Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Lasa ca abia fac si eu o plimbare sa revad bucurestencele.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Laura mai esti in tara? da-mi un semn te rog pe mail sau mess!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Fetelor, am primit colet din Grecia de la Aldebaran si va rog cine are nevoie de hainute de fetita de 1 anisor si cateva de baietel sa imi scrie si trimit pachet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dana,daca nu le vrea nimeni iau eu hainutele de fetita pentru o cunostiinta de-a mea .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna fetelor sper ca am intrat unde trebuia sa va rog daca puteti sa ajutati o mamica pe care am cunoscuto cand am fost la Targul Mures,in cateva cuvinte incerc sa va descriu situatia ei ;
Se numeste Monica Varlan traieste in sat Paltinata,com Gura Vai ,jud Bacau are 2 copii ,un baietel de 13 ani si unul de 4 ani ,cel mic sa nascut cu multe probleme cele mai importante sunt :epilepsie,hidrocefalee,si nu vede, este o frumusete de baiat ,pe langa acesti 2 copilasi ii mai ingrijeste si pe parinti ei care sunt si ei ff neputincios ,tot greul casei cade pe umeri ei care credetima e ff mare, sotul ei este un alcolic care atunci cand da de greu se ineaca in bautura sau pleaca de acasa ,venitul ei e cel pe care il are orice mamica cu copil cu probleme adica un nimica toata .
Zilele asta vb la telefon cu ea si mia spus ca Stefanel baiatul cel mic a facut o indigestie alimentara si nu avrea bani nici sa mearga cu el la medic ,sau de pampersi iar cel mare incepe scoala si nu are incaltari,haine,rechizite ,ea se chinuie sa aibe cu ce sa ii hraneasca lucreaza ff mult in gradina tine pasar sa poata sa le dea de mancare copiilor cand le este foame.
Eu am ramas profund marcata de situatia ei nu stiu cu ce sa o ajut si eu trec printro situatie extrem de grea de aceea daca o puteti ajuta va rog din tot sufletul sa o ajutati .
Daca dorit nr dansei de telefon un pm si vil dau cu cel mai mare drag insa va rog inca o data ajutatio are doar 31 de ani si a chinuit si poate mai chinuie mult dar e o fata extraordinara care isi adora copii si care a luptat ff mult si lupta sa poata sa mearga cu Stefanel la recuperari si la controale, sa zbatut din rasputeri si ia facut si o operatie sa ii puna doua sunturi la cap sa nu ii mai creasca capul .
Ajutorul nu trebuie sa fie doar financiar desi e ff important ,poate fii ajutata cu imbracaminte ,incaltaminte ,rechizite pt cel mare,medicamente,pempersi ,etc
Va multumesc si sper sa o ajutam cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Dana,daca nu le vrea nimeni iau eu hainutele de fetita pentru o cunostiinta de-a mea .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!


sigur ca da, doar ca ne descrii cumva situatia cunostintei tale, ca sa fim in ton cu regulamentul si te rog scrie-mi pe pm din nou adresa ta completa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu o cunosc de mult pe Mihaela ,lucreaza la o cofetarie de unde ne aprovizionam noi si isi dorea mult un copil dar ani de zile nu a reusit sa ramana.Acum este insarcinata in 4-5 luni numai ca sit lor financiara s-a cam schimbat in rau si are nevoie de orice ajutor.Eu nu mai am hainute mici si din punctul asta de vedere nu o mai pot ajuta.
Mersi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Buna ziua,

Am un pachet de scutece Pampers (27 buc) nr. 3 si unul Happy nr. 1 (nu mai stiu cate scutece sunt in pachet). Ambele pachete sunt neincepute. Le pot oferi cuiva din Constanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Eu o cunosc de mult pe Mihaela ,lucreaza la o cofetarie de unde ne aprovizionam noi si isi dorea mult un copil dar ani de zile nu a reusit sa ramana.Acum este insarcinata in 4-5 luni numai ca sit lor financiara s-a cam schimbat in rau si are nevoie de orice ajutor.Eu nu mai am hainute mici si din punctul asta de vedere nu o mai pot ajuta.
Mersi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!




despre ea este vb? eu iti trimit hainutele dar nu e prea devreme si sunt totusi marisoare...daca cineva nu da nici un semn ca are nevoie de ele saptmana asta ti le trimit tie pentru cunostinta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valerica78 spune:

Buna ! Daca mai este valabil as avea eu nevoie de hainute pentru fetita mea,are aproape 6 luni dar se lungeste asa repede...Desigur am si eu de oferit cateva hainute care au ramas mici(de nou-nascut). Ma numesc Valerica sunt din Resita jud.Caras-Severin si am o familie mareee si frumoasa(zic eu)am fetita de 6 luni si doi baieti de 7 ani si respectiv 10 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Anca fetita se va naste in ianuarie sau februarie?
daca da, fac o sortare la hainute mititele si ne vedem.
am si o scoica de masina de dat.

Mergi la inceput