Cresa Sweet Baby, cartier Tineretului, Bucuresti

Cresa Sweet Baby, cartier Tineretului, Bucuresti | Autor: lavi02

Link direct la acest mesaj

Buna,

Sunt gravida cu al 3-lea copil si ma gandesc ca dupa ce va trebui sa ma intorc la servici sa nu mai apelez la bona ci sa o dau la cresa. Am vazut ca s-a deschis aceasta cresa in cartierul nostru. Are cineva copilul aici? Ati auzit ceva de ea?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanarocsana spune:

Buna mamica de 3 prichindei,

acum am vazut postarea ta.........ma bucur mult sa vad ca mamicile de azi au inceput sa caute si alte optiuni pt copilasii lor in afara de bone....eu sunt o mamica de doua fetite zgubilitice (una de 5 si cealalta de 3,5 anisori) care am optat la vremea respectiva pt bone,neavand alternativa de cresa,si care m-au dezamagit maxim....ori am avut eu ghinion ori gasesti f greu o femeie capabila sa-si asume atributiile de bona cap-coada (sa pregateasca in fiecare zi mancarica proaspata,sa culce copilul,sa se joace,sa faca ceva activitati,sa spele lucrusoarele,sa iasa afara in parc etc)....in fine....referitor cresa de care vorbesti pot sa-ti spun ca e super.....prietena mea cea mai buna are si ea o fetita de 1,4 ani,o are inscrisa aici pe pitica de vreo 4-5 luni si e f multumita...cand a fost sa ia o decizie intre bona si cresa eu i-am recomandat sa incerce cresa (stiind bine prin ce am trecut eu).....ea a descoperit aceasta cresa,iar la vizionare am fost impreuna,....ne-a placut mult......acum,dimineata la birou avem ritual,ne uitam impreuna pe pozele de pe blog si comentam....ce bine e sa-ti sti copilul ifericit ntr-un loc sigur,frumos,curat.......si apropous....in weekend pitica cere la "copii" (colegii ei de grupa)
Sper ca-ti vor fi de folos cele cateva randuri pe care ti le-am asternut......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarocsana spune:

Buna mamica de 3 prichindei,

acum am vazut postarea ta.........ma bucur mult sa vad ca mamicile de azi au inceput sa caute si alte optiuni pt copilasii lor in afara de bone....eu sunt o mamica de doua fetite zgubilitice (una de 5 si cealalta de 3,5 anisori) care am optat la vremea respectiva pt bone,neavand alternativa de cresa,si care m-au dezamagit maxim....ori am avut eu ghinion ori gasesti f greu o femeie capabila sa-si asume atributiile de bona cap-coada (sa pregateasca in fiecare zi mancarica proaspata,sa culce copilul,sa se joace,sa faca ceva activitati,sa spele lucrusoarele,sa iasa afara in parc etc)....in fine....referitor cresa de care vorbesti pot sa-ti spun ca e super.....prietena mea cea mai buna are si ea o fetita de 1,4 ani,o are inscrisa aici pe pitica de vreo 4-5 luni si e f multumita...cand a fost sa ia o decizie intre bona si cresa eu i-am recomandat sa incerce cresa (stiind bine prin ce am trecut eu).....ea a descoperit aceasta cresa,iar la vizionare am fost impreuna,....ne-a placut mult......acum,dimineata la birou avem ritual,ne uitam impreuna pe pozele de pe blog si comentam....ce bine e sa-ti sti copilul ifericit ntr-un loc sigur,frumos,curat.......si apropous....in weekend pitica cere la "copii" (colegii ei de grupa)
Sper ca-ti vor fi de folos cele cateva randuri pe care ti le-am asternut......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc pentru raspuns!

Stii cumva, mancarea copiilor se pregateste in cresa sau se aduce de la catering? Se respecta cerintele pentru copiii sub 3 ani (fara mezeluri, fara E-uri, fara porc, fara fasole, etc)? Se dau si fructe copiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarocsana spune:

Buna din nou,

in octombrie cand a inscris-o pe cea mica,aveau catering,dar era in discutie sa dea drumul la bucatarie proprie.Oricum pitica noastra a facut niste falcute.....bine,e si mancacioasa din fire.Una dintre directoare are fetita inscrisa acolo.....e chiar fetita care apare in pozele de pe site.....o sa mai vorbesc cu prietena mea pt detalii,dar stiu ca una peste alta e f multumita (noi doua din principiu fiind niste persoane greu de multumit....:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarocsana spune:

Buna din nou,

in octombrie cand a inscris-o pe cea mica,aveau catering,dar era in discutie sa dea drumul la bucatarie proprie.Oricum pitica noastra a facut niste falcute.....bine,e si mancacioasa din fire.Una dintre directoare are fetita inscrisa acolo.....e chiar fetita care apare in pozele de pe site.....o sa mai vorbesc cu prietena mea pt detalii,dar stiu ca una peste alta e f multumita (noi doua din principiu fiind niste persoane greu de multumit....:))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc!

Oricum eu sunt abia gravida, pana pe la 1 an si jumatate cand as da copilul la cresa mai am timp sa ma interesez si probabil se vor mai schimba lucrurile intr-un fel sau altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanarocsana spune:

Eheeee,mai aveti......pana atunci sa fiti sanatosi si fericiti......si mult,mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorescualina spune:

daca vrei poti sa mergi la cresa beceni3 ,,degetica'sect.4 din str.mioara luiza acolo stiu cativa copii din parc care sunt acolo si fetele de la grupa se ocupa foarte bine de copii sunt doua fete tinere si dragute cred ca pe la 'grupa5' ca sunt mai multe grupe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumesc! Ca si cresa de stat alternativa avem cresa Tohani mult mai aproape, unde a fost si fata mea cea mare. A fost foarte bine, doar cam multi copii in grupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia33 spune:

Ce noutati mai aveti despre cresa Sweet Baby? Am fost si am vizitat-o si mi-a placut, dar as vrea sa stiu pareri ale unor mamici care isi duc deja copiii acolo. Multumesc!

Mergi la inceput