Replicile Alexandrei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

In timp ce ii fac baie Alex vrea o anume papusa pe care tati n-o gaseste.
A - Tati e rau.
eu - nu e rau, el e baiat, nu stie ce papusi plac fetitelor.
- Da, eu sunt fetita si tu esti fetita si tata e baiat si nu are voie la baie cand sunt fetite.
- Tati are voie la baie cand faci tu baie, alti baieti nu au voie acum.
- Dar eu vreau sa fac baie cu baieti !


In timp ca asteptam la casa la kaufland o rog sa-mi dea un pusi.
- Nu.
- De ce?
- Ca sa nu ne vada lumea ca te imbratisez si te pup.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Iese de la gradi cu bunica si il vede pe bunicul care astepta la scoala pe cealalta nepotica. Il striga si fuge spre el: mosule, bunicule, bunicutule, mosulica, etc. Asta nimic. N-aude. Alex ajunge langa el si-si pune mainile in solduri: Mai mosule, tu de ce n-auzi cand te strig!? Pai, nu te-am auzit! Da, nu m-ai auzit ca esti batran!

Ca s-o impace mosul ii da 5RON sa-si cumpere niste abtibilduri. Ajunsa acasa bunica incerca s-o santajeze: te spun la mosul daca nu mananci, vezi el ti-a dat bani mie nu mi-a dat. Ce sa-ti fac daca n-ai negociat!

Alex a primit o papusa gravida. Are o burtica detasabila si innauntru un bebe. Alex foarte curioasa, o studiaza, eu ii spun ca dr de la spital scoate copilul afara, ca acolo a stat si ea cand era mica-mica. Cred ca a taiat pe undeva, hotaraste ea! (n-am contrazis-o. ). Apoi: mie mi-a placut la tine in burtica, ca era caldut!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Mi-a cerut sa-i cumpar o jucarie si eu i-am luat o carte de colorat. Sunt foarte dezamagita de tine, mami.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Alex vrea sa mearga la gradi doar in rochite.
Tocmai a primit o rochita noua, se duce cu ea la gradi si vine sotul si-mi zice: azi-dimineata la gradi un baietel i-a zis ei: Buna dimineata Alexandra. Esti foarte frumoasa. Ea se fastaceste. Tata-su a ramas tablou. Zice: abia acum am realizat ce m-asteapta!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Am pupat-o apasat pe obraz. Mi-ai turtit o masea.

Vine de la gradi cu o bulina mica-mica. (Nu stiu ce pom, n-am inteles ce trebuiau sa-i faca.) Mama ma-sii de pom!

Alex si-a colorat unghiile de la picioare cu pix-cu-sclipici. Si mi-a spus ca ea asa s-a nascut.

Am trantit usa (din greseala). Mami, nu e frumos sa trantesti usa! N-am vrut, ma ierti? Sigur, tu esti iubita mea.




Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Aseara, Alex a adormit singura. Mi-a spus ca acum ea este mare si nu trebuie sa mai stau cu ea. S-a pus in pat si pana am terminat eu treaba, ea deja adormise. Ma incearca un sentiment dulce/amar.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Cand ne intoarcem acasa de la plimbare, cand e deja obosita, ca sa-i mai distrag atentia dam concurs, cine ajunge prima la pomul acela, cine ajunge prima la usa, etc. Bineinteles ca ea castiga intotdeauna. Ajunge prima la usa blocului si incepe sa cante si sa sara intr-un picior: Eu sunt campioana, tu esti o ratata !

Aseara, dupa baie, ma intreaba:
- Si acum ce fac?
- Pana iti fac eu patul iti dau ceva de colorat.
- Nu-i bine, ceva mai cu viata!

Era deja noapte si eu si sotul ne uitam pe geam urmarind un avion care facea tumbe. Ii vedeam doar luminile si ne distram ce traiectorie are si ne dadeam cu presupusul ce fel de avion e. Alexandra: e un OZN !

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

, ff dulcica fetita! Sa cresteti mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Ne uitam la JO Londra.
Alex: am inteles: fetele trebuie sa fie frumoase si elegante, baietii musculosi si puternici.

Tati: Alex mergem?
Alex: Vorba e ca NU.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

O invat sa citeasca ceasul. Mami nu sta, se tot invarte.

Sambata dimineata o intreb daca nu vrea sa mearga la bunici. Iubito, ai spus cuvantul magic.

Azi noapte se trezeste. Mami, mai dormim? Da, draga. Bine, cand te trezesti tu sa ma trezesti si pe mine ca sa stiu sa nu mai dorm.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput