme,de la retentia de lichide si am dureri destul de suparatoare uneori,sper doar sa nu se agraveze treaba la rinichi.
Va rog mult,daca aveti cunostinte prin spitale , se gaseste cumva in spitale,se poate procura?Ma puteti ajuta in aceste sens?Numai daca stiti cumva personal de specialitate (medici,asistente)de la care ati putea sa-mi procurati si mie acest colistin,eu,personal nu pot plati atata suma de mare ,mi-ar prinde bine un ajutor,dar numai sub forma amintita mai sus,un altfel de ajutor nu iau in calcul.Ei,gata,s-au trezit si iedutele mele,merg sa le pregatesc masa,trebuie sa inchei ”convorbirea” cu voi.Va pup,multumesc pentru tot,iertati-ma de indrazneala,mi-e tare greu sa fiu iar intr-o situatie stanjenitoare sa apelez din nou la voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aldebaran

Dani(danielac), am trimis ieri un pachet cu hainute pt baiat 4-5 ani si fetita 2 ani. Sper sa fie de folos.
Ti-am scris si pe mess.


Cori, am reusit sa ridicam in sfarist coletul, acum 4 zile...scuza-ma ca nu ti-am raspuns mai repede...o sa retrimit din ele la una din fetele de pe forum care a scris aici...mii de multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Daca are cineva de donat ,iar fetele sunt deacord ,hainute pentru un baietel de 5 ani le iau eu,la picior are 30.
Este din Deva ,mama lui a murit si tatal se descurca f greu cu el.
Multumesc.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




anca ne dai adresa baietelului sa ii trimitem un colet (am hainele de la Aldebaran) sau ti le trimit tie si le duci tu???
(mai da-mi adresa ta pe mail la danicostea2004@yahoo.com)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipcipcip

Fetele din strainatate, cum trimiteti pachete in Ro, cu autocarul? Platiti la kg? As vrea si eu sa ajut cu cate ceva dar nu stiu cum pot trimite.

Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)



ne bucuram daca vrei sa ni te alaturi... ai vazut ca ti-a scris si Aldebaran cum procedeaza ea cand trimite si mai primesc si de la alte mamici fin afara tot prin autocare... daca ai nevoie de ajutor si vrei sa trimiti te rog frumos sa imi spui si trimit adresa mea urmand sa decidem apoi la cine vor merge lucrusoarele!


Mergi la inceput