Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Buna, gagici!
Nu pot sa cred ce ziceti de pozele din webshots!!! Aveam o multime de cand era Thea mica, mica si nici nu cred ca le am in alte parti! Nu se mai poate face nimic, nimicuta????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Buna, gagici!
Nu pot sa cred ce ziceti de pozele din webshots!!! Aveam o multime de cand era Thea mica, mica si nici nu cred ca le am in alte parti! Nu se mai poate face nimic, nimicuta????


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt
tutu



Din pacate acum nu mai poti face nimic.Din cate am inteles ai fi putut sa ti le salvezi doar pana la sf anului 2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Fetele cu clopotei nascuti dupa 1 ian, ce faceti , ii duceti la scoala sau raman la gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Fetele cu clopotei nascuti dupa 1 ian, ce faceti , ii duceti la scoala sau raman la gradi?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Eu l-as da la grupa pregatitoare la gradi daca as putea.Da nu stiu daca ne primeste... fiind nascuti in ianuarie.
Daca tot exista posibilitatea sa aleg in a-l duce la gradi in grupa pregatitoare sau sa-l duc la scoala in clasa 0, as alege gradinitia.


In la sf lui februarie mergem si noi pana acasa si voi vorbi si eu cu fosta educatoare a lui Razvi sa vad ce zice despre asta.
Nu stiu parca nu ma trage inima sa-l dau aici la scoala...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ramona, nu se pune problema de a alege unde sa faca pregatitoarea. Astia au zis ca se vor face niste sondaje printre parinti si ca se va
decide in fct de dorinta majoritatii, dar si in fct de locurile existente. Numai ca gradinitele nu mai vor pregatitoarea inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Ramona, nu se pune problema de a alege unde sa faca pregatitoarea. Astia au zis ca se vor face niste sondaje printre parinti si ca se va
decide in fct de dorinta majoritatii, dar si in fct de locurile existente. Numai ca gradinitele nu mai vor pregatitoarea inapoi.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Pai da stiu, tocmai de asta imi dadeam cu parerea.Asa as raspunde daca m-ar intreba de la gradi ce prefer sa fac.Asta ar fi alegerea mea.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

A, da si eu as alege la fel. Dar chiar daca fac pregatitoarea la gradi, programul va fi acelasi de la scoala, pana la 12. Nu mai pot sta la program prelungit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Da, am vazut ce a scris si LalaD pe FB.Asta va fi o problema pentru multi parinti. Pentru noi nu ar fi nicio problema pentru ca ar avea cine sa-l scoata de la gradi indiferent la ce ora.
Dar sunt sigura ca se pot face si invarteli cu vreo ingrijitoare binevoitoare
Sau poate se face ca la scoala, un fel de afterschool daca o cer parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25

Fetele cu clopotei nascuti dupa 1 ian, ce faceti , ii duceti la scoala sau raman la gradi?

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Buna fetele,

Dupa o lunga absenta, am inceput sa citesc din nou forumul din cauza nebuniei cu pregatitoarea. Sunt si eu ca si voi intr-o mare dilema, am vb dimineata si cu directoarea gradinitei, mi-a zis exact ce am citit si pe forum, nu se pune problema mutatului pregatitoarei la gradi, ar trebui sa vina o invatatoare sa le predea...mi-a spus clar ca este EXCLUS...prin urmare mi-a propus varianta evaluarii la scoala si sa inceapa pregatitoarea din toamna, mi se pare mica sincer la 5 ani si sapte luni sa mearga la scoala fie chiar si ea clasa pregatitoare..pe de alta parte sa fie la 8 ani la clasa I e mult prea tarziu...o sa fie cea mai mare din clasa. Foarte grea decizie, mai ales ca implica si alte costuri si after...

La multi ani tuturor clopoteilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Buna, gagici!
Nu pot sa cred ce ziceti de pozele din webshots!!! Aveam o multime de cand era Thea mica, mica si nici nu cred ca le am in alte parti! Nu se mai poate face nimic, nimicuta????


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt
tutu



Da, din pacate nu se mai poate face nimic cu pozele de pe webshots. Eu le-am scris chiar si mail. Mi-au raspuns ca m-au sesizat pe mail sa-mi put pozele, insa eu nu am primit asa ceva.

:(

Mergi la inceput