Clubul "babelor" FIV-oase 19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Sabina, nu stiu ce e ala, nu, nu am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ladies (sami & roxa), lucrati la marea deruta
eram pregatita sa vin dupa voi cu bata..

roxa-m, femoston 2/10 sunt comprimate filmate de 2mg estradiol micronizat..le-ai primit pentru endometru; daca nu ai primit si altceva, un inhibator adica (e.g. suprefact, diphereline) atunci n-ai avut inhibare, de-asta ai si avut folicul..faci un FET pe "natural", doar cu sustinere pentru endometru (fara inhibare); daca ai blasto si ai facut pregnylul marti, in mod normal marti e si ET..acum, nici luni nu e o drama
MTHFR, inseamna deficit de acid folic (organismul tau nu metabolizeaza acidul folic), vitaminele pe care le iei sunt super ok; stimularea hormonala si valorile mari ale estrogenului care dau hipercoagulabilitate (la care se referea dr. Avram) se intalnesc la fiv, la stimularea excesiva a ovarelor; la FET, pastilele tale de Femoston, nu au nici pe de parte acest efect; acum, eu m-am obisnuit deja ca toata lumea in RO, face clexane, deci nu mai insist
bafta multa si aici


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Offf mai Samiruta,cum ma regasesc in confesiunea ta ,unde mai pui ca la ultima adunare(party) simbata trecuta,am observat chiar ca au evitat sa ma mai intrebe ceva legat de bebe,am simtit doar mila.


daniela,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

samira sa stii ca nu esti singura; anul trecut intr-un concediu am pierdut un cuplu de prieteni; ei cu 2 copii si normal program de masa, program de culcat etc. s-au intins nervii timp de 7 zile si la sfarsit au pocnit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

inca vizualizez.
sunt convinsa ca macar una dintre voi a scos la viata ei banda de la un test de sarcina din plasticul ala si a privit-o la lumina de la fereastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

smaick,aici pandaliile sunt permise...asa ca feel free sa...ce vrei tu.:da-te cu capu' de peretzi,urla,tipa,cearta-te...fa orice iti face bine si te ajuta sa dai afara energia negativa acumulata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Lara, uff, m-am mai luminat, de cateva zile ma tot pregatesc sa va intreb, stiam eu ca aici gasesc raspunsurile, la voi. Probabil ,dr a uitat ca nu mi-a dat ceva pt inhibare si de aia zicea ca n-am fost inhibata suficient.
Si da, am observat si eu ca e o moda sa faci clexane, pai si eu sa nu fiu la moda? . Oricum se spune ca uterul e vascularizat mai bine, in fine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

a bre despre asta cu "amicii" nici nu mai discut.
nu mai departe de ieri a trebuit sa ascult despre morcov, sunete, cat de tare se intind 2 copii si ce mutrisoare scot.
si cat de mult a evoluat unul dintre ei!!! de vineri pana luni.


LE: mai mult decat atat discutia s-a terminat cu o remarca adresata cui? mie evident: cand te hotarasti sa faci copii sa vii la noi sa-ti spunem cum sa-i cresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

samira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

daniela,cunosc "jena" aia si mila din privirea celor din jurul meu

sabinutz....ei nah!!!!!!!invidiati-ma...ca io am vazut la viata mea 3 teste cu II....macar le-am vazut!!!si au fost ale mele,da?????...2 linii rosii ca focul...aparute instantaneu.
nah...ca am cu ce ma "lauda" ...sic!!!




Mergi la inceput