sprancene frumoase

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

ms!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

Eu zic ca asta e o gluma!!!! Periculos pentru piele si ochi si imposibil de realizat - nu cred ca firul ala de par sta agatat la suprafata pielii cu superglue!!

Eu folosesc un creion pentru sprancene si un fixator care aranjeaza firele de par si le mentine pe pozitii cateva ore (as vrea eu o zi intreaga). Uneori folosesc fard, dar mi se pare ca arata mai bine cu creion pentru ca nu fac decat sa adaug cate un puncticel prin zonele ramase chelioase in urma pensatului aiurea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Fixator adica? un exemplu ceva?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Pe asa ceva http://www.eyeslipsface.com.ro/products_ro_1_5_0_49_12-Piaptan-si-perie-pentru-sprancene.php dai cu un fixativ de par si apoi pe sprancenele tale deja pieptanate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Fixator adica? un exemplu ceva?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

eu am fixator de la Anastasia Soare. e ca un rimel, numai ca e transparent. Asta e: http://www.anastasiasoare.ro/product.php?productid=18&cat=1&page=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Nu omorati mai fata.
Si mie mi se pare "nesanatoasa" ideea, dar e un forum unde fiecare are dreptul de a spune ce vrea, chiar si ideile nebunesti ca asta.
A gresit ca v-a povestint. Puteti sa-i spuneti ca nu e ok sau sa ignorati subiectul, dar de ce trebuie sa o jignim sau sa radem de ea?
Cred ca toate am facut macar o "nebunie cosmetica" - ou cu aspirina pe fata, argila in par, lipit ungii false cu super-glue (in generala cand nu prea gandeam :)) ).Na...frumusetea asta :))

Interesante ideile cu sablonul pt sprancene.
Eu mi le vopsesc si adevarul e ca spranceana schimba complet fizionomia. Cred ca fce jumatate din machiaj.
Am 2 cosmeticiane f pricepute in zona Dristor (si ia si putin, ca lucreaza pt ea) si una in zona Stefan cel mare - circul de stat (costa ceva - 20 ron parca). daca vrea cineva contact il dau pe PM>



24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
CRYSSA: Cred ca toate am facut macar o "nebunie cosmetica" - ou cu aspirina pe fata, argila in par, lipit ungii false cu super-glue (in generala cand nu prea gandeam :)) ).Na...frumusetea asta :))


Speak for yourself CRYSSA, eu personal nu am facut asemenea chestii si am trait vremuri comuniste de restriste. Eu personal nu cred ca autoarea a vorbit serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Cryssa, cu frumusetea asta asa e...dar cu super glue pe la ochi,,,n-are nimic de-a face cu frumusetea...are de-a face cu inconstienta.Pai asa in loc de lifting,ne lipim piei pe fata...iesim si mai ieftin ,no?

Mergi la inceput