Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Andrea vorbesti de piscina la Tg Ocna, de pe langa o pensiune sau de strand? Daca e pensiune, e cumva casa Creanga?
Vom merge si noi la Tg Ocna pentru o saptamana si vreau sa stiu.
Mersic.
Vacanta placuta in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La Tirgu Ocna sunt mai multe piscine/stranduri. Este strandul cu apa sarata de la Salina din Tirgu Ocna (nu am fost, nu stiu cum e), Casa Creanga are si ea piscina, dar eu vorbesc de piscina din vechiul Parc Mare sau Parcul Magura. Este doar piscina, au acolo si de mancare (mici, carnati, friptura, hamsii) sau poti comanda pizza de la Michele (care are o pizzerie in parc) si este si un loc de joaca pentru copii in parc. Intrarea pentru copii sub 15 ani este 8 lei, pentru adulti este 15 lei, iti pun o bratara si poti iesi si intra de cite ori vrei in ziua respectiva. Daca ai intrebari ma poti suna oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc mult Andreea, acum m-am dumirit.
Bina ca s-a racorit un pic...va doresc sa aveti o saptamana frumoasa si racoroasa!
Eu joi dau un examen, apoi abia astept sa plec in concediu, sa ma rup un pic de canicula, seceta, etc!

Cu drag,
Gabriela si baietii

PS. Ieri a fost ziua Adrianei, asa ca LA MULTI ANI, draga Adi si sa ne arati torutl pe care l-ai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Buna !
Stiu ca dau tare rar pe aici, si imi cer scuze .

Am si eu nevoie de un sfat sau de o parere. Stie cineva "cu ce se maninca" gradinita de stat cu program prelungit numarul 3 (din cite m-am dumirit eu, e pe undeva prin apropierea Casei Sindicatelor)?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna pisigri! Eu am auzit ca se "mananca" bine. Adica numai vorbe bune despre activitatile de acolo, despre doamne...etc. Dar stii si tu ca omul sfinteste locul, la fiecare institutie care per ansamblu are o imagine frumoasa, mai e si cate unul care nu-i ok. Nu am auzit cazuri sau vorbe, per ansamblu stiu ca era modernizata, cu doamne super, etc.
Daca e in primul an de gradi trebuie sa te astepti la raceli, rosu in gat, etc, inerente la intrarea in colectivitate.

Pupici si succes,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Buna, eu am avut ambii copii la gradinita nr 3 si am fost foarte multumita.
Este singura gradinita de stat cu program step by step din oras,d-nele OK, e curat, mancarea super.

Zi frumoasa.

Gabi

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Buna !
Stiu ca dau tare rar pe aici, si imi cer scuze .

Am si eu nevoie de un sfat sau de o parere. Stie cineva "cu ce se maninca" gradinita de stat cu program prelungit numarul 3 (din cite m-am dumirit eu, e pe undeva prin apropierea Casei Sindicatelor)?



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pisi - suntem oarecum vecine. noi vom merge la gradi 26, pe Primaverii. deja am emotii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna ziua

revin cu acest mesaj, sper sa nu deranjez......

Un baietel din Iasi are nevoie urgent de ajutor. Detalii fundatia mereu aproape - antena 1 sau www.calingraur.info/povestea-lui-calin/" target="_blank">Calin Graur.
Donatii se mai pot face si la unele farmacii(sunt amplasate cutiute pt. donatii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Va bucurati de saptamana suplimentara de vacanta? Noi da!

Ne relaxam, dormim mult dimineata, iesim cu bicicletele la Palat (e super, se duc pana la Teatru Luceafarul singuri, eu stau si ma relaxez pe banca), merg la tenis. Nu am mai fost in schimb de mult timp in Copou, traficul de omoara. Nu stiu cum va fi saptamana viitoare, din "fericire" Stefi invata dupa-amiaza, iar dimineata o lasam la "beforeschool" deci nu vom avea o ora fixa la care sa ajungem la scoala.

Un an scolar cat mai bun va urez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Andrea, multumim pentru urari!
Si noi va dormi mult succes la scoala pentru scolareii mici si mari.
Am descoperit o activitate interesanta la Palas Mall in ziarul de iasi:
http://www.ziaruldeiasi.ro/local/expozitie-cu-replici-de-nave-spatiale-si-costume-ca-n-misiunile-apollo~ni8t9r
cred ca e interesanta pt copii.

Sanatate si curaj pt bobocei,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput