Seria Cantec de gheata si foc

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana vio

Moare Robb??

Alexandra Maria
14.12.2007



ups!
Nu, moare, ti s-a parut ca ai citit, dar nu ai citit bine

Roxanaaaa, nu mai fa din astea!!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aoleuuuu Dana!!! erase erase. spoiler . nu mai fac, nu situ de ce retinusem ca esti tot pe la volumul IV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:


Sorry, eu-s mai intarziata.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Eu sunt curioasa daca m-am defectat eu, sau mai exista cineva cu aceeasi impresie.
Am citit eu cu mare bucurie toate cartile...mai putin ultima. Am facut rost si de ultima..si abia reusesc sa o citesc. Cand stiu ca iar ii omoara pe toti, le scoate ochii, ii pune sa-si manace degetele, le jupoaie pieile.
Ma gandeam zilele trecute ca este pana urma una din cele mai deprimante carti pe care le-am citit...si parca morala e ca orice ai face, orcine ai fi, oricat de tare te-ai stradui...pana la urma sfarsesti rau..mort in chinuri eventual.

Viviana..eu nu as recomanda-o unui copil/adolescent, mi se pare mult, mult prea cinica si multe din orori sunt foarte grafice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cricor, eu sunt ok cu ultimul volum. poate e mai agresiva ca volumul 3 de exemplu, dar se mai linisteste apoi.
stai ca asta nu e finalul, mai avem de asteptat 2 volume....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Si mie imi place; si ororile alea precum si finalurile nefericite ale unor personaje imi plac, mi se pare ca sunt mai conforme (daca pot zice asa) cu realitatea unei epoci medievale. Bine, mai putin partea de fantezie ("ceilalti" ,dragonii, copiii aia verzi, vrajile si cam ce i se intampla de-un volum incoace Arryei).


Inca n-am terminat ultimul volum, mai am putin, dar abia astept celelalte 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

ok..inseamna ca eu sunt cu probleme.

Am imbatranit si m-am cam 'inmuiat'. Intr-un fel cred ca mi-e greu sa accept ca nici unuia dintre personaje nu i se intampla ceva bun timp de atata cerneala scursa... cel putin pana unde am ajuns eu - am citit cam un sfert din ultimul volum.
Probabil doar Sansei..ca a scapat intreaga...dar cu alta identitate, sub controlul unui dement...daca asta o fi de bine.

Eu stiu eveline...ma gandesc ca si in epoca medievala mai aveau oamenii bucurii si mai mureau si de moarte buna...sau macar nu in chinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Vai de capul meu am terminat si ultimul volum; ce surprize pe ultima suta de metri..si nu tocmai placute, mda, in tonul restului cartii.

Cricor - de acord cu tine, offfff; se pare ca in seria asta de moarte buna si batrani mor personajele negative;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu cred ca de fapt John nu e doar un bastard, ci e ceva de vitza muuult mai nobila si o sa se combine cu Daenerys. Si Arrya o sa-i ajute sa cucereasca lumea .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



La ce volum erai cand ai scris asta?


Buuun: intrebarea acum este: eu ce mai citesc??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu cred ca de fapt John nu e doar un bastard, ci e ceva de vitza muuult mai nobila si o sa se combine cu Daenerys. Si Arrya o sa-i ajute sa cucereasca lumea .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



La ce volum erai cand ai scris asta?


Terminasem tot. Stiu secventa din ultima carte, dar cred , la fel ca altele, ca nu e "cu finalizare" .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput