Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30

Pentru copii - hainute, lapte, cosmetice, etc.-30 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

NU AJUTAM PERSOANE DIRECT CU BANI!

REGULI

Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa va inchidem usa in nas!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele iar persoana care le-a scris va fi blocata.

2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu adminii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.

3).De acum incolo NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger intre cei care cer si cei care ofera sunt INTERZISE aici, exceptie mesajele catre LauraNicole sau DanielaC! De asemenea,a va scrie adresa de acasa, adresa de email, numarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters!

4).Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.

5).Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului cu ajutorul unui moderator deoarece modificarea primului mesaj a unui topic nu mai este posibil de catre membrii. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.

6).In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.

7).Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).

8) TOATE donatiile (haine, incaltari, jucarii, etc.) sa fie SPALATE/CURATE si PURTABILE adica fara rupturi, fara pete deoarece nici dumneavoastra nu ati accepta sa folositi/primiti gunoaie in orice situatie v-ati afla...

Cei care au nevoie de ajutor:

1. Adrian-Alexandru (n.2005) - LauraNicole
2. Adriana (n.2003, Mizil) - LauraNicole
3. Robert Octavian (30.08.2008, Mizil) - LauraNicole
4. Rares (n.02.2009, Bacau) - LauraNicole
5. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
6. Gemene (n.03.2009) Buzau, 3 baieti de 4, 12, 13 ani, 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani � ancadragoman
7. Patrik (n.07.2009), Mathias (n.03.2006), Miruna (n.09.2002)- ancadragoman
8. Glad (11.07.2005), Elena (22.12.2008) - ducky
9. Adrian (3 ani si 2luni) - mamiy
10. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili
11. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg, 90-93 cm, Giurgiu - andru mami
12. Bogdan Andrei (29.10.2002), Isabella-Elena(01.04.2009), Constanta - Dodo_pui
13. Anastasia Marina (14.08.2009) si Iarina Ioana,16 03 2011-Neli_ra
14. Antonia (30.09.2004), Sonia (11.06.2009)- Antonia_05
15. Cosmin Mihai (01.04.2009)- Selene bunny
16. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005)- Selene bunny
17. Darius Mihai (3.420 kg,52 cm (07.03.2010))- Arwen92
18. Ioan nascut in iulie 2010,Cluj-LauraNicole
19. Raluca nascuta pe 2 aprilie 1993-LauraNicole
20. Alexandru Mario iulie 2011, mama Raluca, 18 ani-LauraNicole
21. Cosmin Mihai, 01.04.2009, Braila-Selene_bunny
22. Bianca Mihaela, 23.05.2008,Andrei Nicusor 17.08.2009-naty_blondy
23. Nicoleta Veronica, 26 iulie2009-Nico23
24. Giulia Elena, Vlad Andrei, Botosani-Giuliaelena
25. Florin-Denis 4 aprilie 2009-Lacrimi
26. Modrescu Ionut, nascut 15.12.2010, Bucuresti-Gabby
27. Alexandra 11 ani, Andrei 7ani, mama gravida, Stefanesti -Nikolett
28. Alex 8 ani-Andreea_AS
29. Eduard 31 ianuarie 2003, David 26 august 2010,Medgidia-greierash81
30. Rebeca,16 octombrie 2005, Ploiesti-LauraNicole
31. Alina, 16 ani cu bb Florin Alin, septembrie 2011 - Marcia

LISTA NEAGRA:
persoane care si-au facut un obicei in a cersi virtual, persoane carora le lipseste bunul simt si au jignit gratuit, persoane care au inselat/vandut cele primite, care ne-au inselat in trecut si deasupra carora planeaza indoiala(detalii pot fi trimise la administratorii/moderatorii forumului) etc:

1) DumitruAnca/ cormoran/ DeliaD/ ionelradu /deaturi22 /dumitrachefloricacatalina : trafic de obiecte pentru copii, limbaj obscen
2) mamy_taty3) ddeiutz/ mami_pui/ deea08/ xplodcs_foneata/ bebe08/ andreutzza
4) mmihai - fara amanunte nu ajutam pe nimeni
5) adela_r - limbajul folosit
6) Malta/ altamaurica - minciuna si trafic
7) ciocolatzica/ araiom/ mioarabraila/ miomada/ madamiobrbr
8) RAMONA_PRV/ larisa_aurelia
9) Iacob Amalia/ Sima Amalia
10)mariutza_mea/ daria_maria/ gazutza29 /ramona /maria_daria /ramonsita cersetorie virtuala pe TOATE forumurile
11) cryss26buc/ cryssa/ rebecris/ cryss26 -cersetorie si negot de haine
12) ionik/moldoveanuinela/mionela/moldoveanu_traian - cersetorie si apoi negot cu hainele primite din donatii si minciuni
13) [b]Basandicaion-injurii, cersetorie virtuala, prostie crasa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

