Cu dragoste din Iasi (104)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Andrea: multumesc

uitasem sa spun ca nu are voie tenis si nici activitati ce presupun sarit(gen aerobic). La bazin(cu apa tratata) nu putem merge inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Buna, pe aici nu am mai prea activat, dar am intrat sa vad ce mai faceti. Eu il voi da pe Calin la o scoala de vara de sah, cu profesorul de sah, dl Hociung, de la 8-13, 13.30, undeva in Nicolina, inca nu stiu exact, de pe data de 25 incepe si tine parca 2 saptamanai. Nu stiu sigur ca s-a ocupat sotul de treaba asta, dar revin cu informatii complete . Si tot scoala de vara se mai face la http://salt-exploratori.blogspot.ro/, sunt profesori care au facut optionale la baiatul meu la gradinita. Cel putin cercul de Micii Exploratori a fost preferatulo lui in perioada gradinitei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Buna dimineata! Sunteti pregatite de vacanta? Fetita mea va merge in continuare la gradinita, in luna iulie, baiatul mai in tabara, mai la bunici..., pana intram si noi in vacanta.

Voiam sa va intreb daca stiti ceva de Pensiunea Olimpia sau Olimpus, in zona Bucium, cu loc de joaca pentru copii. A auzit cineva, mai exista?

Numai bine,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

N-am auzit nimic de pensiunea de care pomenesti , Ioana.
Va anunt ca pana maine, 24 iunie, la Palas este o expozitie cu masini de epoca. Uitati link-ul: http://iasitvlife.ro/stiri/in-perioada-21-24-iunie-ansamblul-palas-gazduieste-o-inedita-expozitie-de-masini-de-epoca--1645.html

Un wk-end placut sa aveti si vacanta pe masura!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Dar pe la vreo piscina de langa Iasi, in aer liber ati fost? Sau la strand? Ne asteapta o vacanta lunga si trebuie sa gasesc activitati pentru copii.

Va rog sa-mi recomandati si mie un medic ortoped si un kinetoterapeut pentru Stefi. Dar sa o iau cu inceputul. Le-am facut copiilor pachetul de analize de la Medcenter, panel complet de analize plus o consultatie gratuita la un medic pediatru de la ei. Analizele au iesit ok, lui Matei i-a iesit ASLO marit (400, fata de <200) si am avut consultatie la dr. Stelea. A fost super, a vorbit foarte frumos cu copii, noua ne-a explicat foarte clar si cu multe amanunte, mi-a placut tare mult de ea. Ia si consultat pe copii, sunt ok, dar nu-i place pozitia si coloana Stefaniei, ne suspecteaza de cifoza dorsala, se rezolva, dar ne trebuie kinetoterapie. Asa ca astept recomandari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Andrea: noi am fost la recomandarea pediatrei(pt. coloana) la doamna dr. Donisa(spitalul Sf. Maria), apoi la domnul dr. Apostol. La domnul dr. Aprodu nu am reusit sa ajung. La domnul dr. Gotia am fost cand era mai mica. Sunt medici ft. buni.
In viitor intentionez sa ajung la domnul dr. Strateciuc(la rec. unui medic).

Pt. kineto: medicii spun ca cei mai buni kineto sunt la spitalul Sf. Maria. F-tie de afectiune se poate lucra si acasa cu kineto, oricum trebuie masaj dupa sedintele de kineto.
Noi am renuntat la spital fiindca sala de gimnastica este langa sala tratamente afectiuni respiratorii. Apoi devenind alergica nu am mai putut face recuperare.
In oras mai sunt kineto dar lucrau cu copii mai mari decat era a mea cand intrebam si nu pot rec. din exp. pers.

La Union se facea gimnastica medicala in apa la rec. ortopedului - asa mi-au spus cand am intrebat.

Am citit dar nu testat pe propria piele ca se face recuperare prin Bowen mai rapida decat prin kineto. Nu stiu daca asa este, poate cunosti pe cineva care s-a recuperat.......

piscina: nu stiu, nu are voie la apa tratata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

bonjour!

daca aveti nevoie de o doamna la menaj, stiu eu una, e chair ok.
si e si un caz social, e singura cu 4 copii si fara venit.

cel mai mic a terminat cls a doua, premiant.
are si ceva diploma la florica t campan, parca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Buna dimineata! Dau o cafeluta calda si aromata!

Ce mai faceti fetelor? Pe unde sunt puiutii? Ce mai faceti in vacanta?

O zi racoroasa sa aveti!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Noi ne-am reintors in Iasi, am fost la bunici 2 saptamani, a fost super relaxant. Mai stam 2 saptamani si plecam la mare, abia asteptam cu totii.

La bunici, am fost la piscina din Tirgu Ocna, super, super fain, cu o piscina mare si una pentru copii, sezlonguri, curat si ma intrebam daca ati incercat vreo piscina in aer liber din Iasi.

Vacanta placuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Si noi trebuie sa cautam activitati pentru urmatoarele doua saptamani.
Va propun sa facem o trecere in revista a piscinelor in aer liber, ca eu nu am fost la nici una pana acum.

1. Strandul municipal, am auzit numai cuvinte bune, imi propun sa merg in cursul saptamanii, nu la sfarsit, presupun ca e foarte aglomerat.
2. Pensiune cu piscina la intrarea in Popricani, am vazut numai reclama din sosea, nu am intrat. Stie cineva?

Alte propuneri?

Mergi la inceput