Clopotei de Ian-Feb 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

Hristos a Inviat si de la noi!

La noi Saptamana Luminata ne-a adus-o pe Iris Marie care s-a nascut pe 20 Aprilie. A fost o nastere "perfecta" cum a spus doctorita mea, cu travalie scurt de 5 ore si cu un copil sanatos si parinti fericiti la sfarsit. Emma e topita dupa ea, ar pupa=o si tine-o in brate in continuu, dar in acelasi timp are si greutati in a intelege ca acum trebuie sa ne imparta cu altcineva, dar sper sa ne ajustam reciproc.
A fost o sarcina grea, plina de emotii dar terminata cu bine si asta e tot ce mai conteaza acum.
Va pup!

Eliza de Emma + (DPN 20.04.2012)
2-3 ani
1-2 ANI
Povestea nasterii



Felicitari Eliza!!!
Bun venit micutei si numai fericire in viata!
Acomodare usoara la toti 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinaatudor

scuze, Roli, poate ai povestit dar cum se poate sa te respinga..
nu am avut timp sa ma documentez pe tema asta, dar nu inteleg de ce nu putem opta pentru ce scoala vrem..
daca ai timp sa detaliezi ce s-a intamplat, poate ma ajuti putin sa inteleg si sa evit anul viitor.
Eu vreau sa o dau pe fyfy anul viitor in grupa 0 la o scoala departe de noi, la liceul Pedagogic din ploiesti, si sunt tare curioasa ce anume trebuie sa imping..bani, cadouri..orice, numai sa fiu lasata sa aleg.






Citat:
citat din mesajul lui roli25

Asa cum ma asteptam, pe Marc l-au respins la scoala. Acum trebuie sa astept etapa 4 de inscriere, in speranta ca suplimenteaza locuri, sau sa ma intorc la scoala de care apartin. Ultima varianta e exclusa la cat e de slaba scoala, asa ca stau cu sufletul la gura pana pe 10 mai

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)


Alina si Stefania



Din pacate anul asta nu s-a putut impinge nimic la Liceul Pedagogic, au fost respinsi pe capete, au fost respinsi si toti cei care au avut vize de flotant,frati acolo .... nu stiu de ce este asa mare batalie pe aceasta scoala, din surse stiu ca nu e chiar cea mai cea din Pl, pretentiile si fitele sunt pe primul loc, eu apartin de ea, din casa ma uit in clase :)....si inca ma gandesc daca sa o dau pe Sof acolo sau nu, singurul lucru care ma impinge spre ea ar fi ca au clasa de germana din cls 0 sau 1, mai buna este scoala 14(baieti si fete), parca este in zona ta, acolo chiar se face performanta.
Poate de la anul se va schimba ceva cu legea asta ca tare incurcata mai e, nu stiu cum sa procedez cu Sofi sa o dau la cls 0 cu testare la 5.7ani va fi in cls I la 6.7ani, oare va face fata cu colegi chiar si cu un an si jumatate mai mari, daca o dau la cls 0 la 6.7ani fara testare va fi la cls I la 7.7 ani ceea ce mi se pare f mare pt clasa I.Poate va mai dati cu parerea fetelor, majoritatea clopoteilor nascuti dupa 31.12.2007 sunt in situatia noastra


Eliza felicitari pt micuta printesa Iris!!!sa va traiasca si sa va fie sanatoasa alaturi de Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eliza felicitari pentru mezina! Sa fie sanatoasa si sa va bucurati!

Madalina, pe mine ma seaca asa tare balamucul de anul asta cu inscrierea lui Marc, incat nu mai am putere sa ma gandesc ce voi face cu Andrei. Si nici nu imi bat capul pana nu vad ce fac guvernantii astia, care sunt in stare sa mai schimbe de 10 ori legile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Citat:
citat din mesajul lui alinaatudor

scuze, Roli, poate ai povestit dar cum se poate sa te respinga..
nu am avut timp sa ma documentez pe tema asta, dar nu inteleg de ce nu putem opta pentru ce scoala vrem..
daca ai timp sa detaliezi ce s-a intamplat, poate ma ajuti putin sa inteleg si sa evit anul viitor.
Eu vreau sa o dau pe fyfy anul viitor in grupa 0 la o scoala departe de noi, la liceul Pedagogic din ploiesti, si sunt tare curioasa ce anume trebuie sa imping..bani, cadouri..orice, numai sa fiu lasata sa aleg.






Citat:
citat din mesajul lui roli25

Asa cum ma asteptam, pe Marc l-au respins la scoala. Acum trebuie sa astept etapa 4 de inscriere, in speranta ca suplimenteaza locuri, sau sa ma intorc la scoala de care apartin. Ultima varianta e exclusa la cat e de slaba scoala, asa ca stau cu sufletul la gura pana pe 10 mai

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)





