Si azi citim. 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Multumesc, Galisia . Da, asta am terminat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

"Fifty Shades of Grey" nu am gasit nici o traducere in limba romana, poate inca se lucreaza la traducere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Am terminat 2 carti de Kurt Vonnegut, nu stiu de ce l-am ocolit pina acum, maare greseala :)
Am citit si "bad girl" a lui Llosa, nu tin minte sa-mi fi displacut vreun personaj atit de mult ca si personajul principal feminin, abia am asteptat sa termin cartea :(
Ma lupt acum cu " lord of the rings" dar inca n-am prins gustul, sper sa o duc la bun sfirsit :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Bun regasit !

Speed, ce anume de Kurt Vonnegut, te rog? Eu m-am luptat din greu cu micul dejun al campionilor .

Imi rezervasem zilele linistite pentru povestea despre dragoste si intuneric a lui Amos Oz, din pacate n-am reusit decat sa capitulez cu brio.
Apoi m-a tinut in priza Tracy Chevalier - Albastru pur.

ups, inca sunt restanta cu Necredincioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

Maria_alexia, am citit Slaughterhouse 5 si God bless you, Mr Rosewater, mi-au placut ambele foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

eu am dat-o in SF-uri si inca nu m-am oprit. Citesc 'Regii nisipurilor' lui G.R. Martin, o carte cu povestiri SF.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Laura, foarte mult mi-a placut "Regii nisipurilor". S-a facut si film dupa nuvela, prin anii '80 sau '90 - nu mai tin minte.

A fost o perioada cand mancam SF pe paine.

Ti-as mai rcomanda: A. E. Van Vogt - Silkie; Lumea Non-A sau
Orson Scott Card - "Jocul lui Ender" si continuarea "Vorbitor in numele mortilor"; sau seria cu "Xenocid", "Copiii mintii", "Umbra lui Ender", "Umbra Hegemonului"








Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Daca vreti SF-uri care sa va tina noaptea treze, cititi Serge Brussolo. Nenea are o imaginatie la limita sanatatii 'pisice' , nu scrie chestii dezgustatoare/ maceluri insa iti sta mintea in loc de ce poate sa nascoceasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

la fix ati picat cu SF-urile! ieri scotocea dl sotz prin biblioteca dupa asa ceva - n-am mai cumparat de secole. ia sa-i fac eu o surpriza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Galisia scriu cu placere cand termin, numai ca va dura ceva. Am o tona de citit (si scris), se apropie sesiunea.

JG Bafta si spor! Analiza tranzactionala - psihoterapie. Tu?

Mergi la inceput