spray stralucire par

spray stralucire par | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

vreau sa imi comand un spray/crema pt stralucirea parului. pana acum nu am fost multumita cam de nimic din ce am folosit (profi).
si totusi cum le stralucesc parul vedetelor tv??? de exemplu imi place tareeee mult cum arata parul prezentatoarei de stiri sportive de la protv...corina caragea.
aveti vreo recomandare??
multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

tv-ul inseala un pic ochiul.
am remarcat si eu stralucirea parului corinei, insa sunt convinsa si de faptul ca are un par sanatos, cu firul gros. adauga la asta produsele profesionale folosite pentru aranjarea parului inainte de intrarea in emisie + luminile din studio + culoarea inchisa a parului, normal ca ii straluceste parul. sunt sigura ca la lumina zilei, fara a fi coafat si dat cu diverse "smacuri" e un par normal, nu straluceste cu mult in plus fata de al altor femei.
am inteles ca pentru luciu intens s-ar folosi produse pe baza de silicon. nu stiu cat de sanatoase sau daunatoare sunt.
nu te lasa amagita de "perfectiunea" parului prezentatoarelor si vedetelor care apar la TV, pentru ca e rezultatul muncii stilistului in mare parte, sau din reclamele la produse pentru ingrijirea parului, se folosesc efecte speciale sau anumite unghiuri de filmare combinate cu lumini si filtre, apoi imaginile sunt prelucrate, culorile si luciul sunt intensificate artificial.

o cunosc personal pe una dintre tipele care aparea mai demult in reclama de la wash&go, nici pomeneala ca parul ei sa arate in realitate precum in reclama, chiar ma gandeam ca i-au pus peruca atunci cand au filmat-o..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

corina da in mare parte ai dreptate. in special despre reclamele la vopsele/ sampoane dar totusi trebuie sa fie o "solutie mai minune" de ex sunt uleiuri de par de la diverse firme care fac parul sa luceasca dardin pacate mie nu mi se potrivesc pt ca am parul care se ingrasa fff repede si daca mai pun si ulei
as vrea sa imi comand un spray ceva profi dar as fi preferat sa merg pe o recomandare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

bb yasmi, de ce nu intebi la un salon ce produse folosesc?
corina caragea are mese din cate stiu eu...

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Parul aranjat bine cu peria si dat cu fixativ are luciu iar la tv sunt reflectoare puternice. Parul vopsit nu va avea stralucirea unuia natural, alimentatia, varsta sunt factori care influenteaza. Pune putin otet cand limpezesti parul iar apa sa fie spre rece, cat suporti.


Mergi la inceput