Din pacate anul asta nu s-a putut impinge nimic la Liceul Pedagogic, au fost respinsi pe capete, au fost respinsi si toti cei care au avut vize de flotant,frati acolo .... nu stiu de ce este asa mare batalie pe aceasta scoala, din surse stiu ca nu e chiar cea mai cea din Pl, pretentiile si fitele sunt pe primul loc, eu apartin de ea, din casa ma uit in clase :)....si inca ma gandesc daca sa o dau pe Sof acolo sau nu, singurul lucru care ma impinge spre ea ar fi ca au clasa de germana din cls 0 sau 1, mai buna este scoala 14(baieti si fete), parca este in zona ta, acolo chiar se face performanta.
Poate de la anul se va schimba ceva cu legea asta ca tare incurcata mai e, nu stiu cum sa procedez cu Sofi sa o dau la cls 0 cu testare la 5.7ani va fi in cls I la 6.7ani, oare va face fata cu colegi chiar si cu un an si jumatate mai mari, daca o dau la cls 0 la 6.7ani fara testare va fi la cls I la 7.7 ani ceea ce mi se pare f mare pt clasa I.Poate va mai dati cu parerea fetelor, majoritatea clopoteilor nascuti dupa 31.12.2007 sunt in situatia noastra


Eliza felicitari pt micuta printesa Iris!!!sa va traiasca si sa va fie sanatoasa alaturi de Emma!



Madalina & Sofia (01.02.2008)
calea sigura a esecului este sa renunti...



of mai Mada, habar nu am...si eu am facut liceul pedagogic pana in clasa a 8-a, cunosc multi profi pe acolo, mi e pare ok, am auzit lucruri bune de scoala asta si acum..
ce sa zic, eu nu apartin de scoala 14, stau in zona, dar nu sunt arondata de aceasta scoala.
m-ai pus pe ganduri, dar o sa vad, mai intreb si eu fostii mei profi, si pe educatoarea de la gradi, sa vedem ce si cum
am auzit si eu de scoala 14, dar nu stiu ce sa zic...nu cunosc pe nimeni acolo...
de dat o dau sigur la anul, ca ea a facut grupa mare si anul asta, si la anul va face iar grupa mare..si ar fi ciudat sa faca din nou, a treia oara, grupa mare la gradi..eu zic ca piticele noastre sunt foarte istete si vor face fata cu brio,...asa simt eu
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Chiar ieri vorbeam cu o colega de idiotenia cu cls 0 si cls I, si de cum zapacesc tembelii astia din minister, copiii .

Ma gandeam ca Adela mai merge 1 an la gradi (2012 - 2013) dupa care intra in cls 0.... m-apuca asa niste spume, cand vad cum isi bat astia joc, de noi.



Pai ce sa zic eu atunci, pt. ca din septembrie Alexia merge la scoala.....la doar 4 ani si 8 luni . Desi eu personal cred ca, copiii nu sunt inca pregatiti pt. scoala. Dar asa-i legea aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinaatudor
of mai Mada, habar nu am...si eu am facut liceul pedagogic pana in clasa a 8-a, cunosc multi profi pe acolo, mi e pare ok, am auzit lucruri bune de scoala asta si acum..
ce sa zic, eu nu apartin de scoala 14, stau in zona, dar nu sunt arondata de aceasta scoala.
m-ai pus pe ganduri, dar o sa vad, mai intreb si eu fostii mei profi, si pe educatoarea de la gradi, sa vedem ce si cum
am auzit si eu de scoala 14, dar nu stiu ce sa zic...nu cunosc pe nimeni acolo...
de dat o dau sigur la anul, ca ea a facut grupa mare si anul asta, si la anul va face iar grupa mare..si ar fi ciudat sa faca din nou, a treia oara, grupa mare la gradi..eu zic ca piticele noastre sunt foarte istete si vor face fata cu brio,...asa simt eu
pupici

Alina si Stefania




Acum vreo sapt am vb cu o cunostinta care este cadru didactic la Lic Pedag, are baietelul din toamna in cls 1, mi-a spus ca nu si-a dat copilul la Pedag pt ca nu a avut la cine anul acesta, la anul s-ar putea sa fie o doamna la cls 0 f.buna doar sa nu ia cls 1, am incredere in aceasta cunostinta, mi-a recomandat gradinita si educatoarele unde este Sof acum si se pare ca nu am dat gres.Tine-ma la curent cu noutati te rog, chiar sunt direct interesata. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


LA MULTI ANI, tuturor celor care poarta numele Sfintilor Imparati Constantin si Elena!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Buna, dragi zuzici! Desi nu am fost foarte activa niciodata pe aici, mi-a placut sa va citesc si am fost dezamagita in ultima vreme cand nu am mai gasit nici o noutate. Haideti sa invioram putin topicul.
Ati avut serbarile de sfarsitul anului? Cum a fost?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Fetelor, voi ati vorbit la gradinita despre clasa pregatitoare? Mie educatoarea lui Andrei mi-a zis ca el va trebui sa repete grupa mare in 2013, ca va avea 5 ani si 8 luni si la pregatitoare intra doar cei care vor implini 6 ani in cursul anului 2013.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrutaa spune:

Roli, hm? Pai asa copiii nostri vor merge in clasa I la 8 ani, ca vrem, ca nu vrem noi! Parca era vorba ca daca li se face evaluarea si ies bine pot merge in clasa 0 si inainte de 6 ani! Doamne, ce incurcaturi! Cred ca solutia e sa luam in toamna la purecat legea asta noua a invatamantului, daca a mai fi in vigoare! Ca vad ca fiecare o interpreteaza dupa bunul plac!

Mamicilor, voi duceti copiii la ceva activitati inafara gradinitei?




Mergi la inceput