Clubul "babelor" FIV-oase 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

waw
pana am scris io 3 randuri
voi ati scris 3 post-uri
ce viteza dragelor...


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ari, io am asa un feeling ca te vei pozitiva, dupa escapada turceasca..si nu ma refer neaparat la fire..ca aia, io sper sa nu se transforme totalmente in pink, sa mai ramana nuante de..grey
iertata-mi fie ignoranta..suberek, e mai exact..ceva dulce?? ca la turci, toate-s dulci si eu nu le pot manca..(preferintele mele culinare sunt mai putin balcanice..nu dati cu bata..)


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara,suberek sunt niste placinte cu diverse umpluturi:carne,branza,smantana.
nu-s nici preferatele mele patiseriile.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

si je am Paste pe 8 si dr. Strohmer, deci si PK?? fine..
Sami, foarte posibil, da' nu chiar de Paste, oricum stiu ca pleaca de regula o sapta' de Paste..
daca stau sa ma gandesc, e chiar misto viata lui PK..soatza regreta maxim ca n-a fost inspirat, sa se orienteze profesional, ca si PK


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

suberekul e placinta de care spune samira, iar eu credeam ca o sa mananc una cu umplutura de oaie, asaaa, de Paste - da' nu-i bai: raman la gatzii de curcan

Uneori mi-ar placea sa fiu roz pentru muuult timp, dar asta mi se intampla doar la ciclu, cand iau calmante. Azi n-am luat calmante.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara...in discutiile mele cu soata si raportat la realitatea noastra romaneasca ne spuneam ca trebuie sa ne orientam baiatul catre 3 meserii:

-fotbalist
-manelist
-popa

de mare valoare in Romanika,fara numar-fara numar remunerate si extrem de bine vazute.

dar de cand cu FIV-urile si cand am vazut noi ce viata misto are PK ne-am zis ca medic il facem...si-l orientam spre Reproducere Umana Asistata ca doare si el este tot un produs al acestei tehnici.
punem bani la saltea si-i facemm clinica...io manager-iez activitatea si tac'su asteapa sa-si ia inapoi banii pe care i-a decartat la toate Fiv-urile





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

deci planuri pe termen lung avem




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

si fiica-mea se face pictorita si va picteaza toate tavanele clinicii cu o scena din "Alba ca zapada", "Bamby", "Capra cu trei iezi", etc., ca sa nu mai existe femei care privesc minute-n sir un tavan alb. Iar fiul vostru, doctorul, se indragosteste de fiica-mea, Ileana cosanzeana-neagra, fac nunta in biserica lui fii-tau celalalt, geamanu', care-i popa. Acumaaaa, poate face si elenusha un manelist, sa le cante la nunta, nu?
vine si fiica lui Qiao - care creste prumbei, da' si fiica-sa lui Lara - ea creste pisici de rasa. Apoi mergem la notariat, la fata adrianei sa declaram terenul care-i gard in gard cu al puilor lui papazy...telenovela

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

ari,dar pe mine de ce nu ma bagasi in telenovela?? macar prin ultimul episod

Mergi la inceput