olishka,mami am revenit cu masuratorile scz ca a durat atat:)ieri nu am avut timp sa le fac.La incaltaminte:13 cm ii masoara talpita(nu stiu marimea precisa deoarece am si un nr.22 si un nr. 16 care inca ii vin si ambele sunt de adidasi),bluzite in lungime 31,umeri 24 ,manecute 26-27,pantalonasi 35-36 lungime imi cer din nou scuze nu le am cu masuratorile asa bine( nu mi a placut niciodata croitoria;)).Sper ca am reusit totusi .Multumesc:) va doresc un weekend superb,noi abia asteptam sa iesim afara desi imi cam tusesc amandoi mai ales cel mare.V a pup:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash81

olishka,mami am revenit cu masuratorile scz ca a durat atat:)ieri nu am avut timp sa le fac.La incaltaminte:13 cm ii masoara talpita(nu stiu marimea precisa deoarece am si un nr.22 si un nr. 16 care inca ii vin si ambele sunt de adidasi),bluzite in lungime 31,umeri 24 ,manecute 26-27,pantalonasi 35-36 lungime imi cer din nou scuze nu le am cu masuratorile asa bine( nu mi a placut niciodata croitoria;)).Sper ca am reusit totusi .Multumesc:) va doresc un weekend superb,noi abia asteptam sa iesim afara desi imi cam tusesc amandoi mai ales cel mare.V a pup:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........


Maine te anunt ce-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Dana, ti-am trimis lista prin PM de o saptamana. Hummmmmm. Ti-o trimit prin email.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

15. Cosmin Mihai (01.04.2009)- Selene bunny
16. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005)- Selene bunny
21. Cosmin Mihai, 01.04.2009, Braila-Selene_bunny

Fetelor, de copiii astia eu nu mai stiu nimic de o gramada de vreme... Nici pe la cabinetul cumnatei nu au mai venit parintii...

Mai bine scoateti-i de pe lista pana la noi informatii...

Laura, ce ti-ai facut cu parul???

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ce mi-am facut cu parul sau ce mi-am facut la par? L-am colorat?!!!Exact cum l-am dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

15. Cosmin Mihai (01.04.2009)- Selene bunny
16. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005)- Selene bunny
21. Cosmin Mihai, 01.04.2009, Braila-Selene_bunny

Fetelor, de copiii astia eu nu mai stiu nimic de o gramada de vreme... Nici pe la cabinetul cumnatei nu au mai venit parintii...

Mai bine scoateti-i de pe lista pana la noi informatii...

Laura, ce ti-ai facut cu parul???

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...



Foarte tare, acum am vazut ca nu mai se pot edia mesajele dupa 25 de ore, deci adio modificare lista...doar daca ne ajuta un moderator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Dana, ti-am trimis lista prin PM de o saptamana. Hummmmmm. Ti-o trimit prin email.



Laura chiar ciudat, nici vorba de PM, hmmmmm....ce se intampla??? stept mail, please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Greierash sa stii ca n-am uitat de tine, am gasit ceva hainute, dar mai am in pod o geanta mare unde am si incaltaminte, dar nu pot sa urc acolo. Maine rog pe cineva sa ma ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

olishka mami stai linistita si eu am strans ceva hainute si incaltaminte,azi le mai bag odata la spalat si poate mi zic fetele cui sa le trimit am un costumas blugi ce merge pana la 1 an si 2 luni cam asa,2 perechi adidasi nr 16 si 20 parca si o pereche de ghetute,2 se[cute frummusele foc de vara,cateva perechi de pantalonasi ,camasute si bluzite.....toate cam pana la varsta mentionata mai sus toate sunt de baietel.Rog fetele sa mi trimita o adresa,voi incerca saptamana viitoare sa le pun la posta sper sa reusesc:)daca fac rost de adresa cuiva:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Cu foarte foarte mare jena revin la subiectul asta. Promisesem un carut sport in nov anul trecut cred si am uitat complet de el pana acum 2 zile cand am fost la tara si l-am vazut. Daca mai este necesar cuiva il dau cu toata placerea! Este in conditie buna, dar rotile pe fata dunt cam tepene, asa a fost de la inceput.

Mergi la inceput