scoala nr. 12, Aviatiei, Bucuresti

scoala nr. 12, Aviatiei, Bucuresti | Autor: AnaIosif

Link direct la acest mesaj

Buna ziua. Sunt noua pe acest forum si am o problema mare cu baietelul meu. Din toamna incepe clasa 1 la scoala nr. 12 din aviatiei si as vrea sa aflu ce invatatoare imi puteti recomanda, daca are cineva copilasul inscris la aceasta scoala si ce sfaturi imi puteti da. Trebuie sa mentionez faptul ca Alex, baietelul meu sufera de ADHD, de aceea e un caz mai special si am nevoie de o invatatoare care sa aibe rabdare cu el. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Ana, eu nu te pot ajuta cu informatii "din interior", dar am vazut ca inca nu ti-a raspuns nimeni si incerc sa te sustin.
Uite aici este site-ul scolii: http://www.scoala12bucuresti.ro/profesori/invatatori/
si lista invatatorilor. Cele care sunt de interes pentru tine sunt ultimele trei (au acum 4A, 4B si 4C).
Mult succes iti doresc si sa o gasesti pe cea mai potrivita pentru copilul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru20 spune:

buna. pe doua d-ne le cunosc, nu personal, inta si dascalu. sunt ff bune, apropiate de copii. copilul meu a fost in diferite activitatii extrascolare cu d-na dascalu si a fost ff incantata de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaIosif spune:

Va multumesc frumos pentru raspuns si sustinere. Spre norocul nostru, tulburarea de care sufera baiatul a fost depistata la timp, are o forma foarte usoara a acestui ADHD si cu tratamentul adecvat, iubire si multa rabdare se va vindeca repede si va fi un copil minunat din toate punctele de vedere. Cat despre scoala, din pacate, desi si sotul meu si fratii acestuia au invatat la aceasta scoala, chiar si nepoata mea care a terminat gimnaziul acum 2 ani aici, nu ma pot ajuta cu alegerea unei invatatoare pentru ca toate doamnele, inclusiv cea a nepoatei, s-au pensionat. Asa ca nu cunosc pe nimeni. Singura solutie care o vad este sa merg la scoala si sa vorbesc cu directoarea personal si sa intreb de doamnele pe care mi le-ati recomandat. Inca o data, multumesc si mult noroc in continuare va doresc.

Mergi la inceput