Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Simonia, n-am stiut sa activez PM, dar pot primi mail-uri.
Cosi_s multumesc pentru flori!
Ieri am strans hainele de gravida si urmeaza sa le pun intr-o sacosa pentru a le da inapoi prietenelor. Am strans revistele de bebelusi si le-am exilat intr-un dulap cat mai sus ca sa nu le mai vad si am mai tras o tura de plans. Am vazut , fara sa vreau, cum arata o spina bifida aperta si stiu ca e mai bine ca s-a descoperit acum si nu la nastere. Oricum, Elena n-ar fi supravietuit vietii extrauterine. Dar asta nu ma impiedica sa urlu in si de disperare.
As vrea sa am raspunsuri cat mai curand !


Mami de Andrei (5.8 luni) si de ingeras Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Caresse, m-a emotionat enorm poezia. Iti doresc putere! Cred ca fiecare dintre noi, care am pierdut un suflet, ne-am scaldat in multe de ce-uri. Da-ti timp sa suferi! Acum...e bine sa te rogi mult la Dumnezeu sa iti puna liniste in suflet.
O melodie pentru tine...
http://www.youtube.com/watch?v=gvlNy8CdlIY

Simonia, ai un suflet mare si ma bucur ca esti aici, alaturi de fetele care au in suflet aceeasi durere.

Consice mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

caresse, ti-am cerut sa ma primesti in lista ta de prieteni pe mess.
stiam ca uneori lipsa de acid folic poate da spina bifida. intelegi ca nu stiu prea multe despre ea.
dupa ce iti vine rezultatul, ma gandesc ca poate e bine sa faci analizele genetice pentru trombofilie sau sa iei pe langa multivitamine + minerale inca 5mg. de acid folic ( B 9). eu iau zilnic 1 pastila de FEMIBION 1 + 1 pastila de acid folic (B 9). daca nu gasesc femibion, iau ACTIV MAMI de la Doppel herz, 2 pe zi si 5mg. acid folic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna, Simonia(mi-era dor de tine) si tuturor fetelor!
Am descoperit ca-mi facusem analizele de trombofilie(in marea nebunie uitasem de ele) si ca in afara de proteina S stateam bine la toate. Am postat rezultatele pe "Trombofilia..." si "Gravidute cu..." la indemnul lui MeAlex si astept sa vad poate ma lamureste cineva, caci mai am 4s si un pic pana primesc rezultatele oficiale si ma pot apuca de analize. Ceea ce descopar aici, ma uimeste si ma bucura : PRIETENIE ADEVARATA !
Va multumesc si !


Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Simonia, ti-am trimis un PM.

Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Ninia81,multumesc pentru cadou si pentru sfat. O sa jelesc cat pot de mult, o sa sufar si ,sper, ca o sa am puterea de a o lua de la capat, pentru ca deja sunt momente in care ma intreb daca mai pot: mi-e frica !
Eu ascult "Langa tine", melodia Nicolei si o adaptez un pic pentru mine http://www.youtube.com/watch?v=3YJYtTMpVgU .
Iar de la mine un cadou pentru toate mami din lume. Elevii mei adora aceasta melodie: teri moise http://www.youtube.com/watch?v=kp6WTr4ENyU :
Et j'ai decouvert qui je suis
Tout a change le jour ou je t'ai donne la vie
Et si le monde t'est trop cruel
Je serai la, toujours pour toi !


Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

La multi ani copilarie!La multi ani tuturor celor ce au inimi de copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Multumim, Ninia81 !
si te !
La randul meu urez si eu "La multi ani tuturor copiilor nascuti, nenascuti(inca) si ingerasilor nostri ! "

Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Azi , se implinesc 2 saptamani de cand Frumoasa mea fetita a devenit INGER ! Elena mea ! Sambetele vor fi momente de tristete si suferinta pentru mine ! Nu te voi/m uita niciodata, puiut !
Mami, Andrei si tati te ! pentru tine,Elena !
Si tuturor mamicilor de lume si mai ales celor celor care vor sa devina mamici , mult curaj, pentru ca un copil merita orice sacrificiu. Andrei s-a trezit de la ora 6, parca pentru a nu ma lasa sa plang si sa sufar. Exista Dumnezeu, exista ingeri, exista iubire deci avem speranta !

Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Caresse imi pare tare rau pentru drama prin care treci si sunt alaturi de tine! Orice cuvant ti-as spune nu se poate macar apropia pt a-ti alina suferinta...nu exista nimic care sa te faca sa te ridici doar in tine exista putere...sfatul meu e sa nu iti ascunzi lacrimile si durerea (poate doar in fatza lui Andrei), ca te vor coplesi mai tarziu...
O imbratisare puternica pentru tine

Mergi la inceput