sprancene frumoase

sprancene frumoase | Autor: Cr3@t@

Link direct la acest mesaj

fetelor deschid acest topic, cu un scop anume si testat de mine desigur, bun: de ceva timp ma chinuiam sa imi las sprancenele sa creasca sa le dau din nou o forma super, ca mi le-am cam subtiat si sub o alta forma si de 2 luni tot am dat cu ricin cu de toate m-am pensat pe unde trebuia, pana cand am citit un topic in limba engleza si bine inteles de pe youtube, intamplator am dat caci am intrat din n filmulete in n filmulete, si haideti sa va spun o inovatie super, si testata de mine de asemenea : daca esti bruneta si ai sprancenele in ton cu nuanta parului si mai bine, pt restu se aplica varianta vopseste dupa tonul sprancenelor cateva fire de par, sau "culege" din alta parte cateva fire de par, bun si in continuare iti mai trebuie un "superglue" bun rezistent la apa si de calitate , picatura, poxicol transparent, sau eu mai stiu ce, si tai dintr-un fir de par portiuni mici exact pt sprancene, si pui intr-o parte un pic de adeziv si iei cate un firicel mic din firele respective si il treci fff puntin prin adeziv doar capatul ca sa il aplici pe urma exact n locul in care momentan ai gol, sau sa iti acoperi o imperfectiune a sprancenei, e ceva migaleala, dar credeti-ma se merita, eu am incercat si in locurile in care nu mi-a crescut am facut asa sau in locurile in care vroiam sa da o alta forma mai arcuita sau mai gros la baza ,,,,,etc si credetima le-am aplicat de 2 saptamani si nu mi-au cazut si ma spal si pe fata, toata treaba este sa ai un adeziv bun, ...sa nu radeti eu folosesc pozicolor acela transparent in care se combina acelea in mod egal, si sunt fff multumita, nu se vede nimic sunt si naturale fara farduri fara creioane, ....super ideeea e sa treceti fricelul de par doar cu capatul prin adeziv nu cu totul ca sa se lipasca doar in locul gol nu si de spranceana,....va pup sper ca v-am fost de folos si la unele persoane sa mearga la mine a dat rezultat si le-am indesit si le-am dat si forma....o zi frumoasa si o saptamana plina de bucurie, cadouri si implinire, faceti-va frumoase de 8 martie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cr3@t@

iti mai trebuie un "superglue" bun rezistent la apa si de calitate , picatura, poxicol transparent, sau eu mai stiu ce, si tai dintr-un fir de par portiuni mici exact pt sprancene, si pui intr-o parte un pic de adeziv si iei cate un firicel mic din firele respective si il treci fff puntin prin adeziv doar capatul ca sa il aplici pe urma exact n locul in care momentan ai gol,



Mie nu mi se pare o idee deloc grozava - ba dimpotriva, fara suparare ....pai superglue-urile, de oricare ar fi ele, au compusi extrem de toxici, poti sa te pricopsesti cu arsura chimica, reactie alergica severa, eczeme urate, dermatite si alte minunatii de gen.

Tu acum poate ai avut noroc, poate tie organismul ti l-a tolerat, dar sa stii ca ulciorul nu merge de multe ori la apa, si in orice caz nu merge la multe persoane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Procedeul e cel putin ....necosmetic.Eu stiu sigur un salon in Bucuresti unde se remodeleaza sprancenele,se face implant de fire...nici intr-un caz nu se lipesc cu superglue.Eu sunt interesata sa am grija de tenul meu,in nici un caz si-mi lipesc fel de fel pe fata ...initial am zambit la ideea de a-mi lipi firisoare de par la sprancene...dar ce se fac persoanele care au carlionti spiralati ...ies si sprancenele cretulii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Asta-i cea mai tare tampenie pe care am auzit-o in ultima perioada.Cum Doamne sa pui super-glue pe fata ta?Da ce,e pantof?Pielea e atat de sensibila,oricand poti face vreo nazbatie cu acele substante toxice.
Daca vrei sprancene frumoase,exista multe metode:
-tatuarea lor
-vopsirea lor
-implant de fire
Etc etc.
Dar nu POXIPOL si SUPER-GLUE si alte tampenii.

Hai ca mi-am luat portia de ras pe ziua de astazi.MC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

foarte buna ideea cu superglue-ul bun rezistent la apa sau mai stiu eu ce dar ce te faci daca dupa ce muncesti juma' de zi sa confectionezi bunatate de bucata de spranceana ti se lipeste doamne fereste de fatza sau de gat si doo saptamani nu mai scapi de ea si mai am o intrebare draga user cr3@t@ cu nickname predestinat de unde culegi firele de par ca tu zici din alta parte dar ceva exemple poti sa dai si ultima intrebare daca poti confectiona si gene folosind metoda ta despre care te cred ca se merita mai ales ca vine 8 martie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Mai, acuma ca a deschis fata subiectul, postez si eu aici ca oricum voriam sa deschis eu subiect pe aceasta tema.

Intrebarea este : unde in Bucuresti sa merg pt un pensat de calitate? Pe unde am fost m-a facut superficial, in viteza, mi-au ramas fire etc.
Deci ma interesaza o cosmeticiana testata de voi
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

superglue si poxipol sunt foarte toxice si ard pielea. daca le folosesti pentru a/ti lipi sprancene false s/ar putea sa ai probleme cu vederea in scurt timp. mai bine ti le faci cu creionul.

Finn Constantine 15.10.2009 si 32+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda2009 spune:

Liliana,

Eu am fost de dimineata si mi-am facut sprancene...aveam si pana acum, dar inegale, in fine, nu-mi placeau deloc. Iti schimba total fizionomia cand ai sprancene faine...

Daca vrei, iti dau PM, sa nu facem reclama pe-aici. Ca zona, pe la Tineretului, restaurant Budapesta. Daca esti interesata iti zic cum se numeste si-ti dau nr. de telefon...

Succes si sprancene frumoase iti doresc,

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Eu imi fac de multi ani sprancenele la aceeasi cosmeticiana, de care sunt tare multumita. Zona e aceeasi ca cea descrisa de anda. O fi acelasi salon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_me spune:

Si eu cred ca este foarte periculooasa folosirea adezivilor industriali in zona fetei.Daca nu ai patit nimic pana acum,eu zic sa nu mai folosesti acest procedeu,mai ales ca sprancenele sunt atat de aproape de ochi.Incearca cu un creion pentru sprancene,da rezultate bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

metoda asta e din aceeasi serie cu patania mosuletului care si-a lipit o lucrare dentara cu super-glue, ca sa nu se mai duca la stomatolog. si pe urma, cand a aflat cat de toxica este compozitia acestui adeziv (daca nu ma insel, cianoacrilat), nu mai stia ce sa faca, ce metoda sa foloseasca, sa-si desprinda lucrarea dentara...

Mergi la inceput