Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Multumesc Simonia, pentru ca mi-ai raspuns atat de repede. Din nefericire nu pot vorbi cu prietenele mele . Simt ca doar persoanele care au trecut prin aceasta nenorocire ma pot intelege. Cred ca sunt un pic egoista cu ele , dar am nevoie de oameni care cunosc astfel de sentimente , nu care doar pot sa si le imagineze . Oameni care pot sa ma incurajeze si sustina fiind in acelasi timp obiectivi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Va imbratisez cu sufletul, dragele mele!

Pentru ingerasii nostri...
http://www.youtube.com/watch?v=ujCaPZ9-V0k

Caresse, nu stiu ce sa iti scriu, e foarte greu sa gasesc cuvintele potrivite, de fapt cred ca nu exista cuvinte potrivite in astfel de momente.Te imbratisez strans si iti doresc mult bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Multumesc mult Ninia81. mai am o saptamana de concediu medical=plans. Mi-e foarte greu si nu stiu cum sa traiesc. Imi pare rau ca nu mi-am luat fetita acasa s-o inmormantez, insa trebuie atatea acte plus dovada ingroparii intr-un cimitir sau de la crematoriu . Si in momentele acelea nu gandesti prea bine. Acum as vrea sa am un loc unde sa ma duc sa vorbesc cu ea, sa-i duc flori, nu sa stau plangand in fata a 5 ecografii care-mi spun ca ea e sanatoasa.
Mi-e foarte greu si pentru baietelul meu care ma vede trista sau chiar plangand. Ma intreaba tot timpul ce este cu Elena, de ce a fost bolnava si daca mai vine la noi. Ma doare atat de tare!
As vrea sa o visez , sa o vad si sa-i cer iertare pentru ca nu am stiut s-o protejez si ca am parasit-o.
ma rog la Bunul Dumnezeu sa-mi dea intelepciune si putere , insa nu ma pot abtine de la intrebarea : DE CE? De ce eu, de ce atatea femei, de ce atatea familii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

caresse, eu am plantat o magnolie in curte la parintii mei, si cand ma duc acasa la 2 saptamani, merg la ea, o mangai ii vorbesc si ma gandesc la copilul meu, e mai calda si mai vie decat un mormant.
am ales magnolia pentru ca, copilul meu s-ar fi nascut la sfarsitul lunii aprilie, si atunci infloreste si magnolia.
nu stiu ce sfat sa iti dau sa depasesti acest moment.
eu ma gandeam la cum voi incerca din nou sa am un copil dupa 3 luni, acum insa, nu mai am nici o speranta sa am alt copil, si nu stiu cum sa imi continui viata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

caresse, am uitat sa iti spun sa iti activezi PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Multumesc Simonia ca esti langa mine . Esti un model de viata pentru mine. Si mi-ai dat o idee foarte buna. Fetita mea avea cezariana programata pe 7 septembrie. Oare ce floare sau copac i s-ar potrivi?
Si mie mi-e teama ca nu voi mai putea avea un copil :Elena avea spina bifida aperta care a antrenat si alte malformatii. Astept rezultatele de la examenul patologic cu mare teama. Dar timpul trece greu din acest punct de vedere. In schimb, acelasi timp trece prea repede in raport cu ziua in care am fost obligati sa luam fatdica decizie. Nimeni n-ar trebui sa fie obligat sa ia o astfel de decizie.
Tu cum ai atata putere ? Daca ai o reteta,te rog sa mi-o impartasesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Sunt mai atehnica si nu stiu sa activez PM ! Ajuta-ma, daca poti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Baietelul meu iubeste mult filmul animat Rapunzel si a invatat un cantec pe care-l canta cand ma vede trista. L-a intitulat "Cantecul de vindecare al Elenei":
Floare stralucesti,
Luminezi mereu,
Timpul sa-l intorci,
Sa-mi dai ce-a fost al meu!
Nimeni n-a murit,
Vindeca , te rog
Sa m-ajuti la greu,
Soarta sa o schimbi,
Sa-mi dai ce-a fost al meu!
Se potriveste atat de mult cu ceeea ce-mi doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Lau, iti urez multa bafta in calatoria ta!

caresse,

Michelle, ce mai faci?

Ninia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

caresse, nu mai stiu sigur cum, pentru ca pe al meu l-am activat demult, insa intra in profil personal si acolo vei gasi ceva cu MESAJE PRIVATE pe care trebuie sa-l activezi.


Mergi la inceput