Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

dupa parerea mea depinde de copil daca mai are sau nu nevoie de after.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La multi ani! Sa aveti un an cu sanatate si multe, multe bucurii!

Incep si eu sa ma stresez cu clasa 0. Matei face 6 ani in septembrie, acum este la grupa mare si vreau sa mearga normal, nu sa repete inca un an de gradi.

M-am intesesat si la Alecsandri (unde este si Stefi) vor fi 2 clase 0, preluate de invatatoare de la Asachi (sc. nr. 1) - care apartine de Alecsandri. Dna Stefaniei mi-a recomandat-o pe Bivolaru Mihaela. Stiti ceva de ea? O cunoaste cineva? In clasa 0 sper sa il i-a bunica de la scoala, dar din clasa 1 as vrea si afterschool. Sper sa ajung saptamana aceasta sa vorbesc si eu cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexDG spune:

Buna seara!
Vroiam sa va intreb daca este cineva din Iasi interesat sa mearga pe 23.01.2013 la actiunea de donare de sange organizata de forum .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Eu tare as merge, dar am luat acum 2 saptamani 7 zile Cedax si am citit ca nu poti dona sange dupa ce ai luat antibiotic

Edit: maine dimineata pe la 9 ma duc sa vad exact daca pot dona sau nu. Eu sper ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexDG spune:

Buna!
Am trecut azi pe la centru si doamnele de acolo mi-au recomadat sa vin pe la 8/8:30 ca sa nu stau mult la rand...Asadar, maine daca ajungeti la centru intrebati de studentii cei mai galaciosi de acolo ca sa facem si o poza pentru panoul de onoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

as merge, dar nu ma "calific". is anemica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:

Buna mamici din Iasi,
Vin la voi cu o rugaminte :ma ajutati cu idei( hotel,pensiune) pt. o cazare de o noapte in Iasi? Mama mea are programata o interventie chirurgicala pt. vineri , 7 martie si ar vrea sa mearga cu o seara inainte la Iasi. De la Gura Humorului, nu este un mijloc de transport care sa ajunga la prima ora in Iasi.

Va multumesc si va doresc o primavara frumoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna,
eu chiar nu stiu, nu am locuit in iasi la hotel / pensiune.
ce buget aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:

Bugetul e redus : am cautat oferte pe net si la un calcul simplu am ajuns la concluzia ca mai bine o duce unchiul meu cu masina.
Are avantajul ca nu da 150 ron/noapte la cazare ( asta la hotelurile din centrul orasului) , si de acolo inca 20 lei pt. taxi ca sa ajunga la clinica.
Va pleca mai dimineata de aici si cu ajutorul lui Dumnezeu , speram sa fie totul OK.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:


http://www.pensiuneamoldotour.ro/tarife/

Uite o pensiune decenta, aproape de fosta autogara (acum Billa), aproape de spitalul Sf. Spiridon, daca se opereaza acolo.

Numai bine,
Ioana

Mergi la inceput