Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

La multi ani Maria!
La multi ani Ioana!

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Roli, acuma depinde si unde e plasata clasa 0 in cadrul scolii, poate Gatta are noroc sa aiba o scoala unde sunt mai separati copiii mici de cei mari.
Eu am auzit de bine de la una din prietenele mele care are copila de 6 ani la scoala.A zis ca e foarte bine, fetitei ii place foarte mult, se lucreaza frumos cu copiii si nu au deloc stres de scolar. Si ei au clasa in alta parte a curtii scolii si nu prea sunt deranjati de cei mari.
Cum ziceam, depinde cum s-au organizat cei de la scoala.

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


Buna gagici,

Sincer, nici eu nu stiu ce sa fac cu Eva daca s-o dau sau nu la grupa 0. Eu tot sper sa se razgandeasca astia si s-o aduca inapoi la gradi. Ea e dornica sa invete lucruri noi, dar parca la 5,8 ani e cam mica pentru scoala. In plus, de acolo trebuie luata la 12, ma incurca un pic cu programul.

Mai am cateva luni sa decid ce voi face.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Multumim pt urari!
Duminica o vom serba pe Ioana.

La multi ani, si celorlalti sarbatoriti de azi: Maria si David Alexandru, David si Mihnea!
Sa fiti sanatosi si fericiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ceau zuzici!
Poate va e dor de cafeluta de dimi

Intrebare intrebatoare (deja sunt pe langa subiect ): testul de evaluare psihologica se da pentru a intra in clasa 0 sau clasa I?(ma refer la copiii care nu au implinit 6 ani pana in sept)


(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Stefan (pt ieri), Eva si Ionut, la multi ani clopotei dragi, sa cresteti mari si sanatosi!

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonab

Ceau zuzici!
Poate va e dor de cafeluta de dimi

Intrebare intrebatoare (deja sunt pe langa subiect ): testul de evaluare psihologica se da pentru a intra in clasa 0 sau clasa I?(ma refer la copiii care nu au implinit 6 ani pana in sept)


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)
Razvan 3+


Anul trecut s-a dat pentru cei care puteau alege, adica nu aveau varsta implinita. Probabil si anul acesta va fi la fel. Adica noi la 5 + ani va trebui sa dam testul in cazul in care vrem la scoala.

************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)
************************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anandrei spune:

In alta ordine de idei, recomandare scoala in sectorul 6?
Lala, parca tu esti in 6, in afara de 117, ne recomanzi ceva? Am dori sa nu ajungem in zona Dr. Taberei/Militari pt ca nu ne e accesibila.

Multu
************************************************************************
Ana-Maria de David pufosu' (11.01.2008)
**********************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Fetele cu clopotei nascuti in ian, care vreti sa-i dati la scoala, v-ati interesat daca se poate?
Azi am vb cu directoarea de la gradi si mi-a zis ca nu au posibilitate sa opteze decat cei nascuti pana in dec.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Roli, exact asta vorbeam si pe FB, ca e cam aiurea noi cu copiii nascuti in ianuarie ca dupa legea lor nu putem sa-i dam la clasa 0 anu acesta si vor merge la scoala la 7 ani si 7 luni.
Cam aiurea,nu?
Speram sa se faca exceptii totusi entru cei nascuti in ian-februarie...

(slideshow)
Razvan 3+

Mergi la inceput