Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

sprancene frumoase

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

Letitia1
Membru important

United Kingdom
1840 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 08/03/2012 :  16:47:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Letitia1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
Emma: initial am zambit la ideea de a-mi lipi firisoare de par la sprancene...dar ce se fac persoanele care au carlionti spiralati ...ies si sprancenele cretulii.

EU m-am dat cu crancii-n sus de ris. Nu pot sa cred ca subiectul este real.

Cr3@t@ pune o poza te rog!!!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

anda141
membru de baza

Romania, voluntariILFOV
4716 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  08:37:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anda141 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anda141 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu intrasem curioasa sa aud ceva nou ! Nou am auzit , intr-adevar !! Nu pot sa cred ce le trece unora prin cap . Uite o noua metoda si pentru chelia barbatilor, nu ? Oricum sper ca a scris la misto subiectul.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

ina.click
We're All Mad Here

Romania, bucuresti
2311 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  10:15:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ina.click un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am ras copios.

Eu stiam ca o metoda simpla si neinvaziva = > creionul dermatograf special pt sprancene. Doar ca in loc sa tragi o dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile, punctezi asa pic pic pic, imitand cumva firele de par. evident, creionul in nuanta sprancenei.

Se ia - din fericire - dar asa se ia si rimelul de pe gene, rujul de pe gura etc.

Eu nu am nevoie ca is deja destul de sprancenata, insa am apelat totusi la respectiva metoda cand din prea mult zel reusisem sa imi chelesc o spranceana partial.

Ideea cu parul taiat din...cap (sper?), vopsit si lipit ici colo mi se pare o carpaceala tragicomica si inutila.

crystall
membru incepator

Romania, Bucuresti
214 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  10:57:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crystall Adauga semn de carte la raspuns Trimite crystall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Si eu am ras copios.

Eu stiam ca o metoda simpla si neinvaziva = > creionul dermatograf special pt sprancene. Doar ca in loc sa tragi o dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile, punctezi asa pic pic pic, imitand cumva firele de par. evident, creionul in nuanta sprancenei.

Si eu sunt tot din Buc. si din pacate "dunga lunga grroasa ca diverse "duamne" senile" eu o vad in ultimul timp mai mult pe la domnisoare...

De acord (1 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Liliann
Liliann
membru incepator

Romania, bucurestiBUCURESTI
490 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  12:49:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLiliann Adauga semn de carte la raspuns Trimite Liliann un Mesaj Privat  Reply with Quote
Anda2009, sa inteleg ca tu ai fost pt prima oara la acel salon si esti multumita? Da-mi pm cu coordonatele.
NAty, cum face sprancenele cosmeticiana ta? Ca eu nu le vreau subtiri....
DA-mi pm si tu daca vrei cu salonul tau, sa il suprapunem cu al Andei si sa vedem daca e vorba de acelasi :d
Multumesc pt rasp[unsuri

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  13:47:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Anda, Naty, dati-mi si mie PM, ca nu stau departe de zona...

Multumesc !

Ingrid si Cristi 9 ani
ladyJ
ladyJ
membru de baza

Romania, bucuresti
6432 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  14:49:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ladyJ un Mesaj Privat  Reply with Quote

Doar cand imi imaginez cum sta cutare cu o penseta si se chinuie sa lipeasca fire mici mici de par cu un superglue pe spranceana, imi vine sa...
Sunt sute de metode de a corecta neajunsurile fizice, dar unii tin neaparat sa experiementeze si sa se mai si laude cu asta.

Liliann,daca hotarasti pana la urma sa te pensezi singura, iti dau un sfat care la mine a functionat foarte bine si nu-s dintre cele mai pricepute .
Deseneaza-ti spraceana asa cum vrei sa o ai apoi penseaza toate firele care sunt in afara liniei sprancenei desenate.
Pentru a stabili lungimea sprancenei si locul in care spranceana 创urca创, fa testul cu pensula, il stii?

--------------------------------------------
创Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei创S.F.

Editat de - ladyJ on 09/03/2012 14:50:09
      De acord (1 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Porumbita
Porumbita
membru de baza

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
5438 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  14:58:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Porumbita un Mesaj Privat  Reply with Quote
cum e testul cu pensula?

ema
Eu am sapte vieti!

Germany, Heinsberg
1062 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  15:01:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ema un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am sablon,pensula mica si fard...de la Anastasia Soare,dar am vazut si la Artdeco,mult mai accesibile ca pret.Ceva de 10 euro parca.Procedeul e absolut simplu,pui sablonul pe spranceana,dai cu pansula prin fard si dai pe spranceana.Dureaza fix 10 secunde...si par mult mai naturale decat cu creionul.
Eu cand am spus de salon,m-am referit la un salon care se ocupa numai de sprancene.Daca e cineva interesat..sa-mi scrie pe pm.Salonul e in sectorul 1.
ladyJ
ladyJ
membru de baza

Romania, bucuresti
6432 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 09/03/2012 :  16:09:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ladyJ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Porumbita,
http://ancabuzeamakeup.blogspot.com/2010/05/tot-ce-vroiai-sa-stii-despre-sprancene.html

Ema, am si eu sabloane pentru sprancene de la Artdeco. Mie nu imi folosesc deloc pentru ca sunt efectiv prea mari
Le-am folosit pe rand(sunt 3 modele), e clar, nu-s deloc pentru fizionomia mea.
Poate cele de la Anastasia sunt mai bine facute.

Pentru cine nu stie, asa arata sabloanele:

http://1.bp.blogspot.com/-BU_GFEXj5vs/Taa3Ga16EdI/AAAAAAAACWM/CydJ7xfzmHk/s400/beforeafter_dolce2.jpg

--------------------------------------------
创Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei创S.F.

Editat de - ladyJ on 09/03/2012 16:09:43
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com