Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Atunci voi trece "Bb iubit de Simona" si va sti, sunt sigura ca va sti
Imi pare atat de rau ca doar atat pot face :(((
Va sunt alaturi

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Va pup pe toate dragele mele!

Szivarvany, multumim mult pt tot! Mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai scris.
Imi este dor de perioada aceea in care eram toate active si ne incurajam.

Simonia, iti trimit munti de imbratisari, desi stiu ca nu indeparteaza durerea din sufletul tau. Oricand simti nevoia sa scrii, noi suntem aici, chiar daca nu scriem mereu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si mie imi e dor de fetele vechi, insa daca nu scriu o fi semn bun, sunt bine
Ninia, L , ce mai faceti, cum sunteti ???

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Simonia-imi pare atat de rau...as vrea sa nu mai sufere nici o femeie atat de mult,sa nu simta aceasta durere...tot ma gandesc ce as putea sa iti spun dar este tare greu!Iti doresc din suflet sa reusesti sa ai un copilas sanatos!iti trimit o imbratisare calda!Te cred si te inteleg ca iti este atat de greu!Ai grija de tine si scrie cand simti nevoia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Szivarvany-in fiecare an ai inaltat pt ingerasii mei un balonas.nu am cuvinte sa iti multumesc pt ceea ce faci pt noi mamicile de ingeri!ai un suflet extrordinar!

Ninia81-astept vestea cea mare anul acesta!esti o luptatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

va multumesc pentru cuvintele calde, stiu ca sunt din suflet, ca si voi treceti prin asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

szyvarvany eu sunt bine, ma pregatesc pentru o plecare in Viena si mai de parte, vedem ce o sa fie .

Va si va pe TOATE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

L5845, iti doresc sa te intorci numai si numai cu vesti bune de acolo De fapt cu cele mai bune vesti

Azi e duminica, va trimit o mare imbratisare la toate

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna ziua. Am citit tot ce ati scris si sunt alaturi de voi. Sunt mama a doi copii: Andrei , 6 ani si Elena. In ziua de 18 mai am aflat cu groaza ca fetita mea de doar 5 luni are o malformatie incompatibila cu viata. Vestea a cazut ca un traznet peste mine si toata familia. Timp de 5 ecografii totul fusese in regula, complexul TORCH fara probleme, bitestul fera probleme, prima sarcina fara probleme. Doctora mea a fost alaturi de mine, am avut opiniile a 4 doctori, printre care si drul Iosup si toti mi-au spus ca e mai bine pentru noi si pentru ea , sa renuntam la sarcina.Am facut un avort terapeutic cu arthrotec: l-am inceput vineri, 18 mai la ora 16 si sambata 19 dimineata la ora 7 micuta mea a plecat la ingeri. A fost totul atat de rapid, de parca fetita mea a vrut sa ma scuteasca de durere fizica prea indelungata. A fost ca o nastere normala si asistenta care a luat-o in brate a numit-o Elena. Nu reusesc sa-mi revin pentru ca nu inteleg! Cel mai tare ma doare cand mi sa spune: stai linistita, mai ai un copil. Un copil e unic si durerea pierderii e la fel de mare.Sotul meu ,din cauza stresului si a durerii a facut zona Zoster intr-o forma agravata.Am avut o saptamana extrem de dureroasa si nu-mi vine sa cred ca a trecut deja. Inca visez ca sunt insarcinata si fiecare dimineata e atat de grea ! Am o perceptie foarte ciudata asupra timpului: ba trece prea repede, ba prea incet. As vrea ca timpul sa treaca cat mai repede , sa se implineasca 6 saptamani ca sa primim rezultatele testului patologic. Vreau sa stiu de ce s-a imtamplat si mai ales daca mai am vreo sansa la o noua sarcina, mai ales ca am 33 de ani. Simt ca doar un alt copil imi va alina un pic durerea. E gresit ceea ce simt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

caresse, asemenea hotarari te marcheaza pe viata, nu vei mai fi cea care ai fost.
chiar daca vei avea alt copil, in sufletul tau elena va fi mereu prezenta.
nu o vei uita niciodata .
incerca sa afli dupa analiza patologica ce teste suplimentare ai putea face sa nu mai fii nevoita sa treci altadata prin asa cosmar.


Mergi la inceput