Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri27

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vai, nici nu te gandi ca nu rezisti adica eu nu am niciun dubiu , bb e cuminte si se balaceste in casuta lui inca 3 saptamani, sper sa ma auda



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Am intrat sa va salut, dragele mele

In ultima perioada, m-am mai linistit si am intrat mai mult pe forumul Trombofilia... pentru a ma interesa de analize .
Sper ca ati avut sau veti avea concedii cu amintiri placute

Simonia, Ninia, Consi,Laura Ioana va

Salutari tuturor

Mami de Andrei (5.8 ani) si de ingeras Elena (22s- 19.05.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Buna,
raportam ca inca suntem 2 in 1Sper sa mai stea bebe putin la balaceala la mami in burtica pentru ca este micut, are 2600 de grame la 36 de saptmani, este in urma cu o satamana si cevapoate si din cauza regimului pe care il tin pentru diabet ca am dat jos un kilogram si ca sunt foarte stresata eu, am alergat cu analize si consult pentru diabetul asta de am crezut ca o sa nasc pe drum.Luni se deschide Eliasul si as avea si eu unde sa nasc daca bebe vrea sa vina.Ma rog de el sa mai stea cumintel cateva zile macar
Va pup si concedii placute

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 36+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Criss cuminte bebelus ai, sa mai stea inca acolo si sa vina cu bine pe lume peste cateva saptamani. Sanatate multa

PS cand am vazut ca ai ultima postare pe topic ma gandeam pana incarca pagina ca cine stie, poate ai nascut in 1.08 de ziua mea, daca eu tot am nascut de a ta

Noi suntem bine. Avem 4 luni, 6 kg la 4 luni, papam exclusiv san, nu mai avem colici de la 2 luni, e o dulce, ne aduce multe bucurii ... si totusi ne e dor de Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Paulici

Crissa, ce bb cuminte ai Tinem pumnii sa mai stea macar 2 saptamani pline si sa mai creasca

Pup si eu toate fetele.



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

inca 2 in 1.se pare ca e un bebe tare cuminte.am fost la control si bebe a mai crescut, ecografic are 2800, tot in urma cu peste o saptama este, dar dr-ul spune ca nu conteaza cate kg are, sanatos sa fie.eu abia astept sa nasc, imi e din ce in ce mai greu cu burtoiul
szivarvany cred ca bebe de asculta pe tine si sta pana la 38 de saptamani cel putin.eu vreau sa vina ca sa-l iau si pe vlad acasa, ca e la mama de doua saptamani si imi e dor rau de el.e prima data cand stau fara el
paulici sa creasca mare si sanatoasa bebelina.esti o fericita ca-i dai san, eu la Vlad nu am reusit sa-l pun la san, am avut lapte, m-am muls pana la 6 saptamani si incet incet am pierdut laptele.sper ca pe bebe mic sa reusesc sa-l fac sa suga, as fi tare fericita daca as reusi sa-l alaptez.te voi anunta pe tine cand vine bebe si sa le dai si fetelor vestea


Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 37+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Cris cu mare placere le dau de veste. Legat de alaptare, cel mai important sfat ce ti-l pot da, chiar daca platesti pune asistentele sa te invete sa il pui la san, asta te va ajuta si vei vedea ca va fi f bine, chiar daca la inceput f greu, iti trimit pe mess un link sa citesti povestea mea despre alaptare si sper sa reusesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Uite ca am ajuns si la 38 de saptmani.tare cuminte e bebe, sper sa fie tot asa si dupa ce iese din burtica
Maine dimineata mergem la control si vedem cand hotaraste domnul doctor ca o sa fie marea intalnire cu bebe mic.Inca nu suntem hotarati ce nume sa ii punem.Daca stie cineva un nume frumos de baietel astept cu drag propunerile voastre.
paulici, la asistente le dadeam mereu bani cand mergeam la alaptat, dar degeaba...nici nu te lasau mult cu bebe la supt, doar la program si putin, tipau la tine sa le dai copilul si-l saturau cu lapte praf

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 38+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Crissa, cei mai cuminti sutneti si tu si bb
Ma bucur enorm de mult, sa vii cu vesti bune de la doc.

Eu l as chema Eric si un nume de sfant(Andrei imi place mie mult), cum e Vlad primul prenume asa scurt si frumos :-)



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

se pare ca joi va fii marea intalnire cu bebe mic.azi avea ecografic 3100, dr-ul spune ca e un bebe mic pentru 38 de saptamani si ca va mai creste putin pana joi.
mamagiuliei, Andrei este un nume de sfant la care ne gandim si noi, sa vedem daca il vom alege ca tot Andrei e si baiatul fratelui meu, dar la noi ar fi secundar, nu l-am striga Andrei.si Eric imi place, dar sotul nu e foarte incantat.sper sa ne hotaram pana joi

Cristina,fericita de baietel golanel Vlad-Stefan (3 ianuarie 2010) si 38+

Atat sunt de mare


Mergi la inceput