sprancene frumoase

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
Emma: initial am zambit la ideea de a-mi lipi firisoare de par la sprancene...dar ce se fac persoanele care au carlionti spiralati ...ies si sprancenele cretulii.


EU m-am dat cu crancii-n sus de ris. Nu pot sa cred ca subiectul este real.

Cr3@t@ pune o poza te rog!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si eu intrasem curioasa sa aud ceva nou ! Nou am auzit , intr-adevar !! Nu pot sa cred ce le trece unora prin cap . Uite o noua metoda si pentru chelia barbatilor, nu ? Oricum sper ca a scris la misto subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Si eu am ras copios.

Eu stiam ca o metoda simpla si neinvaziva = > creionul dermatograf special pt sprancene. Doar ca in loc sa tragi o dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile, punctezi asa pic pic pic, imitand cumva firele de par. evident, creionul in nuanta sprancenei.

Se ia - din fericire - dar asa se ia si rimelul de pe gene, rujul de pe gura etc.

Eu nu am nevoie ca is deja destul de sprancenata, insa am apelat totusi la respectiva metoda cand din prea mult zel reusisem sa imi chelesc o spranceana partial.

Ideea cu parul taiat din...cap (sper?), vopsit si lipit ici colo mi se pare o carpaceala tragicomica si inutila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Si eu am ras copios.

Eu stiam ca o metoda simpla si neinvaziva = > creionul dermatograf special pt sprancene. Doar ca in loc sa tragi o dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile, punctezi asa pic pic pic, imitand cumva firele de par. evident, creionul in nuanta sprancenei.


Si eu sunt tot din Buc. si din pacate "dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile" eu o vad in ultimul timp mai mult pe la domnisoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Anda2009, sa inteleg ca tu ai fost pt prima oara la acel salon si esti multumita? Da-mi pm cu coordonatele.
NAty, cum face sprancenele cosmeticiana ta? Ca eu nu le vreau subtiri....
DA-mi pm si tu daca vrei cu salonul tau, sa il suprapunem cu al Andei si sa vedem daca e vorba de acelasi :d
Multumesc pt rasp[unsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Anda, Naty, dati-mi si mie PM, ca nu stau departe de zona...

Multumesc !

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:


Doar cand imi imaginez cum sta cutare cu o penseta si se chinuie sa lipeasca fire mici mici de par cu un superglue pe spranceana, imi vine sa...
Sunt sute de metode de a corecta neajunsurile fizice, dar unii tin neaparat sa experiementeze si sa se mai si laude cu asta.

Liliann,daca hotarasti pana la urma sa te pensezi singura, iti dau un sfat care la mine a functionat foarte bine si nu-s dintre cele mai pricepute .
Deseneaza-ti spraceana asa cum vrei sa o ai apoi penseaza toate firele care sunt in afara liniei sprancenei desenate.
Pentru a stabili lungimea sprancenei si locul in care spranceana ´´urca´´, fa testul cu pensula, il stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

cum e testul cu pensula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Eu am sablon,pensula mica si fard...de la Anastasia Soare,dar am vazut si la Artdeco,mult mai accesibile ca pret.Ceva de 10 euro parca.Procedeul e absolut simplu,pui sablonul pe spranceana,dai cu pansula prin fard si dai pe spranceana.Dureaza fix 10 secunde...si par mult mai naturale decat cu creionul.
Eu cand am spus de salon,m-am referit la un salon care se ocupa numai de sprancene.Daca e cineva interesat..sa-mi scrie pe pm.Salonul e in sectorul 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Porumbita,
http://ancabuzeamakeup.blogspot.com/2010/05/tot-ce-vroiai-sa-stii-despre-sprancene.html

Ema, am si eu sabloane pentru sprancene de la Artdeco. Mie nu imi folosesc deloc pentru ca sunt efectiv prea mari
Le-am folosit pe rand(sunt 3 modele), e clar, nu-s deloc pentru fizionomia mea.
Poate cele de la Anastasia sunt mai bine facute.

Pentru cine nu stie, asa arata sabloanele:

http://1.bp.blogspot.com/-BU_GFEXj5vs/Taa3Ga16EdI/AAAAAAAACWM/CydJ7xfzmHk/s400/beforeafter_dolce2.jpg

Mergi la inceput